Съществува ли опасност за бебето при нормално раждане( форцепс

  • 8 955
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Първото ми раждане беше много трудно и в хода му се наложи форцепс. Според мен благодарение на добрия акушер гинеколог всичко мина добре и синът ми е жив и здрав.
За форцепса съм чувала много неприятни неща, дори в някои държави е забранен.
Сама си прецени, сега ако ме питат, бих избрала секциото без да се замисля Peace
Леко и бързо раждане!  bouquet

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
риска да се наложи форцепс е като риска да се получи усложнение при секциото!

# 17
  • Мнения: 1 878
Щом имаш индикации за секцио наистина не се натискай за нормално, че можеш да си докараш рисково нормално и после секцио по спешност, което е отново с по-висок риск от планираното секцио .
 Каквото и да решиш обаче ти пожелавам леко и безаварийно  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 6 173
Я си раждай секцио и не си прави експерименти....

Пред мен стоеше същият въпрос. Говорих с доста хора, но ще ти цитирам само думите на моя приятелка лекарка с едно нормално (за нея е било кошмарно) раждане и едно секцио: "Щом можеш да родеш секцио въобще не се колебай. Нагледала съм се на деца с родилни травми." Тя работи с деца. Вярно е, че при нея ходят болните, а не здравите, но все пак си помисли за риска от усложнения при раждането щом предварително са те предупредили за това.

Между другота моя позната на 26 г. все още има белег на челото си от вакуум.

Леко раждане!   bouquet

# 19
  • Мнения: 535
Най-добре след като са ти казали за евентуален проблем е да си родиш спокойно със секцио. Naughty   Леко раждане!!!   Hands Thumbsup

# 20
  • във фурната
  • Мнения: 596
Моето дете се роди с форцепс и беше 7 дни в кувьоз,поради асфиксия.Слава Богу,сега всичко е наред,но му остана нещо като ръб на челото,а аз от форцепса имам чувството,че и влагалище,и уретра са ми смъкнати.Ако знаех предварително какво ме чака,щях сама да избера секциото.Сега съм в 17 г.с. и неща и да чуя за нормално раждане.Изобщо не се чуди-секциото е много за предпочитане пред нормално раждане с форцепс Naughty

# 21
  • Мнения: 268
 При мен се наложи вакуум по спешност. За радост, си имам едно прекрасно момченце,много палаво и сладко, което дава смисъл на живота ми. Раждането беше много трудно, претеснението, дали всичко ще е наред с детето- огромно, но всичко вече е зад гърба ми. Страх ми е много, че ако забременея втори път, ще трябва да преживея всичко това отначало...затова съм решила следващия път задължително да е със секцио.
 На теб ти желая леко раждаен и едно прекрасно детенце!

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моето дете се роди с форцепс и беше 7 дни в кувьоз,поради асфиксия.Слава Богу,сега всичко е наред,но му остана нещо като ръб на челото,а аз от форцепса имам чувството,че и влагалище,и уретра са ми смъкнати.Ако знаех предварително какво ме чака,щях сама да избера секциото.Сега съм в 17 г.с. и неща и да чуя за нормално раждане.Изобщо не се чуди-секциото е много за предпочитане пред нормално раждане с форцепс Naughty

Аз пък родих с форцепс,решението беше взето много набързо,тоновете се загубиха.Дъщеря ми имапе съвсем лека драскотина,която изчезна за 2 дни,аз нямам никави проблеми.Познавам майки,които са се възстановили много бързо от секцио и такива,които повече от месец не могат да се възстановят.Явно зависи от организма на жената и естествено от лекаря,който ще те изражда.Сама прецени съответните рискове.Леко раждане!

# 23
  • Мнения: 2 271
Опасности винаги съществуват-и при нормално раждане, и при секцио.То и в живота е така.Не се знае утре какво ни чека.Тъй,че не ги мисли тези неща.

Аз раждах нормално и без никакви усложнения за мен и бебето.

# 24
  • Мнения: 3 161
Зависи също какви са ти индикациите за секцио. Аз не бих се отказала с лека ръка от нормално (имам едно супер гадно за мен секцио), но все пак по-добре е планово секцио от такова по спешност, след като си се мъчила няколко часа да раждаш. Но най-добре си остава нормалното раждане, и ако можеш да облекчиш болката и да запазиш спокойствие (има такава тем в момента) - още по-добре.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
Винаги има риск и при нормално и при секцио


така е - аз все пак предпочитам нормалното раждане сс всичките му рискове...мисля, че всеки си усеща, кое е най-доброто за него....а какви точно са индикациите ти за секцио...?

# 26
  • София
  • Мнения: 39 764
Разбира се, че има опастност, не само за бебето, но и за майката, както при нормално раждане, така и при секцио.
Аз нямах време да мисля за такива неща и мисля, че беше добре - Дияна се роди 20 дена по рано.
Леко раждане и изщобщо не мисли за опасности и т.н.

# 27
  • Мнения: 4 155
Решението е твое. И най-вече на лекаря ти. Аз бих избрала секцио. Родих и 2-те си деца със секцио. Второто беше песен. Изписаха ни от болницата преди 2 дена. В стаята имаше една жена, която е родила с вакум. Раждането й е било много тежко. То не бяха болки, то не беше кръв. Добре, че детето беше добре. А в съседната стая имаше още една жена родила с вакум. Детето й 3 дена беше под наблюдение с оток на мозъка. Не винаги има усложнения. По-добре се консултирай с лекар.

# 28
  • Мнения: 14 654
аз бих те посъветвала да родиш секцио.

# 29
  • Мнения: 670
Остави лекарят да прецени дали раждането да е нормално или секцио. Довери са на неговата преценка и не поемай излишни рискове. Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт