Майчин дом Варна - тема 9

  • 80 119
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 168
Nellyna_mb, благодаря ви за отговора! Обадих се и на информация да питам - 4 -ри нощувки е престоят за секцио, ако няма усложнения.
Сега ми изникнаха и други въпроси и ще се радвам, ако има някой пак да ми отговори. Първо възможно ли е бащата да остане като придружител само за първата нощ, защото е доста скъпо удоволствие 145 лв. на ден.
Другото ми питане е за акта за раждане, аз съм от Бургас, някой знае ли в такива случаи каква е процедурата?
Колебая се и каква упойка да избера, защото съм страхлива, но от друга страна ми се иска да посрещна детето си. Този избор ми е доста сложен.

# 31
  • Мнения: 5 250
Persona grata, за упойката категорично спинална, няма страшно, а и ще чуеш и видиш бебенцето веднага. За акта за раждане- ще ти дадат документите и мисля, че имаше няколко дни, за да се подадат и да се изкара акта за раждане ( дори и в Бургас едва ли ще е проблем). А колкото до присъствието първия ден, честно казано аз предпочетох да съм си сама, даже не бях и във Вип стая.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Nellyna_mb, благодаря ви за отговора! Обадих се и на информация да питам - 4 -ри нощувки е престоят за секцио, ако няма усложнения.
Сега ми изникнаха и други въпроси и ще се радвам, ако има някой пак да ми отговори. Първо възможно ли е бащата да остане като придружител само за първата нощ, защото е доста скъпо удоволствие 145 лв. на ден.
Другото ми питане е за акта за раждане, аз съм от Бургас, някой знае ли в такива случаи каква е процедурата?
Колебая се и каква упойка да избера, защото съм страхлива, но от друга страна ми се иска да посрещна детето си. Този избор ми е доста сложен.

Актът за раждане не може да се извади в Бургас.
От болницата ще ти дадат необходимите документи още на втория ден. Таткото да ги занесе в Общината и ще можете да си вземете акта за раждане в деня на изписването. Ние така процедирахме и двата пъти.

Спинална упойка бих ти препоръчала и аз. И мен ме беше страх, първия път до последно се чудих, реших да е спинална чак след като ме приеха и ме подготвяха за операцията. Даже ме оставиха да мисля, че като ме питаха първоначално казах, че не знам каква искам. Mr. Green

Таткото не знам дали може да е с теб само първата вечер. А защо искаш да е при теб? За да се чувстваш по-спокойна или по други причини? Аз първият път бях с една девойка в стая, беше ни забавно заедно, но тогава бебетата ги взимаха всяка вечер. Вторият път бях в самостоятелна стая, беше ми добре, оправях се сама и нямах нужда от придружител. А и той имаше доста неща да свърши докато лежах там  Mr. Green

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 168
Благодаря за инфото и съветите, дами!
Искам таткото да е с мен първата вечер, защото при първото ми секцио това беше най-кошмарният ми момент. Преди всичко за морална подкрепа. За съжаление на раждането не желае да присъства, та поне след това.
Дали ще издържа психически със спинална не спирам да се чудя.

# 34
  • Мнения: 410
Здравейте! Аз съм на ЖК в Майчин дом и логично искам там и да е раждането. Проблемът е, че терминът ми е след двадесетина дни, а моята лекарка излиза в отпуск и не само тя, но и повечето лекари, които препоръчвате. За сега единственият вариант да родя при лекарката ми е ако съм с планово секцио. Доста ме е страх от операцията, а и реално нямам индикации за такава. Чудя се дали не е по- добре "да рискувам" с дежурния лекар за нормално раждане ( вече съм раждала нормално). Друго, което ме интересува в момента на постъпване в болницата ли става срещата с анестезиолог ( ако реша да ползвам епидурална упойка)?

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Благодаря за инфото и съветите, дами!
Искам таткото да е с мен първата вечер, защото при първото ми секцио това беше най-кошмарният ми момент. Преди всичко за морална подкрепа. За съжаление на раждането не желае да присъства, та поне след това.
Дали ще издържа психически със спинална не спирам да се чудя.



Ще издържиш! Моментът е такъв, че спираш да мислиш какво се случва с теб, а чакаш да видиш и чуеш бебето  Peace
Късмет и всичко да мине леко ти пожелавам  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 709
Благодаря за инфото и съветите, дами!
Искам таткото да е с мен първата вечер, защото при първото ми секцио това беше най-кошмарният ми момент. Преди всичко за морална подкрепа. За съжаление на раждането не желае да присъства, та поне след това.
Дали ще издържа психически със спинална не спирам да се чудя.

