Майчин дом Варна - тема 9

  • 80 162
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 25 763
Касата поема 3 пакета изследвания, кръв урина, 2 вагинални секрета, и 2 ехографа. Това при нормална бременност. При рискова има допълнителен ехограф. Ако се следиш по каса, и се наложи, може да вземеш направление за специалисти. Без осигуровки излиза доста солено, сериозно следене.
И на мен не ми беше приятно, но всеки път 30 лева. Естествено апаратурата е чисто нова.

# 376
  • Мнения: 102
Аз съм на принципа, че винаги е по - добре да си платиш и не бих спестила от прегледи при добри специалисти. Най - неприятно е да се разочароваш дори когато си плащаш. Аз затова май съм се наострила днес по въпроса МД.
Аз също не знаех, че по ЗК се полагат само два ехографа... смешна работа

# 377
  • Мнения: 1 143
Аз съм при Анна Атанасова.
Първоначално не мислех да се следя в Майчин Дом и първите ми два прегледа бяха при Ангелина Симеонова. В последствие я смених и се записах на ЖК при Атанасова.

LoveToTravel не съм доплащала за БХС и 4Д, сестра ми също.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Имало е програма, по която БХС е било безплатно, може би сте хванали нея.
Било е за кратко и за определен брой.
В София все още има безплатна възможност за БХС Wink

# 379
  • Мнения: 102
Аз съм при Анна Атанасова.
Първоначално не мислех да се следя в Майчин Дом и първите ми два прегледа бяха при Ангелина Симеонова. В последствие я смених и се записах на ЖК при Атанасова.

LoveToTravel не съм доплащала за БХС и 4Д, сестра ми също.

Аз сега ще се отписвам, ако така мога да се изразя, от Атанасова. Събирам мнения за друг лекар, дори не съм сигурна дали бих искала да е в Майчин дом, по - скоро не.

Harmonie, в коя седмица си? Правили ли сте ФМ с А.Атанасова?

# 380
  • Варна
  • Мнения: 1 601
От моите проучвания с най-добри отзиви бяха Георгиеви. Аз късно реших да раждам в МД и само няколко прегледа имах при Георгиева. Ако имате намерение да раждате там, е хубаво да се следите при същия лекар там. При мен се получиха двойни прегледи накрая. И при следящата ми лекарка (30 лева на преглед), и при Георгиева (35 лева на преглед) с няколко дни разлика и противоречия относно приема на лекарства. Докато бях в МД, винаги питаха тази пациентка с наша консултация ли е, т.е. е с предимство, деляха като отношение (всички без Георгиева).

# 381
  • Варна
  • Мнения: 4 933
Разбира се, че ще питат заради предимствата, които имат пациентите на болницата. Плащам си за уют и комфорт освен медицинска грижа и нормално го изисквам. Малко са и хората, които не се следят на едно място от началото до края освен като изключим разочаровалите се във времето.

Относно какво поема платената ЖК. Това не е здравен фонд и застраховка, за да поема всичко, което искате. Поема всичко, което лекаря прецени, че трябва да се направи.
На мен лично 3 пъти са ми пускани допълнителни изследвания, за които не съм плащала, но са ми били назначени от следящата ме лекарка.

# 382
  • Мнения: 225
Момичета, защо се отписвате от др Анна Атанасова?

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 09:40 от antoanetastat

# 383
  • Мнения: 102
Момичета, защо се отписвате от др Анна Атанасова? Аз мислех при нея да се запиша и сега направо се чудя.
Преди по - малко от година приятелка ми препоръча др. Атанасова. Тогава тя реши проблем( надявам се трайно), който старата ми гинеколожка просто неглижира. Направи ми много добро впечатление и спечели доверието ми. След няколко месеца разбрах, че съм бременна. На първия преглед ми каза,че още нищо не се вижда, на втория, че е кухо яйце, а на третия се оказа, че не е така, а има ембрион. Реших тя да ми следи бременността, въпреки всички отрицателни коментари, които прочетох. Вярвах в това, че е добър специалист.
На предпоследната консултация тя ми каза „ Следващия път ще пуснем кръвни и после при мен за фетална морфология.” Приятелка ме посъветва да потърся и второ мнение, затова си запазих час при Стоилов за ФМ и съм много доволна, показа ми страшно много неща. Почти през целия преглед плаках от щастие, дори ми показа притока на кръв от и към сърчицето.
След два дни бях на консултация при Атанасова. Влязох с мъжа ми и поздравих, тя не отвърна на поздрава, а ми каза „давай, давай, че закъсняваме с графика и хората навън се изнервят.” Легнах и попитах дали днес ще правим фетална, отговора беше : Фетална ли? Сигурно ми говориш за ранната фетална, а който я прави му говорят звездите. Няма какво да му се гледа на това бебе сега, та то няма всички органи. Фетална чак на 20 седмица.
Както споменах по - горе, Стоилов ни показа толкова много неща, за първи път при него чух сърцето на бебето си, обясни ми и ми показа всички налични органи, прегледа ми беше 45 мин,  а Атанасова ми казва, че нямало какво да му се гледа. В последствие разбрах, че тя си прави морфологиите, просто с мен не й се е занимавало явно заради графика. Така, почна тя с някакви термини това няма, онова няма, без да обяснява кое какво е. Накрая ми вика „ Имаш киста в плацентата и киста на яйчника, ааа тази киста на яйчника може да е жълтото тяло”. Последва въпроса от какво се е получила кистата в плацентата - ”не знам”, опасно ли е за бебето - ”не знам”, да се притесняваме ли -” не мога да ви кажа, не знам. Ако искате се консултирайте с друг лекар”.
След всичко това излязох и мъжа ми почна да рови в интернет какво е киста в плацентата и да ме успокоява. Недопустимо е в частна болница, с уж компетентни специалисти, аз да излизам от консултация и да почвам да ровя в нета, за да разбера какво ми има. От два дни мисля само за това и се чудя къде да звънна, че да ме приемат от днес за утре, за да чуя второ мнение. Цял месец чакане за преглед от 5 мин, който ни накара да се чувстваме като натрапници и вместо да видим и чуем поне нещо хубаво, ние чухме новини, които дори не ни бяха разяснени!
Избрах Майчин дом защото съм на мнение, че когато си плащаш, нещата се случват различно. Исках бебчо да получи внимание от добри специалисти, а не да бъдем претупвани заради закъснение в графика, за което нямаме вина! Никога не бих спестила пари, когато става въпрос за здравето ни, най - вече за това на бебчо. Този път обаче не съм направила правилния избор и ще поправя тази си грешка.
За край ще споделя и добрите си впечатления. Очарована съм от акушерката Рени, с която работи др. Атанасова. Много мила, спокойна и компетентна жена. Щеше да бъде чудесно ако тя беше лекар Simple Smile
В лаборатория попаднах на уникална лаборантка, която за жалост не знам кал се казва, но беше изключително внимателна и търпелива. Аз имам проблем с взимането на кръв, но мога да кажа, че този път не усетих нищо! Само алармата ми беше голяма. И тъй като не знам името й, мога да кажа, че е дама с руса къса коса, може би на около 45.

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 09:45 от Purple_Pink

# 384
  • Мнения: 5 251
Purple_Pink, това, че тази лекарка те е разочаровала по един или друг начин, не значи, че всички са като нея. Така се почувствах първата бременност, когато ме прие Янева. Просто я смених....имам три проследени бременности в Майчин дом ( слава Богу успешни), при д-р Яков. Нито веднъж не съм била пренебрегната и не съм усетила негативно отношение. Била съм на платена консултация, въпреки, че съм здравно осигурена, но това спокойствие, което си осигурих и по време на бременността и раждането ми е оставило само хубави спомени. Честно казано, ако разума не ми говори друго бих родила още едно и пак бих се следила и родила в МД. Защото то вярно, че има много лекари, в ОБ и АГ, а и не само, но си попаднала явно на добрите мнения. Познавам много такива ( май болшинството), които не са доволни от това, което са получи, когато не са си платили. Или сумарно това, което са дали не отстъпва на сумата, която давах аз за консултация.
Реши, къде ще се чувстваш спокойна. Лекари има много, ще попаднеш на твоя.
Аз последно време съм очарована, от д-р Митев. Ако не ходя при д-р Яков, бих отишла при него.

# 385
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Аз пък точно от д-р Митев не съм доволна. Ходих при него по препоръка на приятелка преди 2 години. Като човек беше мил и любезен, забавен. Като лекар ми направи лошо впечатление, защото ми каза, че съм имала проблем с матката и ако съм решала да раждам, трябвало задължително при него да бъда и той да ми е наблюдаващ лекар. В последствие се оказа, че нищо и няма на матката ми, но думите му, че е незаменим още отекват в съзнанието ми като чуя името му. Да, може да е много добър лекар, но не и за мен.

# 386
  • Мнения: 5 251
Ами ето, колкото хора толкова и мнения...Едни доволни, други не...

# 387
  • Мнения: 102
Radina, напълно съм съгласна с теб. Далеч съм от мисълта, че всички лекари в МД са еднакви. Между другото, аз също чух много добри отзиви за др. Яков.
Единственото, което искам в момента е да намеря своя лекар, както казваш ти, нищо друго! Предстоят ми най - хубавите месеци в живота и не искам някой си доктор, който не е на кеф, да ми ги съсипва по един или друг начин или да изпадам отново в такава ситуация.
Благодаря ти за препоръките, ще ги имам предвид Simple Smile
Колкото до хората и мненията - да, всеки има право да сподели своето, никога няма да има само положителни или отрицателни, така че  в случая трябва да се вземе предвид съотношението им. Аз например за д-р Славчев прочетох повече от 90% положителни мнения, чак не можах да повярвам Simple Smile

# 388
  • Мнения: 6 911
Преди време бях ходила при Анна Атанасова заради някакъв проблем и бях останала с много приятно впечатление. И от приятелки имах добри препоръки за нея. Сега в началото на бременността отидох на един преглед, исках просто да видя дали всичко е наред с бебето и всичко беше супер набързо, прегледа ме за няма и 5 минути сигурно. Почувствах се претупана определено, но за малкото време, за което ми обърна внимание всичко изглеждаше наред и не съм го мислила повече. Може би с времето е станало по-натоварено при нея и затова сега така се получава.

# 389
  • Мнения: 337
Аз се следях при д-р Савулева , но родих при д-р Яков , ходих и на няколко прегледа при него към края и никога не съм била по спокойна при лекар.. Изключителен е.

Общи условия

Активация на акаунт