Помогнете!Избор на дата за секцио

  • 6 352
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 173
Честно казано аз бих изчакала контракциите, ако е възможно  Confused

А това пък защо? За да изпита и болките от тях? А ако започнат напрмер в 2 ч през нощта? Дали ще е като нормалното планово секцио?

понеделник или вторник са най-практичните дни за такова нещо. началото на седмицата, ако има усложнения (дано да не, разбира се), всички лекари са на разположение. знаете, че съб. и нед. остават по-малко хора на дежурство.

Аз родих в петък. Следваха четири почивни дни (празници). Е нямах усложнения, но и не съм усетила липса на внимание поради намаления персонал.

Леко раждане!   bouquet

# 16
  • Мнения: 5 790
Честно казано аз бих изчакала контракциите, ако е възможно  Confused

А това пък защо? За да изпита и болките от тях? А ако започнат напрмер в 2 ч през нощта? Дали ще е като нормалното планово секцио?
:

Напълно подкрепям! Какъв е смисъла да чака контракции? И плановото секцио няма нищо общо със секциото по спешност.
Леко раждане!

# 17
  • Мнения: 1 878
Възможно най близо до термина - иначе аз избрах моята дата случайно - казах на доктора ми да е след 22 той пък каза - идеално аз съм на смяна на 25 и така стана  Hug После се оказа, че на тази дата е Света Анна - покровителка на мамите и родилките - без да искам уцелих в десятката. Та както ти подскаже 6тото чуство и ситуацията  Heart Eyes Леко раждане и да с епохвалиш скоро с едно чудничко и послушничко бебече  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 379
Поразрови се за нумерология и астрология.Щом можеш да избираш, сметнете асцендента, така,че да подхожда на вашите зодии.Това наистина е важно,за да се разбирате по-късно с детето.

 newsm10

# 19
Чувала ли си за нумерология?
Там името и датата на раждане влият върху живота...
Колко е вярно....
Казват, че детето което си знае името (избрано е преди раждането) си избира ден и час, които максимално да го благоприятстват...
И аз съм на това мнение. Аз ще раждам нормално и поради тази причина. Мисля, че не е много готино хем да те вадят на сила, хем да ти предчертават съдбата. Ако вярваш в астрология значи вярваш и в кармичния път, който трябва да извърви всяка душа, което значи, че не можеш да избираш съдбата, не можеш да предчертаваш събития.
Сестра ми избира дата за секцио няколко пъти. Тази не звучала добре, онази не знам какво и било. Всички лекари казваха, че ще преноси и да не се притеснява, да избира спокойно. Спря се на 17.01.2006 година, но детето изглежда беше на друго мнение. То си беше избрало 16.01.2006 г. Така, че пак си изтърпя болките и влезе за спешно секцио  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 447
11 май ми харесва на мен- четвъртък е ден на Юпитер - сила и царственост; число на живота 6 - любов и хармония; отделно пък 11 е хубаво число и носи вдъхновение. А е и много хубав празник - Св. Кирил и Методий Simple Smile Леко раждане Hug

# 21
Ако имаш интерес пиши ми на лични и ще ти дам контакти на астроложка. Това е нещо много важно.

# 22
  • Мнения: 1 756
az ти пепоръ4вам да е начало на седмицата Peace

# 23
  • Мнения: 68
Това би могло да ти помогне още повече, ако сте готови и с името.
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b15/kabala/index.php
http://www.tayni.net/ime.html
успех

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честно казано аз бих изчакала контракциите, ако е възможно  Confused

А това пък защо? За да изпита и болките от тях? А ако започнат напрмер в 2 ч през нощта? Дали ще е като нормалното планово секцио?

Има много смисъл в това да се чакат контракциите. Първо, тогава е абсолютно сигурно, че бебето е на термин и готово да се роди, а няма да се пръкне леко преждевременно (което си има своите особености в поведението, независимо че бебето може да е с нормално тегло - зрелостта няма нищо общо с теглото). Второ - именно след започване на контракциите в организма на бебето се отделят по-голямата част от антителата, с които се снабдява от майчиния организъм . т.е. бебето с планово секцио е лишено от тях и е от самото начало с малко по-незряла имунна система. Трето - началото на контракциите задейства също така отделянето на веществата, които подготвят дробовете на бебето за живота извън утробата и това намалява вероятността бебето да страда от нередкия за секцио-родените бебета респираторен дистрес в първите часове след раждането. Според мен определено има смисъл човек да изчака няколко часа контракции, за да даде на бебето още малко шансове за по-добър старт - а след като секциото е по мед.причини, ще бъде направено по което и време да е - в големите болници си има дежурни екипи даже и през нощта, пък и така или иначе трябват 1-2ч за подготовка, вливания и т.н., щом не е по спешност - чудесно може през това време да си вървят контракциите и да си свършат работата.
Не на последно място - тогава рождения ден на бебето си е неговия рожден ден, избран от него, а не от удобството на доктора и смените в болницата Rolling Eyes Когато изобр няма, е едно - но когато човек може да избира, защо да не избере най-доброто Wink

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 10:48 от hedra

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз лично си избрах датата 11, но ако искаш можеш да се посъветваш с хората от клуба по астрология в Дира.
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=astrologiq

Общи условия

Активация на акаунт