ДИЛЕМАТА-ХОМЕОПАТИЯ ИЛИ ТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА.

  • 22 001
  • 169
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 326
  По-принцип съм наясно с отношението на повечето лекари, които имат договореност с някои фармацефтични компании да изписват на пациентите си само от лекарствата от тяхната листа. Но смятам, че има и доста хомеопати с подобно поведение и отношение !
Joy Joy Joy
Може и да са ти ясни някои неща, но не ти е ясно кой (колко юридически лица са) внася хомеопатични лекарства в бг. Нито пък ти е ясно колко струва едно хомеопатично лекарство. Извинявай, ама от флаконче за около 3 лв, в което има 80 драженца, които в повечето случаи стигат, за да се оправи едно състояние колко си мислиш, че може да изкяри аптеката, че да остане и за хомеопата. Той горканчо ако чака на печалба от лекарства ще се спомине. Изобщо не може и дума да става за комерсиалност в това отношение.

# 121
  • Мнения: 194

Не искам да се заяждам , но аз като написах, че не е боледувал, за мен значи и без хреми и леки кашлици! Защото за мен и това е разболяване.

  Peace  Аз също не желая да се заяждам!


 
  По-принцип съм наясно с отношението на повечето лекари, които имат договореност с някои фармацефтични компании да изписват на пациентите си само от лекарствата от тяхната листа. Но смятам, че има и доста хомеопати с подобно поведение и отношение !
Joy Joy Joy
Може и да са ти ясни някои неща, но не ти е ясно кой (колко юридически лица са) внася хомеопатични лекарства в бг. Нито пък ти е ясно колко струва едно хомеопатично лекарство. Извинявай, ама от флаконче за около 3 лв, в което има 80 драженца, които в повечето случаи стигат, за да се оправи едно състояние колко си мислиш, че може да изкяри аптеката, че да остане и за хомеопата. Той горканчо ако чака на печалба от лекарства ще се спомине. Изобщо не може и дума да става за комерсиалност в това отношение.

 А би ти си голямо смехоранче?!?  Wink   Няма ли да поспреш да се присмиваш? То верно, че смеха е здраве, но то и прекаленото здраве не е за предпочитане според някои автори ... 
 За да ме разбереш през непрестанния си кикот, ще повторя още веднъж за последно обаче!  Финансовия интерес на лекаря хомеопат е в посещенията на пациенти, в това да приготви от тези гранулки лекарство, тъй като на мен лично лекар-хомеопат ми е приготвял лекарството. Та той не печели от продажбата на флакончета в аптеката, а от редовните, доста чести бих казала посещения, които се изискват. Поне на мен са ми ги изисквали ...   

 

# 122
  • Мнения: 326
Simple SmileЛеле, голямо писане си изписала. Ако ще е вестник - 24часа да е, че него преглеждам.
Ми никакъв проблем - 24 ще е. А може и в двата, за да не се обидят тези, които четат Труд  Wink
Верно много писах. Като почна не мога да се спра. Може би, защото често ме питат за основни неща в хомеопатията и някак си пренасям личния си живот във форумите  Embarassed
Не искам да се заяждам, искам да обясня. Съжалявам, ако тона ми изглежда неподходящ. Ще го смиря малко това его  Wink Peace

За подтискането на кашлицата - явно и ти си подтискала симптоми, щом 7 пъти едно и също лекуваш. 
Не, явно не разбираш/не знаеш/не си чела подтискането. Тук става въпрос за теорията за подтискането на Виджейкър (водещ класически хомеопат, индиец). Това, че дъщеря ми има повтарящи заболявания си е в реда на нещата. Мога да ти го обясня, ама трябва да изпиша още един ферман. Всъщност термина подтискане се разбира тук по малко по-различен начин от това, което нормално се разбира в алопатията. Ако кашлицата се подтисне с химически лекарства, тя ще премине някъде навътре. И тук пак не трябва да ме разбираш буквално. Става въпрос, че ще се премести на по-важен орган, на орган, който се е оформил по-рано в ембриогенезата. Не е задължително този орган да е белия дроб. Различните антибиотици увреждат различни органи. Примери искаш ли? Просто прочети листовката, там са написани. Само че алопатите не правят никаква връзка между "излекувания" миналия месец ларингит и сегашния бъбречен проблем. Или проблемът в щитовидната жлеза. И по тази причина никой хабер си няма какво означава да подтиснеш. Ще дам пример пак от личния ми живот. Писала съм хиляда пъти тук и на други места как аз се сдобих с астма. В рода ми астматици няма - и по двете линии. Аз работех в Макдоналдс, където не можех да се адаптирам при невероятната конкуретна среда. Просто психически не издържах. И този психичен проблем се разтовари върху физическото ми тяло под формата на екзема на ръката (здравей 40-ти номер/две хубави очи, знам ти мнението за Кент, ама е време да го прегледаш  Wink ). Тази екзема мазах с един "вълшебен крем, при това само 1.30 лв", Клобедерм се казва и е кортикостероид. И като с вълшебна пръчка екземата изчезна. След това се появи астмата. Между двете състояние никой алопат няма да направи връзка. Защото за единия проблем ще отида на кожен, а за другия при пулмолог. Еня го е някой какво ми е било едно време. Питат, не че не питат. Ама нямат базата/информацията за възможната връзка между двете неща и как трябва да се процедира по-нататък. Разбираш ли сега какво значи подтискане? Тази астма "лекувах" с урбазон - кортикостероид. В тази тема някой беше споменал, че няма друго лечение на това състояние. Ми няма в алопатията. И изобщо не става въпрос за лечение, а за поддържаща терапия. В хомеопатията обаче има лечение. Започнах да лекувам астматата с хомеопатия - Кремена Хаджиева (някой я спомена тук). По стечение на обстоятелствата тя ми е зълва  Wink Тя започна да ме лекува, а съпругът ми ме доизлекува (и в момента дори). И съм длъжна да подчертая, че хомеопатията също може да подтисне. Така се получи и при мен. Първото лекарство ми подтисна астмата. Преведено това какво означава? Астмата изчезна. Спрях да правя пристъпи, станах едно слънчево момиче, направо мечта. Да, но екземата не се появи отново. Ако една астма изчезне ей така щрак и я няма вече това на хомеопата му говори, че проблема е подтиснат, а не излекуван (на този хомеопат, който разбира какво прави, де). И съпругът ми ми даде лекарство, след което направих такъв здрав пристъп, не е за разказване.

За рака - ми да - има. Лично не познавам, за щастие не сме се сблъсквали с тази болест, но пък в 24часа течеше една такава рубрика, ей ти факти. Simple Smile Снощи по бтв пак за това говореха, една руса мадама даваха и се надявам 100% да се е излекувала.
 
Ай няма да се заяждам. И по "искрено и лично" имаше тема как един българин е измислил лекарство за рака и го продава успешно (от Франция ли от къде беше), но в бг не му дават регистрация. Той бил на 80 г и е категоричен, че ще си отиде с тайната за лекарството в гроба от обида към българските власти. В студиото имаше хора, които твърдяха, че са се лекували с това лекарство и са 100% ок. Е, добре, де, ама ние говорим за масовост (поне аз). Русата мацка се бори да им се доставят алопатичните медикаменти за вливане (които струват 2000 лв/ампулата). Защото тези медикаменти ги облекчават. Но те няма да ги излекуват. Ще им удължат живота, което е нещо, но няма да ги излекуват. В предишния пост не разказах за една мацка, която идваше на контролни в онкото. Тя беше с рак на централната нервна система. Нямаше вече коса (от химиотерапията оплешивяват). Не искаше да сяда, защото като седне и е трудно да стане. Беше изчела маса литература за нейното състояние. Ходеше из лабораториите и ги изнудваше да и кажат какви са и резултатите. Не искаше ден да остане в болницата, защото и действа подтискащо. И тя казваше "аз не съм болна. имам рак, но не съм болна. и ще се оправя." Не знам дали е все още жива, но тя беше с това заболяване вече 6-та година. И беше жива година след като майка почина (майка почина след 6 месеца боледуване и се беше напълно отказала да се бори за живот). Разбираш ли какво искам да кажа - има единици, които не се предават. Ако си чела Норбеков ще се хванеш за главата какво може да направи позитивното мислене - чудеса. Но не всеки е способен на това.
Уф, отплеснах се.
Извинявайте за дългия пост. Ако не ви се четете - скролнете надолу.

