Чувствате ли се спокойни да пътувате по света към днешна дата?

  • 25 406
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ме е страх... Опасности обаче има и ще има.
Аз съм малко луда и за разлика от повечето хора мразя да пътувам така или иначе, та само в краен случай го правя  Mr. Green  hahaha Crazy, но не от страх, просто не ми е приятно  Simple Smile

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така се чувствам.

# 18
  • Мнения: 88
Скоро бях в Англия и не се притеснявах. Все пак каквото е писано ще стане. На този принцип съм. Но случващото се в последно време е страшно! Не ми се мисли какво още ще последва.

# 19
  • Мнения: 2 998
Страх ме е и за това от 2 години не сме излизали от България. Sad Пътува ми се в Европа, но не мисля, че ще се чувствам спокойна, а по-далече не ми се ходи.

# 20
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Страхувам се за детето си и за това, че няма да може да се радва на детството си така както би следвало. След атентата в Манчестър ми каза ( на 10 години е ) " Мамо , повече не искам да ходим на концерти или мачове  ,защото ме е страх , че ще се случи и на нас"
Сега като решаваме къде да ходим на почивка, първо отбелязвам къде Няма да ходим - без Турция , Египет, Тунис, Франция ....... листа  става все по-дълъг, докато един ден просто спрем.

Станахме прекалено толерантни според мен , от там идват и половината ни проблеми. В крайна сметка  уважавай и живей в мир с " околните " , но преди всичко пази интересите и защитавай " своите "
Разбирайте го както искате !


# 21
  • Мнения: 12 473
И аз като Трещи.  Peace

Колкото до страха - не ги мисля. Каквото ми е писано - ще ме намери където и да съм.

# 22
  • Мнения: 1 484
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон
А аз точно натам ще пътувам след няколко дни и да, притеснявам се до някаква степен. 

И също много, много ме е яд за това в какво се превърнаха държавите в Европа, съдейки по Германия например, където прекарвам повече време. Много е неприятно да ти се отнеме чувството на сигурност, което си имал досега. Като студентка помня как съм вървяла пеша до гарата в малките часове, за да си хвана влак до летището, и изобщо не съм чувствала някаква заплаха или страх. Сега никога не бих го сторила. 

# 23
  • София
  • Мнения: 366
Доколкото може да си спокоен преди път, да! bouquet

# 24
  • Мнения: 22 036
Няма как да не се повиши тревожността, когато толкова често се случват такива неща. От друга страна, няма как да се капсулираме.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Продължавам да пътувам с удоволствие, но вече имам едно наум. Забелязах това особено, когато бях в Прага около Великден. С приятеля ми нарочно избягвахме най-туристическите места на самия Великден и изчакахме да се поуспокоят нещата преди да ги посетим. Признавам, че по този начин терористите са ме победили, но наистина не се чувствах спокойно в тесни улички сред голяма тълпа. И с нежелание усещах, че съм нащрек срещу камиони и бусове... Tired

Също така ми се налага да съм често на големи жп. гари като Хановер и Хамбург. Определено съм по-бдителна и дори (с риск да ме обявите за нетолерантна) наблюдавам с по-голямо внимание хора с по-тъмен цвят на кожата. Не е очевидно, че го правя, не се вторачвам в тях, не ги обиждам или демонстративно избягвам, но все пак ги държа под око. Предпочитам да "обвиня" някой невинен, отколкото да "изпусна" някой виновен.

Преди си мислех, че там, където живея, е по-сигурно, защото е малък, макар и студентски град. Но точно тук разбиха мрежа на фанатизирани мюсюлмани заради силно назряла опасност и обявиха нашия град за центъра на фанатиците в нашата провинция.  Tired

# 26
  • Мнения: 14 635
Честно казано повече се притеснявам,когато пътуват мои близки.Мин,седмица самолет на България еър излетя почти 3ч.по-късно от летище София.Държаха пътниците в самолета,после ги свалиха и никой не даде адекватна информация какво се случва.Иначе някои дестинации,които съм искала да посетя,вече съм ги отхвърлила.Не толкова от страх,а от презрение на политиката,която водят  някои страни.Няма да им наливам (макар и не огромна сума) евро,а те да ми забиват нож в гърба.Вече са ми противни.Не искам да им гледам двуличните физиономии и бардака,в който превръщат люлката на цивилизацията.

# 27
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон
Европа не се превърна сама в това.
Превърнаха я ламтящите за пари политици, пускащи на "кило" всякаква паплач, наричаща себе си "бежанец".
Та, да-ние пуснахме вълка в кошарата. И да ме е страх, и да не ме е страх, няма никакво значение. Имам работа-отивам и я върша.

# 28
  • Мнения: 22 036
Честно казано повече се притеснявам,когато пътуват мои близки.Мин,седмица самолет на България еър излетя почти 3ч.по-късно от летище София.Държаха пътниците в самолета,после ги свалиха и никой не даде адекватна информация какво се случва.Иначе някои дестинации,които съм искала да посетя,вече съм ги отхвърлила.Не толкова от страх,а от презрение на политиката,която водят  някои страни.Няма да им наливам (макар и не огромна сума) евро,а те да ми забиват нож в гърба.Вече са ми противни.Не искам да им гледам двуличните физиономии и бардака,в който превръщат люлката на цивилизацията.

Това най-обичам Simple Smile. Последният път, след 2 часа забавяне ни казаха, че имало технически проблем и ни натовариха  Mr. Green. Една позната беше се оплакала, че не и работи лампата и и бяха казали стщардесите, че това е последния полет на самолета и после ще го бракуват  ooooh!.

Сега синът ми ще пътува за Европа и ми е леко напрегнато, защото не съм се отделяла от него за толкова дълго, но предвид възрастта му, ще трябва да привикна.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
...... съдейки по Германия например, където прекарвам повече време. Много е неприятно да ти се отнеме чувството на сигурност, което си имал досега. ....

Нали? И аз изпитвам такова чувство. Винаги съм се чувствала спокойна в Германия и Австрия напр. Прибирала съм се пеша, скиторила съм сама, никога не съм се притеснявала от нищо. При последното ми ходене във Виена (мин. година) се чувствах доста некомфортно. Ползвах транспортна връзка на Hauptbahnhof и постоянно се оглеждах, а нямаше конкретна причина.

..... Една позната беше се оплакала, че не и работи лампата и и бяха казали стщардесите, че това е последния полет на самолета и после ще го бракуват  ooooh!.
.....
Е...... ooooh!


Общи условия

Активация на акаунт