ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 786
  • 658
  •   1
Отговори
# 165
mnogo blagodaria na vsi4ki za"otgovora i spodelenia opit",dobre 4e jivota na edna jena ne zavisi ot drugite jeni ina4e da niama da ima edna jiva!!-napuskam foruma sas smeseni 4uvstva,nikoga ne sam bila po mili4kite obra6tenia blagodarnosti,moje da sam vi natovarila s negativizma i strahovete si no mrejata e svobodno prostranstvo i vseki pi6e kvoto mu e na du6a...ostanete jivi zdravi i malko po blagorodni-mili bg mami  Peace

# 166
  • Мнения: 3 010
mnogo blagodaria na vsi4ki za"otgovora i spodelenia opit",dobre 4e jivota na edna jena ne zavisi ot drugite jeni ina4e da niama da ima edna jiva!!-napuskam foruma sas smeseni 4uvstva,nikoga ne sam bila po mili4kite obra6tenia blagodarnosti,moje da sam vi natovarila s negativizma i strahovete si no mrejata e svobodno prostranstvo i vseki pi6e kvoto mu e na du6a...ostanete jivi zdravi i malko po blagorodni-mili bg mami  Peace

скъпа не бързай да се отказваш, не рабирам защо се обиждаш така.. лично аз про4етох постинга ти, но наистина незнам какво да ти отговоря защото никога не съм чела за подобен случай, наистина съжалявам.....

# 167
  • Мнения: 524
mnogo blagodaria na vsi4ki za"otgovora i spodelenia opit",dobre 4e jivota na edna jena ne zavisi ot drugite jeni ina4e da niama da ima edna jiva!!-napuskam foruma sas smeseni 4uvstva,nikoga ne sam bila po mili4kite obra6tenia blagodarnosti,moje da sam vi natovarila s negativizma i strahovete si no mrejata e svobodno prostranstvo i vseki pi6e kvoto mu e na du6a...ostanete jivi zdravi i malko po blagorodni-mili bg mami  Peace
Bimar, Dendy е права. не се отказвай толкова бързо. имай малко повече търпение. аз също съм нова във форума и на някой мои въпроси също момичетата даваха отговор по-късно. напълно разбираемо е , когато не сме се сблъсквали с подобна на твоята ситуация, да не можем да ти дадем надежден отговор. и съгласи се, че е по-добре да не ти даваме уклончив и неясен отговор, който само може да те заблуди. най-добре изчакй, някое от момичетата може да е имала подобен на твоя случай. след моята извънматочна, която беше отстранена с операция, ми дойде почти веднага - по-болезнено и по-обилно, защото лигавицата на матката е била по-удебелена, очакваща плодния сак. хемоглобинът е нормално да е по-нисък. това е, което мога да ти кажа. най-добре се довери на лекаря си - той трябва най-добре да знае , какво се случва с теб. желая ти най-искрено късмет и скорошно забременяване!

# 168
  • Мнения: 54
mnogo blagodaria na vsi4ki za"otgovora i spodelenia opit",dobre 4e jivota na edna jena ne zavisi ot drugite jeni ina4e da niama da ima edna jiva!!-napuskam foruma sas smeseni 4uvstva,nikoga ne sam bila po mili4kite obra6tenia blagodarnosti,moje da sam vi natovarila s negativizma i strahovete si no mrejata e svobodno prostranstvo i vseki pi6e kvoto mu e na du6a...ostanete jivi zdravi i malko po blagorodni-mili bg mami  Peace

Bimar мисля че не си права да обвиняваш който и да е от този форум. Не си ли даваш сметката че ние не сме виновните за това че не можем да ти дадем компетентен отговор. Все пак не сме медицински лица а и не сме длъжни да знаем неща които не са ни си случили. Съжалявам за проблемът ти и знам че голяма час от аудиторията тук се е запознала с него, но повярвай ми тук не може всички да знаят всичко. Не се сърди че не си получила отговор тук, а търси такъв на съответното място, т.е. в кабинета на гинеколога си!!!

# 169
  • Мнения: 1 365
Здравейте на всички! За пръв път се включвам във форума и честно да си призная не успях да го изчета целия. Направих първи опит за ин витро. Изтърпях всички инжикции и т.н. На 18.08.2007г. ме приеха в клиниката със силни болки и колабирах в ръцете на доктора. Оказа се, че преди два дни /когато прави вагинален ултразвук/ не е видял, че съм извънматочно бременна. Оперираха ме лапароскопски /за което съм му благодарна/ въпреки, че се спука тръбата и в корема ми е имало повече от 2 литра кръв. Отстраниха ми лявата тръба. След 3 часова операция аз съм жива и се възстановявам. Цикълът ми дойде още на другия ден, но беше слаб с изключение на един по-голям съсирек. 2 седмици след операцията ме гледаха на вагинален ехограф и ми казаха, че матката ми е прибрана / почти/ , каквото и да значи това. Лошото е, че се скарахме с доктора и в момента ме гледат други доктори. Не знам и кога трябва да ми дойде пак цикълът. Знам, че няма да е нормален, но не знам кога да го очаквам. На всичкото отгоре и едната ми рана бере гной и не иска да зарасне. Сега събирам пари за втори опит и много кураж след преживяното. Честно да си кажа много ме е страх.

