Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 55

  • 116 059
  • 782
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 234
Този белия квадрат на първата картинка какво представлява?
Според мен на този вариант масата трябва да е между кухнята и тв шкафа, успоредна на кухнята.
А лежанката на дивана - да е откъм прозореца.

# 331
  • Мнения: 4 275
За малки помещения са идеални тези. В Икеа бях ги гледала, но плотовете висяха доста грозновато, не като на тази от снимката.
Че и цената е добра.

Този белия квадрат на първата картинка какво представлява?
Според мен на този вариант масата трябва да е между кухнята и тв шкафа, успоредна на кухнята.
А лежанката на дивана - да е откъм прозореца.

Хладилинкът е това  Confused Ако сложа масата до секцията, то тогава хладилникът трябва да иде до дивана. Дали ще е добре така?

# 332
  • Мнения: 3 819
За малки помещения са идеални тези. В Икеа бях ги гледала, но плотовете висяха доста грозновато, не като на тази от снимката.
Брат ми си взе такава маса от юск, защото и на неговата мансарда мястото е ограничено.
https://jysk.bg/dnevna/masi-za-hranene/kuhnenski-masi/sgvaema-ma … obling-matiran-db

# 333
  • Мнения: 15 619
За малки помещения са идеални тези. В Икеа бях ги гледала, но плотовете висяха доста грозновато, не като на тази от снимката.
Че и цената е добра.

Този белия квадрат на първата картинка какво представлява?
Според мен на този вариант масата трябва да е между кухнята и тв шкафа, успоредна на кухнята.
А лежанката на дивана - да е откъм прозореца.

Хладилинкът е това  Confused Ако сложа масата до секцията, то тогава хладилникът трябва да иде до дивана. Дали ще е добре така?


Малко ми е трудно да боравя с програмката и да го запаметя, за да покажа, пък  и я да видим, дали съм схванала кое, какво е и къде е, къде има стени и врати....  Grinning
Ще опитам да обясня.
На мен ми изглежда, като да има стена и малък "коридор" към спалнята. Така ли е? 
Та, за да увелича мястото в дневната, бих опитала да преместя шкафчето от входната зона на малката стена на спалнята, зад която е гардеробът. Ама като не виждам помещението, не мога да сметна, позволява ли, не позволява ли...
На мястото на шкафчето бих позиционирала хладилника. Оттам насетне, бих си играла с дневната и как е най-удачно да се обособят двата къта там.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 4 057
За малки помещения са идеални тези. В Икеа бях ги гледала, но плотовете висяха доста грозновато, не като на тази от снимката.
Че и цената е добра.

Този белия квадрат на първата картинка какво представлява?
Според мен на този вариант масата трябва да е между кухнята и тв шкафа, успоредна на кухнята.
А лежанката на дивана - да е откъм прозореца.

Хладилинкът е това  Confused Ако сложа масата до секцията, то тогава хладилникът трябва да иде до дивана. Дали ще е добре така?


Малко ми е трудно да боравя с програмката и да го запаметя, за да покажа, пък  и я да видим, дали съм схванала кое, какво е и къде е, къде има стени и врати....  Grinning
Ще опитам да обясня.
На мен ми изглежда, като да има стена и малък "коридор" към спалнята. Така ли е?  
Та, за да увелича мястото в дневната, бих опитала да преместя шкафчето от входната зона на малката стена на спалнята, зад която е гардеробът. Ама като не виждам помещението, не мога да сметна, позволява ли, не позволява ли...
На мястото на шкафчето бих позиционирала хладилника. Оттам насетне, бих си играла с дневната и как е най-удачно да се обособят двата къта там.

В дясно на проекта има 3d опция и може да се разгледа и завърти. Но в никакъв случай не бих сложила хладилника зад входната врата. Шкафчето всъщност е гардеробче и е удачно, там може да се прибират обувки и дрехи, нещо като антре се получава, ако сложи хладилника там пред банята...

Според мен няма коридорче в спалнята, а просто вратите са се изместили от стените, следва да са до гардероба на банята и срещу него на спалнята.

# 335
  • Мнения: 15 619
Да, с тази опция видях, че е гардероб и че са разместени вратите. Grinning

# 336
  • Мнения: 447
Ето една идея http://pnr.ma/cIiwkX
Работният плот може да се мести и евентуално да се разтегля
кликнете в/у черното бутонче долу в дясно
Ето и още

Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 07:59 от 4efits

# 337
  • Мнения: 4 275
Doris e права, за мястото в коридора е предвиден един гардероб. Много ми хареса как се получи на проект, като стане готов ще го снимам и ще ви го покажа. Дано и на живо да е така добре  Praynig


4efits, какво направи? Изглежда супер  Shocked С това ли се занимаваш професионално? Отляво на плота хладилника ли се "крие"? Колко ли би струвало да се изготви тази конфигурация? Проблемът е, че жилището ще се дава под наем и съм към края на обзавеждането и това ще е непредвиден разход. Но пък много ми допадна  Thinking

Имам и едно питане относно пердетата. Не мога да реша какви цветове да подбера. Всичко в апартамента е в бяло и дърво - бяла гланцова кухня с дървен плот и гръб, ламинатът си е с дървен десен, гардеробът е комбинация бяло и дърво, леглото е бял фладер, гардеробът в спалнята е комбинация бяло с избелен дъб, секцията също,  като дървесните десени са горе-долу от една и съща група. През цялото време си трупах бяло и дърво, за да може да акцентирам с тексил, декорация и някое интересно перде. Но сега не мога да реша какво да взема.


След малко отивам в магазина на Какаду. Там цените са най-добри, и за самия плат, и за ушиването. Слагам снимки на някои от пердетата, които набелязах тогава
Скрит текст:






Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 09:35 от Мишелин

# 338
  • Мнения: 6 340
На картинка изглежда супер!
 Разминаването при плота и дивана не мога да се ориентирам колко е удачно (в смисъл колко място остава, че има и остър ръб) newsm78, но много го харесах  Heart Eyes
Мишелинче, ако харесваш зелено бих избрала сн. номер 4 (бежово-златисто и зелените черти). Долното е пак хубаво, но монотонно ще стане.
Тъмно лилаво, това по-убитото от снимката също много красиво ще стои.

# 339
  • Мнения: 4 275
Драго, харесвам зелено, и още как  Crazy Обаче диванът е тъмно кафяв. Няма ли да се върже по-добре с "монотонното"? И ако може да уточниш за кое тъмно лилава става въпрос  Mr. Green За розовеещето до бялото ли? Аз си мислех оновя тъмно синьото  Thinking Но със сигурност едното перде ще е от този вид - блекаут се водят и цената им е много разумна. А за дневната може би ще заложа на зеленото райе  Hug

# 340
  • Мнения: 447
Да хладилника е там

А  за разстоянието зависи от меката мебел

# 341
  • Мнения: 5 462
С лежанка е  Whistling И на мен ми е нетипично с тази маса пред дивана, ама в другите два варианта не знам къде да вместя масата.

Виж на какво попаднах: https://www.olx.bg/ad/trapezna-kuhnenska-sgavaema-masakod-2240-I … 6.html#a5b4691135 Май е по-добре от фиксиране към определена стена?  Rolling Eyes
Не функционални са тези маси .

# 342
  • Мнения: 6 340
Драго, харесвам зелено, и още как  Crazy Обаче диванът е тъмно кафяв. Няма ли да се върже по-добре с "монотонното"? И ако може да уточниш за кое тъмно лилава става въпрос  Mr. Green За розовеещето до бялото ли? Аз си мислех оновя тъмно синьото  Thinking Но със сигурност едното перде ще е от този вид - блекаут се водят и цената им е много разумна. А за дневната може би ще заложа на зеленото райе  Hug
Уф, аз забравих че диванът е тъмно кафяв. Заблудих се, че е бежов. Тези блекаут гледах. До това яркото розово/лилаво поне така ми изглежда на монитора има едно тъмно лилаво (през едно от бялото). Тъмно синьото също ми е мноого любимо.
Я виж тези комбинации на възглавници с кафяви дивани няма ли да те насочат за цветова комбинация.
http://aircep.com/accent-pillows-for-brown-sofa/

Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 13:33 от drago_2008

# 343
  • Мнения: 1 527
Мишелин това перде със зелените ленти плътни ли е или тънко и на каква цена е ?

# 344
  • Мнения: 4 275
Водят се плътни пердета. Не толкова, колкото блекаута, но са плътни. Цената е 20 лв/л.м

Драго, благодаря ти за линка. Действах смело и безотговорно и взех зелените за дневната и тюркоазени блекаут за спалнята. Ще видим какво ще се получи  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт