Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 55

  • 115 996
  • 782
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 744
Ето ги и моите аргументи :

За - ние обичаме да гледаме филми и определено сме диванени хора, обичаме да се излежаваме по лежанките, гостите също ни идват често и при лошо време сме във всекидневната, та и те са на дивана.
Доста приятели имаме от други градове и е удобен вариант да спят на него.

Против - много е голям и заема 1/3 от простраството. Запушва дневната. Скъп е.

Май, май за - тата са повече  newsm78 Още ще го мъдря ...

Телевизора не е проблем там, ще е секцията / просто демото дава толкова възможности, дали ще е на стената или не ...все тая/

Цветовете на дневната са следните
- пердета цвят много светло шампанско, лен, после тъмни шоколадови пердета.
 Цвят на дивана е този
http://www.como.bg/mebeli/vsekidnevna/holni-garnituri/moderna-ho … ntego-335048.html
Секцията ще бъде от Икеа - тази
http://www.ikea.bg/living-room/Living-room-storage/Cabinets-and- … s-64307/80371761/
Килим от Икея
http://www.ikea.bg/textiles/rugs/Large-and-medium-rugs/stockholm-32518/60229033/
Полюлей - витраж

До дивана ще има малка помощтна масичка , тъмно дърво с тази лампа
http://www.bgsvetlina.com/userfiles/productthumbs/thumb_1318.jpg

И до тука съм го съчинила ...

# 31
  • Мнения: 1 483
Мисля, че 90% от продаваните ъглови дивани за удобни за лежане и за преспиване, така че спокойно можеш да погледнеш за една идея по-малък. newsm78

# 32
  • Мнения: 1 787
Очертава се уникален и интересен дом с тези витражни лампи. А килимът на Икеа е  Heart Eyes

Браво, Chuby, за смелостта да имаш собствения стил! Hug На доста хора им липсва точно смелост в обзавеждането, ама ние не сме от тях, нали така?  Wink

# 33
  • Мнения: 40 937
Фотьойлите заемат много място не мисля, че са удачен вариант. Аз бих сложила само един диван, може да е малък и да няма възможност да си полегнеш и да си опънеш краката, но поне ще има повече пространство.

По принцип си права, че диванът може да отнеме от пространството, обаче когато става дума за всекидневна стая, където ще се прекарват вечер след вечер в продължение на години, според мен удобството трябва да има приоритет. Ако ставаше дума за гостна стая, където само се приемат гости, щеше да е различно, но за хола, където се гледа телевизия и се прекарва свободното време, според мен никаква красота не може да има приоритет над удобството да се излегнеш удобно. Иначе има много компактни и леки кресла и дивани, но стават само за седене в прилична поза, а не за удобно изтягане. 

# 34
  • Мнения: 1 744
Права си Черна станция - все пак, като отидем да купуваме ще огледам и другите.
Хехе, Маделин - малко са ми парите на мене да се развихря като луда ...
Обаче съм се зарекла, че ще си купя този шкаф за кухня - страшно ме кефи.

http://www.casaart.bg/dining-room/mebeli-ot-stari-gredi/skrin-le … -1-detail?lang=bg

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 863
И нашият диван е огромен от Комо - 2.20 на 3.50, ползваме го вече няколко месеца и сме изключително доволни - излежаваме си се пред телевизора, а когато имаме гости, могат да седнат много хора без да е притеснено, а и му се местят облегалките за опора на гърба при нужда.
Скрит текст:
Този горе не се разтяга, затова в едната спалня сложихме един друг пак големичък, но не чак толкова диван и бяхме пред същата дилема като Chuby - хем да не си блокираме стаята с легло за гости и да стане неизползваема, хем да е удобен за спане, а и да изглежда добре в стаята. Е, в крайна сметка е доста големичък спрямо размерите на стаята, но ще сложим някаква лека секцийка отсреща или само ТВ шкаф, за да компенсираме.

# 36
  • Мнения: 751
Chuby, според мене диваните в П-форма, какъвто ти си показала, не са практични, защото се губи седящо пространство, а за сметка на това се блокира много място в стаята. Г-образните са по-добрo решение според мене.

# 37
  • Мнения: 40 937
Chuby, според мене диваните в П-форма, какъвто ти си показала, не са практични, защото се губи седящо пространство, а за сметка на това се блокира много място в стаята. Г-образните са по-добрo решение според мене.

П-образните имат едно основно (и май единствено предимство) - И ДВАМАТА можете да се излягате и изтягате, докато при Г-образен диван място за изтягане има само за единия.  Но има интересен вариант - Г-образен диван + голяма квадратна табуретка. Като се приближи до дивана става П-образен, а като се махне си остава Г-образен.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 521
Chuby, на мен ми допада големия П-образен диван. Едно 3 /дори 4/ членно семейство спокойно си лежат заедно и гледат филм например.
Скрит текст:
Но и ние сме от лежащите по диван. Не мога аз часове да се подпирам на стол, още по-малко висок бар стол. Не е моята дейност определено.

# 39
  • Мнения: 1 787
Явно това си е чисто български патент, защото аз и моето семейство сме живели в толкова много държави и никъде, ама съвсем никъде не съм виждала такива големи мастодонти по къщята на хората. Може би само американците са конкуренция в това отношение, но и те са същата залежала нация, цифрите за прогресивно нарастващите темпове на затлъстяването са доста показателни.

