Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 139 402
  • 1 086
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 794
Здравейте, виждам, че  в темата  не се препоръчват конкретно имена. Повече се обсъжда нуждата от психотерапевт или психолог и разликите между двете квалификации. Аз търся добър психолог за София. Ще съм благодарна, ако споделите отзиви и личен опит.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 300
На вниманието на новорегистрираната didipet, защо пък не и на останалите съфорумци

По случая на Паша Николова, пострадала от "терапевта си" Краси Попова,  е направено запитване към Асоциацията по когнитивно-поведенческа терапия, относно правоспособността и членството на Красимира Попова, която официално се представя и за психолог и за психотерапевт. Но не е нито едно от двете. Ето и  кореспонденцията, на която има снимка във фейсбук-група.

"Здравейте, г-жо Лазарова!
Във връзка с възникнало оплакване за злоупотреба с клиент във  Фейсбук групата " Психолози, психиатри, психотерапевти" от Паша Николова срещу Краси Попова, рекламираща се като психолог и когнитивно-поведенчески психотерапевт, Ви моля да ми отговорите дали въпросното лице се е обучавало при вас и каква квалификация има. Благодаря!
Поздрави: Десислава Тодорова
Психолог в Институт по психология - МВР"

"Здравейте,
Краси Николова е преминала базов обучителен курс по когнитивно-поведенческа терапия в една от обучителните бази на нашата Асоциация. Но г-жа Попова НЕ Е сертифицирана нито като когнитивно-поведенчески консултант, нито като когнитивно-поведенчески терапевт.
Поздрави
Ирина Лазарова"



И тъй като академичното образование на пишман-терапевтката е социален работник,  т.е.  въпросната особа не е  психолог, но не е и консултант или терапевт,  според отговора  на Асоциацията по когнитивно-поведенческа терапия, излиза "че става въпрос за лице, което не подбира методите и средствата, за да печели пари на гърба на по-доверчивите клиенти" (текстът в кавички е цитат от мнение на член от фейсбук-групата, моето - впрочем - не е по различно) Възможно ли е такъв човек да се възползва за лична изгода  от положението и информацията, която негов клиент дава - всеки решава сам.
Желая успех на Паша Николова!

# 137
  • Мнения: 5
Последно ползвах психолог в Бургас - Любомир Левтеров. Страдах от паник атаки и страх от места с много хора. Не се смейте, но не можех да ползвам автобус или да вляза в магазин. Вече близо година съм добре. Всичко приключи. Трябваше да направя промени с живота си. Психолог Любомир Левтеров - давам контакт за връзка. При мен цената беше 25 лв, защото си купувах пакет, иначе е 30.
Хора, не се срамувайте да ползвате услугите на психолог или психотерапевт. Една година се срамувах и живях с паник атаки.

# 138
  • Мнения: 60
Последно ползвах психолог в Бургас - Любомир Левтеров. ...

А първо? Simple Smile
Ползвал ли сте други психолози преди споменатия?

# 139
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте момичета,
някой има ли мнение за психолог Петър Петров от Варна? (този, който работи на Мария Луиза, доколкото разбрах има и психиатър със същото име, да не ги объркаме)
Благодаря предварително

# 140
  • София
  • Мнения: 9 110
Здравейте.
Има ли детски психолози в София, които да работят безплатно или на по-ниски цени?
Става въпрос за дете на 9 г. с проблемно поведение.
Благодаря!

# 141
  • Мнения: 294
Здравейте. Моля ви, ако някой има опит с някой психотерапевт онлайн. За момента не мога да ида в кабинет, а усещам, че губя контрол. За паник атаки и тревожност става въпрос.

# 142
  • Мнения: 3 044
Виждам, че е споменавано вече, но горещо бих препоръчала да ИЗБЯГВАТЕ услугите на Краси Попова..тъй като аз и приятелят ми се опарихме (до някъде по моя вина, тъй като не успях да съобразя веднага какво се случва и се доверих) .

# 143
  • Мнения: 18
Виждам, че е споменавано вече, но горещо бих препоръчала да ИЗБЯГВАТЕ услугите на Краси Попова..тъй като аз и приятелят ми се опарихме (до някъде по моя вина, тъй като не успях да съобразя веднага какво се случва и се доверих) .
Здравейте. Откакто се случиха тези неща в моя живот свързани с Попова, аз не съм спирала да търся истината за тази жена, нейната квалификация и има или няма право да практикува това, което рекламира. Все пак тя беше експерт в различни области. Кой позволява на хора абсолютно некомпетентни да използват най- големия проблем в обществото. Насилието. За да печелят пари на чужд гръб, без да си дават сметка, че объркват живота на хората безвъзвратно. За хора , като нея всичко ще е наред, защото не носи отговорност пред никого. Няма и закон. Ще си прави каквото си поиска. Аз пуснах толкова жалби. Нищо. Защото ли???????
В момента Красимира Попова се обучава по друг метод. Ако мога така да се изразя. И отново много реклама, с която подвежда хората, като създава впечатлението, че го е завършила и лицензирала.

# 144
  • Мнения: 3 044
Ами,мога да кажа , че още си практикува. Води и еднични терапии и семейни. Продължава да НЕ издава касови бележки, ама то и като НПО не би следвало да извършва търговска дейност въобще..Мога да потвърдя, че наистина има навика да изказва много крайни и непремерени "съвети" , които водят до нови проблеми, а не до решаване на старите..

# 145
  • Мнения: 81
Здравейте, да ми препоръчате добър психиатър  в гр. Шумен? Благодаря предварително.

# 146
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
[/

...ако може да се каже за тревогата и паниката , че се лекува.



Академик, според Вас, тревожността не се лекува, така ли?

Тревожността част от характера, темперамента на човека ли е в такъв случай? Или причините са пак в детството?

Дали нямате предвид това, че амигдалата помни като слон до гроб?

Самоцитирам се, защото в предишните постове говорехме за това, доколко тревожността може да се лекува.

Много го мислех това чудо и доста литература изчетох.

Стигнах до извода, че тревожността е съвсем нормално нещо за съзнателните индивиди. Съзнателността предполага тревожност - за настоящето, за бъдещето, дори за дребни неща.

НО, има определени неща, които ни правят стръх-тревожни, т.е. това е отвъд характерната за човешките същества тревожност. Ставаме свръх- или екстра-бдителни. Тази свръх-бдителност започва да пречи и буквално нарушава качеството на живот.

Свръх-бдителност има при посттравматичен стрес.


Ако има някой специалист онлайн, моля за корекция.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 16:31 от Eleonora_27

# 147
  • Мнения: 110
Започни от там-какво ти е определението за ```качество на живот```.Може ли наистина да бъде нарушено? ЕДНо честно признание направи.
Цялаата тремога на съвременния човек идва от претенциите му.От недоволството за щяло и нещяло.

# 148
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Започни от там-какво ти е определението за ```качество на живот```.Може ли наистина да бъде нарушено? ЕДНо честно признание направи.
Цялаата тремога на съвременния човек идва от претенциите му.От недоволството за щяло и нещяло.

Нямах предвид това. Имах предвид цялостната осъзнатост на човека за бъдещето и осъзнатостта му за смъртта. Това е някаква "естествена" тревога.

Когато си хипер-бдителен, обаче, виждаш навсякъде опасности и започваш да се притесняваш дори и за най-малките неща. Тази хипер-бдителност ти нарушава качеството на живот, защото, например, се притесняваш, че можеш да блъснеш някого с автомобила си или пък да нараниш някого, или пък ... че ти ще бъдеш наранен от някого, или пък че нещо ще се случи с детето ти. Това имам предвид, а не някакви измислени претенции на някакви хора, които си мислят, че живеят хипер-мега зле, защото не карат скъп автомобил.

 

# 149
  • Мнения: 110
Разбирам те!Потърси си психолог-темите са т. нар. екзистенциални.Всеки го е страх от неизвестното , но не всеки има смелостта да проучи неизвестното.Дръзни да го напраивш и ще видиш как всички страхове ще ти изчезнат.

Общи условия

Активация на акаунт