# 123
  • Мнения: 3 266
Аз си се придържам към традиционната медицина, особено в някакви по-сериозни случаи, като бронхит, пневмония не мога да рискувам. Но не пречи да се комбинира традиционната медицина с хомеопатията. За не толкова сериозни проблеми или в случаите, когато не е проблем по-продължително лечение - хомеопатия.

# 124
  • Мнения: 326
Та той не печели от продажбата на флакончета в аптеката, а от редовните, доста чести бих казала посещения, които се изискват. Поне на мен са ми ги изисквали ...   
Няма да се смея, обещавам. Peace
Сега дай първо да си признаем и двете, че никой не работи за без пари. В крайна сметка хомеопатът и той човек, и той баница яде, и той има сметки за плащане. Спогодихме ли се?
На един хомеопат прегледа му струва толкова, колкото на един специалист-алопат при частен преглед. Нормално? Хомеопатът е частен специалист. Той договор с касата няма - от там пари не получава. Колкото си изкара, толкова. Нали не искаш да кажеш, че специалистът може да взема пари, а хомеопатът - разпни го. Тук спогодихме ли се?
За остри състояния никой хомеопат (поне не сред тези, които познавам) не взема два пъти пари. Взима ти се еднократна такса + ако се наложи да ти се даде лекарство, което не се купува от аптеката (то е висока потенция, затова хомеопатът ти го дава). Това лекарство ти се продава за 5 лв. Колко е печалбата на хомеопата от него? Много ли ти се вижда?
За хронични състояния се налагат контролни прегледи. Да, за тях се заплаща такса всеки месец. Е, чакай сега. Ти искаш ли да се излекуваш или не? Ако искаш ще отидеш на контролен преглед. Как протича той? Често се случва контролния да е по-дълъг и от първичния. Нормално - сменила се е картината, нови неща са се включили. Хомеопатът ти отделя още една камара време. И мозъка му отново щрака на пълни обороти, за да успее да се включи на твоята вълна и да те излекува. Ти да не би да смяташ, че той има интерес да си болна? Имай предвид, че по закон хомеопатите нямат право да се рекламират. Да си видяла по телевизия/вестник/радио реклама на лекар-хомеопат? Как тогава според теб се увеличават пациентите на един хомеопат? Само по препоръка. А един недоволен пациент ще каже на минимум 15 човека, докато един доволен ще каже на максимум 5. Тоест, за да има голям поток хора при хомеопата (сиреч, за да не умре от глад), той трябва да има доволни пациенти. Никой няма да му влезе в кабинета и да му остави пари просто, защото той е симпатичен, нали? Така че той ще си скъса д-то, за да те направи доволна. Ето защо, когато си подбираш хомеопат подбирай такъв, който практикува само хомеопатия - това е показател, че той е успешен (в смисъл, че успява да си изкарва достатъчно за прехраната, без да му се налага да чака на 300-та лева, които ще му дойдат като заплата от болницата). Спогодихме ли се и по тази точка?

# 125
  • Мнения: 260
Hamaelleon

за медицинското ти образование – ти нямаш такова!
Не можеш да лекуваш нито моето дете ,нито детето на кравата,нито чието и да било друго!Детето на кравата можеш да отидеш като стажант и да помагаш да бъде лекувано от ветеринарен лекар!


Закона на Херинг интересува всеки хомеопат!
Принципите също!


Последна редакция: чт, 11 май 2006, 10:19 от две хубави очи

# 126
  • Мнения: 4 150
Книжка Шофьор не прави....Диплома лекар и човек не прави,нито погребва недостатьци и други недоимьци в характера.Има хора беz дипломи и лекуват неЩа,които лекарите с дипломи не могат....
Това само като раzмиШлемие...