# 170
  • Мнения: 1 365
Здравейте, пак съм аз!
Как сте? Всичко наред ли е? Опитах се да прочета целият форум, но не мога, защото не спрях да плача. Спомних си целият кошмар отново и отново... Просто не мога...

# 171
  • Мнения: 13
здрасти Деси,
съчуствам ти за това което си преживяла. напомня ми на моя случай само че не от инвитро а по естествен начин. и аз бях в последен стадий с 2л кръв в корема едва ме спасиха. после направих втори пат извънчаточна и вече мисла за инвитро но като чувам какво ти се е случило на теб ужас. Аз си мислех че при инвитрото не може да се получи извънматочна бременност

# 172
  • Мнения: 1 365
И аз така си мислех. Доста неща изчетох в интернет пространството и има вероятност при трансфера на ембриони те да са вкарани при по-силно налягане. И аз не знам как точно е станало, но е факт. Въпросът е да я видят навреме. Отначало бях благодарна, че съм жива, сега ме е яд, че не се получи. Започнах да чувствам загубата...
 Днес си записах час при д-р Владимиров за 3 октомври. Дотогава разбира се има много време, а трябва да събера и парите, но това не ни пречи да проучим "пазара" както се казва... Бих споделила всеки вариант.

# 173
  • Мнения: 3 010
Момичета, наистина съжалявам за това, което сте преживели и въобще за болката, която изпитвате от слу4илото се. Трябва да сте смели и да продължите борбата, ние вси4ки тярбва да сме силни, защото ще победим знам го, но малко пове4е оптимизъм  Hug прегръщам ви силно и ви желая, да не е много 4акането от тук нататък.  Знам, 4е боли, улавям се как мисля понякога "ами ако.....";  "ами ако беше нормална бременност, сега щях да съм в 3 месец, но уви....." може би февруари 2008  ще мисля, "ами ако...... всичко беше нормално сега щях да гушна сладкото ми съкровище.... тогава беше ев. термин при нормална бременност  Sad  Cry " Тъжно е, да но ние трябва да сме силни и да не се отказваме, да преодолете страха и опитвате независимо как, щом е станало веднъж зна4и има шанс следващият път нещата да са нормални.  Simple Smile

# 174
  • Мнения: 1 365
Денди, ти направо си невероятна. От къде толкова оптимизъм? Наистина трябва да сме силни. Искам да попитам - понеже аз напълнях 7кг. и в момента съм доста закръглена - при вас така ли е? Имам предвид възстановихте ли се в предишния си вид?

# 175
  • Мнения: 3 010
Денди, ти направо си невероятна. От къде толкова оптимизъм? Наистина трябва да сме силни. Искам да попитам - понеже аз напълнях 7кг. и в момента съм доста закръглена - при вас така ли е? Имам предвид възстановихте ли се в предишния си вид?

Аз почти нямах промени във външноста, единствено гърдите ми се бяха увели4или, но след операцията спаднаха /за жалост  Wink/ а относно теглото даже бях отслабнала от нерви и от притеснение за неизвестното, в продължение на 2 седмици не се виждаше нищо на ехографа, имах зацапване, последваха поредица от тестове на ЧХГ и от всичко това не ми се ядеше, бях станала 40кг. сега си поставих цел да наддам и се закръглих -44кг, което за висо4ината и пропорциите ми е добро тегло    Wink Не се притеснявай, 4е имаш някое др. килце от горе, на мен доста лекари бяха ми казали, 4е пове4ето килца помагат за забременяване  Wink  Laughing Само си помисли, 4е едно време стандарта е бил такъв- всички жени са били с по обли форми и при тях лесно е ставало.

# 176
  • Мнения: 1 365
Питам защото и коремчето ми е доста подуто. В петък съм на гинеколог и ще видим той какво ще каже. Моля се всичко да е наред. Това ще е вторият преглед след лапарото. Ще видим...
Искам да попитам  -  вие имахте ли болки в коремчето /около матката и яйчниците / 1 месец след операцията?

# 177
  • Мнения: 1 365
Здравейте съфорумки, всеки път забравям да ви питам - плащахте ли нещо за лапароскопската или другата операции при положение, че сте с извънматочна? Ако се притеснявате, пишете на лични - имам какво да споделя...

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 23:19 от dessy_g

# 178
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Здравей, Деси! Плащането на операцията според мен няма никаква връзка с това, че си имала извънматочна. Аз се оперирах в частна клиника и си платих. По касата ми беше само престоят в болницата.
Що се отнася до болки в корема, при мен месец след операцията ми дойде първият нормален цикъл. Може и теб от това да те боли. Подуването не си спомням до кога беше.

# 179
  • Мнения: 1 365
Здравей, Деси! Плащането на операцията според мен няма никаква връзка с това, че си имала извънматочна. Аз се оперирах в частна клиника и си платих. По касата ми беше само престоят в болницата.
Що се отнася до болки в корема, при мен месец след операцията ми дойде първият нормален цикъл. Може и теб от това да те боли. Подуването не си спомням до кога беше.
Колко си плати, ако не е тайна.
Относно болките и аз си мисля, че може да са от цикъла, но пък гърдите не ме болят, а корема ми се поду още повече тази вечер. Болките са ниско долу. Реших още утре да отида на преглед да ме прегледа моя си гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт