Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 143 031
  • 1 115
  •   5
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 111
Преди време съм писал с имена.Получих предупреждение за отстраняване от дискусиите поради подозирана реклама.Не ми е било това целта.

# 1 036
  • Мнения: 162
Здравейте,
Благодаря за това, което споделяте!
Стига да не ви притеснява, че отново ще дадете едни 120 лв, бих ви препоръчала Аля Милушева.
https://arhieng.com/nashiat-ekip/alexanda-milusheva/

Здравейте, можете ли да ми препоръчате терапевт, който се занимава с натрапливости, ОКР. За Първанов видях, че има много добри отзиви, но ми се ще да проуча и други варианти, принципно предпочитам да ходя при жена.
Ходих при Милена Манова, определено не ми допадна нито като човек, нито като специалист, можех да си спестя едни 120 лв.

# 1 037
  • Мнения: 7 420
Скрит текст:
Здравейте, можете ли да ми препоръчате терапевт, който се занимава с натрапливости, ОКР. За Първанов видях, че има много добри отзиви, но ми се ще да проуча и други варианти, принципно предпочитам да ходя при жена.
Ходих при Милена Манова, определено не ми допадна нито като човек, нито като специалист,
можех да си спестя едни 120 лв.

Извинявайте, 120 лв. за една сесия?

# 1 038
  • Мнения: 1 307
Скандални са тези суми за дългосрочна терапия в България.
А и Милена Манова не е в парадигма , която е подходяща за ОКР.
Aко не намерите терапевт, който да прилага CBT/ERP - ( Когнитивно поведенческа терапия с излагене и превенция на ритуалите. ) -това е терапия, която е разработена специално за работа с хора с ОКР ,  
Та , ако не намерите такъв, търсете терапевт, който е обучен и доказан в Когнитивно-поведенческа терапия.
Поведенческите терапии са най-доброто нещо , което работи при ОКР.
 Ако натрапливостите  са значителни и нарушават функционирането ви през деня, се обърнете първо към психиатър

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 18:28 от Serendipity*

# 1 039
  • Мнения: 111
Когнитивно-поведенческата терапия....... води до още и още ОКР.....Едно пише в trial-ите в чуждоезичната литература,съвсем друга е релаността...

# 1 040
  • Мнения: 1 307
Когнитивно-поведенческата терапия....... води до още и още ОКР.....Едно пише в trial-ите в чуждоезичната литература,съвсем друга е релаността...
Интересно ми е да споделите каква е реалността

# 1 041
  • Мнения: 162
Да. Тарифите тръгват от 60 и стигат до към 120. При имена, като Алгафари и Владимирова е над 200 лв. и се чака над месец.
На много места се сключват и т.нар. "пакети", примерно за 3 месеца. Тогава се ползва "отстъпка".
Иначе правилно коментират дамите във форума, че е важно да се знае в каква модалност е сертифициран психотерапевта и дали е подходящ при даден проблем.

Скрит текст:
Здравейте, можете ли да ми препоръчате терапевт, който се занимава с натрапливости, ОКР. За Първанов видях, че има много добри отзиви, но ми се ще да проуча и други варианти, принципно предпочитам да ходя при жена.
Ходих при Милена Манова, определено не ми допадна нито като човек, нито като специалист,
можех да си спестя едни 120 лв.

Извинявайте, 120 лв. за една сесия?

# 1 042
  • София
  • Мнения: 9 129
200 лева. Това ми се струва направо брутално. Колко хора могат да си го позволят. То не е да идеш веднъж и да се оправиш.

# 1 043
  • Мнения: 937
Ани Владимирова и Алгафари са едни рекламни лица. Сигурно толкова ефективни, колкото Кобилкина. От друга страна след като са определили тази цена значи, че има кой да ги даде тези 200 лв. Явно са добри маркетингови стратези. Инвестирали са в реклама.
Кои парадигми спомагат за ОКР, след като Когнитивно-поведенческата терапия не помага?
Моля на лично ми пишете за тези психотерапевти, които помагат за качествено решаване на проблема.

# 1 044
  • Мнения: 111
Когнитивно-поведенческата терапия....... води до още и още ОКР.....Едно пише в trial-ите в чуждоезичната литература,съвсем друга е релаността...
Интересно ми е да споделите каква е реалността

Релността е през опит с племенника ми.Беше с ОКР.Водих го при някои именити специалидсти,защото момчето разчиташе,че съм ориентиран кой какво в тази област.КПТ , ЕМДР, някои от въпросните високоплатени психотерапевти......Е,повечето или се отказваха(тежък му бил случая) или след броени сесии стигаха до заключението-само медикаменти ще помогнат.За щастие разговарях със споменат от вас по-горе човек, който препоръча колега от София,с когото племенника ми се справи в рамките на 7-8 месеца.Това беше лятото на 2018-тата година.И всичко при момчето оттогава е наред.
ПП.Избягвам имена поради упомената вече причина.

# 1 045
  • Мнения: 7 420
....За щастие разговарях със споменат от вас по-горе човек, който препоръча колега от София,с когото племенника ми се справи в рамките на 7-8 месеца....
Звучи страхотно!
Поне парадигмата на човека може ли да споменете, след като стана въпрос за парадигмите по отношение на ОКР.

# 1 046
  • Мнения: 111
ДА:Краткосрочна психотерапия и терапевтична Ериксонова хипноза.

# 1 047
  • Мнения: 1 307
ДА:Краткосрочна психотерапия и терапевтична Ериксонова хипноза.
Много благодаря, че споделяте.
Добре е да се знаят различните варианти

# 1 048
  • Мнения: 2 911
Скандални са тези суми за дългосрочна терапия в България.
А и Милена Манова не е в парадигма , която е подходяща за ОКР.
Aко не намерите терапевт, който да прилага CBT/ERP - ( Когнитивно поведенческа терапия с излагене и превенция на ритуалите. ) -това е терапия, която е разработена специално за работа с хора с ОКР ,  
Та , ако не намерите такъв, търсете терапевт, който е обучен и доказан в Когнитивно-поведенческа терапия.
Поведенческите терапии са най-доброто нещо , което работи при ОКР.
 Ако натрапливостите  са значителни и нарушават функционирането ви през деня, се обърнете първо към психиатър
Може би най-адекватното мнение, което съм чела в тази тема!
Много ми се иска хората да разберат, че с приятелски разговори с психолози/терапевти ОКР и тревожности не се лекуват. Особено такива, влачени с години. Просто тези специалисти нямат необходимата квалификация. Не си губете времето и парите, а намерете адекватен лекар, който работи с психотерапия. ОКР и тревожност, ако не се лекуват, намаляват качеството на живот драстично. Сами не можем да се справим, нито приятелски разговори помагат. Има си схема на лечение, която се прилага от лекари

Akademik  това което сте написал/а за когнитивно-поведенческата терапия категорично не е вярно, но предполагам сте психолог/психотерапевт, а не лекар и от там идва объркването. Терапията е разработена с цел промяна на "химията" в мозъка. Нещо, което един лекар знае защо и как и как да приложи. Ето за това говоря. Хора, търсете лекари!

Само като чуя хипноза и ми настръхват косите...

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 12:03 от KPP

# 1 049
  • Мнения: 111
Не бих настроил никой човек,камо ли група хора,да търсят каквото и да било,независимо лекари или друго.Вие че го правите е Ваше право.Споделих каквото знам и съм видял.Учил съм психология,интересувам се от психотерапия,но не я работя.

Общи условия

Активация на акаунт