# 127
  • Мнения: 4 414
Christian , съгласна съм с това ти размишление. това каза и мъжа ми, когато държах хомеопатът на детето да е с лекарско образование. все пак отидохме при хомеопат с медицинско образование - педиатър, но след всичко, което прочетох после, все повече се убеждавам , че това наистина не е най-важното Thinking
м/у другото, Christian интересно ми е какво е твоето мнение за хомеопатията...любопитна съм, защото чета мненията ти за ваксините...

# 128
  • Мнения: 260
Има хора беz дипломи и лекуват неЩа,които лекарите с дипломи не могат....
Те и екстрасенсите "лекуват" и са хора!

A хората без дипломи не казват ,че имат образование!

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 22:49 от две хубави очи

# 129
  • Мнения: 4 150
За екстрасенси иzобЩо не става дума,както и zа Дейвид Копьрфилд... Simple Smile

Цитат
A хората без дипломи не казват ,че имат образование

Това ве4е неzнам.Има и обратното в всеки слу4ай.Хора  с дипломи не ги раzвяват.В скромността се крие мьдростта.Знанието е в главата ,не в хартията.

АгнеШка,лекувал сьм се с хомеопатия и ми е помагала.Лекувам се и с други методи zа които все оЩе няма име...Неzнам от това дали ти става ясно какво мисля zа хомеопатията.Не я отри4ам,но имам и едно НО zа нея.Нека си остане zа мен. Peace

# 130
  • Мнения: 4 414
мерси за отговора, мисля че разбрах   bouquet
пусто любопитство.... Embarassed

# 131
  • Мнения: 260
За екстрасенси иzобЩо не става дума,както и zа Дейвид Копьрфилд... Simple Smile

Цитат
A хората без дипломи не казват ,че имат образование

Това ве4е неzнам.Има и обратното в всеки слу4ай.Хора  с дипломи не ги раzвяват.В скромността се крие мьдростта.Знанието е в главата ,не в хартията


Това с развяването пък аз незнам!?
А скромността ,е някъде другаде но не и в развяването или не на диплома.А в мъдроста се крие не само скромността Wink

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 22:49 от две хубави очи

# 132
  • Мнения: 14 654
Аз си се придържам към традиционната медицина, особено в някакви по-сериозни случаи, като бронхит, пневмония не мога да рискувам. Но не пречи да се комбинира традиционната медицина с хомеопатията. За не толкова сериозни проблеми или в случаите, когато не е проблем по-продължително лечение - хомеопатия.

може би някога ще се престрашиш да пробваш да лекуваш и тези състояния с хомеопатия.преди 3 седмици синът ми беше с бронхит и бронхоспазъм,лекарката от поликлиниката изписа аугментин,вентолин,някакъв сироп за кашлица и каза че сме много зле.точно с 2 последователни приема на хомеопатично лекарство и едно повторение на следващия ден,детето спря да кашля.Т свали за два часа , хремата намаля и до няколко дни-съвсем здраво и весело детенце.

# 133
  • Мнения: 504
Аз самата в своя опит имам две противоречиви преживявания - неуспешно лечение от хомеопат на хронично заболяване с последвалите от това усложнения.
джани,
би ли разказала повече за последвалите усложнения, ако четеш все още? Интересувам се живо от това, без никакво намерение да се заяждам, да си кажа предварително Peace

# 134
Препоръчвам хомеопатията. Аз самата бях много скептична към нея, но от 2 години ходим само при хомеопат и се лекуваме с класическа хомеопатия. Резултатът е впечатляващ. Имунните ни системи укрепнаха и тази зима изобщо не сме боледували. Голямата ми дъщеря ходи на градина и не е пипнала нищо. Даже шарката и премина много леко. В началото всяка седмица ходихме при хомеопата, а сега ходим профилактично на 3 месеца. Хубавото на хомеопатичните лекарства е че се приемат лесно и не се вземат през нощта. Освен това с едно лекарство се лекуват всички заболявания и децата не се мъчат по часове да вземат антибиотик, сироп за кашлица, капки за нос и др. Важно е да се знае, че това не са билки и при приемането им трябва да се спазват някои изисквания, като да не се яде 1 час след приема им, да не се приемат препарати съдържащи ментол и етерични масла, да не се яде шоколад, пие кафе, черен и зелен чай и др. Важно е да попаднете и на добър хомеопат.

Общи условия

Активация на акаунт