Както и да е, не се заяждам в момента, просто споделям лични впечатления.  Peace Все пак не забравяйте, че големите дивани са за големи помещения. Не е съразмерно на стена 5 метра да се слага диван 3 метра и нагоре, те са за стаи от по 50 квадрата. Не се печели нищо с тези огромни размери в малката стая - като дойдат гости с преспиване, така или иначе на този диван не можеш да настаниш повече двама възрастни и най-много едно малко дете (освен ако не са някаква комуна и не им пречи да спят по много накуп), но това спокойно може да стане и на един разтегателен диван с нормални размери (200-220 см.), какъвто например аз планирам да си взема. За сметка на това губиш страшно много пространство и място за движение в стаята не остава никакво. Тези гости само седнали на дивана ли виреят? Никой не става, не сяда, не се движи из стаята, само се седи, яде и гледа ТВ? Ако това е така, бих могла да го опиша само с две думи - пълен ужас!  Shocked

Chuby, момичетата са прави, че П-то е too  much. Едно Г би ти вършило същата работа, без да изяжда толкова много от стаята. Помисли си!  Hug

# 40
  • Мнения: 6 295
Ние много се чудихме какво да вземе след като имахме подобен на вашия диван, но на Г. Еми уж беше за 5 човека, но ако седнат трима на едната страна, на лежанката оставаше място за 1 човек и 1 можеше да си измисли място на ръба с гръб кум останалите и без достъп до холната масичка. Та с П-образния не виждам как точно ще накацате много народ освен, че ще имате 2 лежащи места. Няма как в ъгъл да си набутате краката и от двете страни...
Та сега сме с тройка, която спокойно събира 4-ма възрасни с нормално телосложение. И два фотьойла и съм много по-доволна. ММ също. Няма да ви казвам как е вдигал този кютук, за да прахосмуча отдолу, защото е нисък и друг начин освен бутане, което е не по-малко трудно, нямаше.
Виж този си е ОК обаче, но както каза Madeleine си е за голяяям хол
Скрит текст:

# 41
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Диванът е хубав. На мен ми хареса черния. Добре е и, че е модулен и едната лежанка може да се премести в друга стая, ако отнема чак толкова пространство. Друг вариант е да си вземете два и всеки да си се изляга както си иска. Можете да ги разположите Г образно или един срещу друг.

# 42
  • Мнения: 1 787
Никой не казва, че диванът не е хубав, просто е прекалено голям за тази стая. Ако аз го сложа у нас, на практика няма да имам грам място за трапезна маса, а кухньо-дневната ми е 30 м2.

Предложението на Станция за табуретка е чудесна опция! Дори мисля, че аз самата ще се възползвам от него. Wink

# 43
  • Мнения: 1 744
Той принципно дивана е внесен в БГ от турците - те са най-диванената нация  Laughing
Сега сериозно - принципно през деня сме мега активни, живеем в къща и двора си иска своето, освен че работим, гледаме бебе и т.н.
Обаче вечер обичаме да се излегнем хубаво и по дължина на един хубав големичък диван.
В момента в дневната имам един Г - образен от Икеа, който не е никак малък, но на нас ни е, защото Бамбина го е превзела, на него се научи на се върти, да пълзи и до сега и е мега любимо място да си играе с играчките и да си бебинства. А ние с ММ сме накацали по столовете. Многото прозорци и високото стълбище създават илюзията, че стаята е по-голяма от колкото е реално.
Ходихме в Комо - според мен диваните им са доста идеи по-добри от Икеиските. При наличен втори бебин, в което дълбоко се надявам, пак дивана ще се превърне в обследвана бебешка територия, сигурна съм. Мислех да взема един Г- образен + табуретка, но наистина не е нашето.
Ще ходим пак до Комо, ще лежим по всички диванени мостри, ще помъкна и Прашина с нас.
Принципно Икеиският го разгъваме / макар и таксуван като спалня, на него реално може да спи само ММ, спала съм на него с Прашина, когато бяха големите студове, да не казвам в какви уникални пози .../ да се излежаваме от двете и страни докато гледаме филм, когато тя беснее по средата с играчките.
Та тези са ми доводите за голям диван.
А като ми накацат осем души и навън вали като днес само тоз чуден диван може да ги приюти всичките + нас + търкалящо се бебе.
Ще ходим уикенда и ще се търкаляме по всичките, ще ги карам да ги разгъват и т.н. и ще взема окончателно решение.
  bouquet bouquet bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 2 521
Той принципно дивана е внесен в БГ от турците - те са най-диванената нация  Laughing
Сега сериозно - принципно през деня сме мега активни, живеем в къща и двора си иска своето, освен че работим, гледаме бебе и т.н.
Обаче вечер обичаме да се излегнем хубаво и по дължина на един хубав големичък диван.
.........
  bouquet bouquet bouquet
Точно казано, и ние по цял ден сме активни и всеки търчи по задължения, та вечер имам нужда и право да се опъна и да гледам филм като човек, а не наказана на стол.
Чуби, бебешките периоди са прекрасни и минават бързо, пожелавам ти още един беб!
Ние вече сме двама през повечето време и съобразих дивана така, че всеки да може да опъне гръб и да му е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт