Майчин дом Варна - тема 9

  • 81 778
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Върнахте ме няколко години назад. Когато и аз се молех да добутам до 36 г.с., за да родя в Майчин дом. Ако зависеше от мен, и по-рано да беше тръгнало раждането, пак там щях да отида. На държавните болници продължава да им се носи славата, че едва ли не само там могат да се погрижат за недоносено бебе, което изобщо не е така. И в Майчин дом има неонатолози, и там са родени доста дечица преждевременно. Ако не се очаква проблем с бебето, не се връзвайте на тия приказки.
Кураж, момичета. Ще има щастлив край. Стискам палци на всички!

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 627
В стаята са по две жени, ако става въпрос за нощувките, които са включени в цената на раждането. И аз като бях там останах с впечатление, че след секцио местят в стая на другия ден, когато не си доплащаш. Когато доплащаш за вип стая си сам, може да доплатиш и за придружител. Бебето при секцио го дават до 2 часа най-късно, ако не е на кислород, че имаше и такива случаи. Е имаше и специално отношение към някои момичета. Бяхме 5 за деня с операции, едното момиче го оперираха след мен, но и донесоха детето преди мен и то почти веднага, чак старшата лично и слагаше детето на гърда, вкараха балони до леглото и, голямо обикаляне край нея беше. Simple Smile Моето дете го донесоха 2.5 ч след операцията. Първата вечер ги вземат, иначе когато си във вип те водят в стаята на шестия час, т.е. веднага след раздвижването, веднага остават бебето. След първата вечер е постоянно с теб, само сутрин ги вземат за баня за 30 мин. Стаята ми беше срещу залата, в която ги къпят. Сутрин като малки агънца блееха към 10-20 бебока плюс пищене. Simple SmileДано всичко е наред, момичета. Моя позната роди близнаци в 8 месец там. Те бяха преместени в АГ. Тя лежа в МД. В крайна сметка са здрави и прекрасни. Но от моето обкръжение винаги, когато са в риск, предпочитат АГ.

# 677
  • Мнения: 13
Родих със спещно секцио точно в първият ден на 36г.с.За това се наложи дъщеричката ми да я сложат на кислород за по добра адаптация.На 6 час след като ме раздвижиха бях преместена в стая и тогава ми донесоха бебето.Бяхме 2 момичета в тази стая.Общо взето всичко беше ок.Искаше ми се по добре да ми обяснят как точно да кърмя бебето,но след като една от педиатърките мина на визитация и ми видя хлътналите зърна ми каза ,,о тука няма да стане,това е кауза пердута,,.Та ми донесоха една помпа за кърма и със шишенцето си я храних.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Тази педиатърка е моята "любимка" Марианка Димова вероятно.И на мен така ми каза, защото с плоски зърна, кърмата ми тръгна освен това чак на 4-ти ден.И директно ми каза, че няма да кърмя.Кърмих и то 2 години.Живот и здраве през ноември пак ще раждам там, та очаквам пак коментари за гърдите ми.
Имахме и други проблеми заради нея, писала съм и да не се повтарям.Но си имам едно на ум за нея.

# 679
  • Мнения: 188
Благодаря за подробната информация?А ти кога си раждала там? Simple Smile
В стаята са по две жени, ако става въпрос за нощувките, които са включени в цената на раждането. И аз като бях там останах с впечатление, че след секцио местят в стая на другия ден, когато не си доплащаш. Когато доплащаш за вип стая си сам, може да доплатиш и за придружител. Бебето при секцио го дават до 2 часа най-късно, ако не е на кислород, че имаше и такива случаи. Е имаше и специално отношение към някои момичета. Бяхме 5 за деня с операции, едното момиче го оперираха след мен, но и донесоха детето преди мен и то почти веднага, чак старшата лично и слагаше детето на гърда, вкараха балони до леглото и, голямо обикаляне край нея беше. Simple Smile Моето дете го донесоха 2.5 ч след операцията. Първата вечер ги вземат, иначе когато си във вип те водят в стаята на шестия час, т.е. веднага след раздвижването, веднага остават бебето. След първата вечер е постоянно с теб, само сутрин ги вземат за баня за 30 мин. Стаята ми беше срещу залата, в която ги къпят. Сутрин като малки агънца блееха към 10-20 бебока плюс пищене. Simple SmileДано всичко е наред, момичета. Моя позната роди близнаци в 8 месец там. Те бяха преместени в АГ. Тя лежа в МД. В крайна сметка са здрави и прекрасни. Но от моето обкръжение винаги, когато са в риск, предпочитат АГ.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 627
Моля Simple Smile Декември 2017 г. раждах.

# 681
  • Мнения: 13
Тази педиатърка е моята "любимка" Марианка Димова вероятно.И на мен така ми каза, защото с плоски зърна, кърмата ми тръгна освен това чак на 4-ти ден.И директно ми каза, че няма да кърмя.Кърмих и то 2 години.Живот и здраве през ноември пак ще раждам там, та очаквам пак коментари за гърдите ми.
Имахме и други проблеми заради нея, писала съм и да не се повтарям.Но си имам едно на ум за нея.
Точно тази педиатърка беше!

# 682
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Благодаря, Капризче !
При теб времето е дошло за решението, но където и да решиш на края според мен винаги има и плюсове и минуси и на двете места.
Ще очакваме лични мнения и от теб , успех !

Таня, по принцип бебе родено в 34гс - 37 гс, няма проблем за лекарите в МД, като изключим факта, че нямат денонощно неонатолог Wink Момента с превеждането на бебето в АГ, а майката да си остане в МД е много голяма.
Също понякога самите лекари директно казват на майката да отива в АГ при започнало раждане преди 36гс.



Иначе относно държавните болница и в частност нашето АГ и неонатологията няма друга в Североизточна България с таково ниво на компетентност..мисля че трето най-високо ниво имат ! Както специалистите са добри, така и апаратурата.
 

# 683
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз родих в 32-ра седмица, в МД, много се надявах да не се наложи местене в АГ.
След това детето стоя около три седмици в болницата, но днес е здрав и съм благодарна, че всичко се разви добре.

# 684
  • Мнения: 188
Има ли някоя,на която са правили серклаж в МД? Simple Smile

# 685
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Има ли някоя,на която са правили серклаж в МД? Simple Smile

На мен .

# 686
  • Мнения: 188
Ти си родила,или ще раждаш? Simple Smile
Има ли някоя,на която са правили серклаж в МД? Simple Smile

На мен .

# 687
  • Варна
  • Мнения: 2 754
В 29гс съм .

# 688
  • Мнения: 188
А за серклажа кога ти казаха че ще се махне?Аз съм в 31с.и ще съм секцио и ми казаха в деня на секциото?Кой ти го прави? Simple Smile

# 689
  • Варна
  • Мнения: 2 754
А за серклажа кога ти казаха че ще се махне?Аз съм в 31с.и ще съм секцио и ми казаха в деня на секциото?Кой ти го прави? Simple Smile


На мен ми го прави Яков.
Уж говорихме да е преди да родя, но пък аз няма да раждам там и той ми обясни дори къде е възела на колко часа бил, ако тръгнело по-рано раждане и да го маха друг.
По принцип си мисля, че по време на секциото ще ми го махнат и на мен в АГ.
Ще разпитам и моята лекарка там.

Общи условия

Активация на акаунт