ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 896
  • 658
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 669
Не, извънматочна бременност се поема от Здравната каса, води се операция по спешност или рискова операция, плаща се само регламентирания престой в болницата - 3,20. Ако някой е искал нещо различно от това.... newsm61

# 181
  • Варна
  • Мнения: 3 897
Е, не знам, моята операция беше преди 2 години, може да има новости. Но тогава определено Здравната каса не поемаше нищо особено, нито я водеше като различна операция  Crossing Arms

Деси, хубаво си решила да се прегледаш.

# 182
  • Мнения: 1 365
Момичета помощ!!!
Току що се връщам от лекар и той ми откри сраствания и течност в корема. Каза, че цикълът ми щял да дойде всеки момент, да изчакаме и след като свърши да му се обадя. Каза, че има вероятност тази течност сама да се резорбира от организма, или най-лошото - операция. Моля ви помогнете....

# 183
  • Мнения: 3 010
Момичета помощ!!!
Току що се връщам от лекар и той ми откри сраствания и течност в корема. Каза, че цикълът ми щял да дойде всеки момент, да изчакаме и след като свърши да му се обадя. Каза, че има вероятност тази течност сама да се резорбира от организма, или най-лошото - операция. Моля ви помогнете....

странна работа  Shocked не ти ли каза от какво е тази течност?

# 184
  • Мнения: 1 365
Каза, че била нещо като перитонеална течност или нещо подобно - не е кръв. Говорих с един познат д-р. Той каза, че нормално се получавало това, когато има дренажи. И той ми каза, че организма ще си го резорбира. Никой не казва кога и след колко време... Затова си мислех, че ако някой е преживял подобно нещо, може да помогне...

# 185
  • Мнения: 1 365
Обръщам се към тези, които са преживели и спукване на тръбата!!!
Бихте ли ми казали дали сте имали някакви сраствания, изчезнаха ли, болеше ли ви коремчето 1 месец след това. Моля ви кажете!!!

# 186
  • Мнения: 3 010
Обръщам се към тези, които са преживели и спукване на тръбата!!!
Бихте ли ми казали дали сте имали някакви сраствания, изчезнаха ли, болеше ли ви коремчето 1 месец след това. Моля ви кажете!!!

Аз нямах спукване на тръбата, при мен я разрязоха да изкарат ембриона. Нямам спомен за болки в корема, теб къде по то4но те боли? От време на време усещах придърпване на местото където е работено /лявата тръба/.

# 187
  • Мнения: 14
Обръщам се към тези, които са преживели и спукване на тръбата!!!
Бихте ли ми казали дали сте имали някакви сраствания, изчезнаха ли, болеше ли ви коремчето 1 месец след това. Моля ви кажете!!!
Здравей, dessy_g !
При всеки е индивидуално. Аз бях в една стая с друго момиче, оперирано от същото/не бяхме с лапароскопия и двете бяхме със спукани тръби/, но при нея и при мен беше различно, на нея й махнаха дренажа на третия ден, на мен на петия вечерта, болеше ни по-различни начини. А за коремите/поддържахме връзка след това/ надути ни бяха и на двете поне месец , даже месец и половина - бяхме питали- нормално било. За сраствания нищо не мога да ти кажа, както и за другото , само за подуването - нормално е . Намери някой познат доктор и нека той ти каже.
Всичко добро!  Дано да нямаш проблеми!!!
 bouquet

# 188
  • Мнения: 1 365
Боли ме в зоната около матката. Доктора преди два дни каза, че трябва да ми дойде всеки момент, а аз още чакам.
Стискайте палци да се резорбира течността и всичко да е ОК. След всичко, което преживяхме с моят мъж, искаме да заминем на почивка в началото на септември. Ако нещата се влошат, няма да мога да се махна от гадния град и да отида някъде на спокойствие. Ще се моля...

# 189
  • Мнения: 13
При мен е имало сраствания но ми ги откриха като ми правиха втората операция иначе въобще нямаше да разбера. А и наистина явно при всеки е различно. При мен след първата операция по-трудничко се възстанових а след втората на 20 я ден си ходих на работа

# 190
  • Мнения: 13
при мен вече 5 месец след операция и при секс ме боли около матката

# 191
  • Мнения: 1 365
при мен вече 5 месец след операция и при секс ме боли около матката
Пита ли доктора за какво става на въпрос?
На мен ми забраниха секса.....

# 192
  • Мнения: 13
питах и той вика нормално е след втора операция по-бавно да се възстановявам. То за докторите всичко е нормално

# 193
  • Мнения: 1 365
На мен ми казаха, че всяка болка при такава операция като моята е нормална. Нормална или не, не знам, но събирам вода и това не е нормално. А след колко дни ти дойде цикъла и нормален ли беше?

# 194
  • Мнения: 13
ми не си спомням точно, понеже на мен и през останалото време не ми идва редовно, но мисля че някъде след около 1 месец ми дойде и беше по обилен и по дълго време 7-8 дни

Общи условия

Активация на акаунт