Аз родих със спешно секцио и за миг не се поколебах дали да бъда с пълна или спинална упойка. Още преди това се бях настроила за спинална упойка и си знаех, че всичко ще бъде наред. За да те успокоя, ще ти кажа, че няма нищо страшно. Анестезиологът беше д-р Добрева. Прекрасен специалист. Не усетих абсолютно нищо при поставянето и по време на самата операция си говорехме сякаш не съм на операция. Обстановката ме предразположи да бъда много спокойна. Моментът, в който извадиха бебчо и чух, че изплака, е неописуем. Дадоха да го целуна и го повиха и поставиха в легълце на няколко метра от мен и не спирах да го гледам. Изобщо забравих, че ме оперират. Така че бъди спокойна. Всичко ще бъде наред.  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, имам следния въпрос..като ми пускат изследвания по женската консултация, после резултатите ги предават на акушерката. Би ли следвало тя да ми се обади ако има някакъв проблем или аз трябва да ходя да я питам.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Момичета, имам следния въпрос..като ми пускат изследвания по женската консултация, после резултатите ги предават на акушерката. Би ли следвало тя да ми се обади ако има някакъв проблем или аз трябва да ходя да я питам.
Би трябвало да ти се обадят​. Поне така ми беше казала Снежи.
Дори веднъж когато бях при нея, преди мен имаше едно момиче за изследвания. От лабораторията дойдоха на бегом да кажат, че има някакъв проблем с резултатите й и ако си е тръгнала да й се обадят да се върне,но Снежи каза, че знаят за проблема и я следят .
За микробиологиите не се обаждат! Аз имах проблеми с бактерии и пусках често МБ,но не са ми звъняли.

# 39
  • Мнения: 25 741
Как стои въпросът, раждане в майчин дом, но без водене на ЖК при тях.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Как стои въпросът, раждане в майчин дом, но без водене на ЖК при тях.
Избираш си лекар поне месец преди раждането и отиваш на преглед и за уговорка, че ще раждаш при него, а ако ще си при дежурния без избор на лекар като тръгне раждането просто отиваш.

Ангела, и на мен ми бяха казали, че ако има проблем ще ми звъннат. Не го ли направят означава, че всичко е наред.

# 41
  • Мнения: 1 102
Момичета, имам следния въпрос..като ми пускат изследвания по женската консултация, после резултатите ги предават на акушерката. Би ли следвало тя да ми се обади ако има някакъв проблем или аз трябва да ходя да я питам.

На мен ЖК ми я води Рени. Тя ми звъни ако има нещо обезпокоително в резултатите. Иначе ако искаш да си научиш резултатите няма проблем да се обадиш на твоята акушерка и да я попиташ. Така или иначе на следващото посещение можеш и да си ги видиш лично.

Как стои въпросът, раждане в майчин дом, но без водене на ЖК при тях.


Родих големия си син без да съм си водила ЖК в болницата, 1 ден преди да го родя отидох при доктор. Синът ми беше седалищно разположен и още на другия ден ме оперираха Simple Smile Така че, няма проблем това, че не се следиш там.

# 42
  • Мнения: 25 741
Благодаря ви, искам в майчин дом а следяща та ми лекарка насочва към АГ Rolling Eyes
Има време все още.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, посъветвайте ме какво да правя. Миналата неделя ходих до спешния в майчин дом, стягаше ме корема. Не видяха контракции, но ме сложиха на система. Една седмица бях добре и сега пак ме стяга корема, усещам как става твърда матката. В 6 месец съм. Чудя се да ходя ли пак- лекарката ми след 10ти е болничен и ще е на работа в края на месеца. Мислех чак в края да ходя тъй като юни месец вече 5 пъти са ме гледали на ехограф- морфология, женска консултация, две посещения на дежурния кабинет.... никой не споменава за скъсяване на шийка и прочее, но все се тревожа с този стегнат корем. Ама не ми е и удобно постоянно да вися там. Колко са опасни тези контракции? Пия и магнерич 3х2

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 168
Нормално е от време на време да има подготвителни контракции, които не са болезнени. Притеснително е, когато има и болка, до колкото знам. Магнеричът бих го сменила с Биолектра, много по-приятно е за пиене и се усвоява по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт