Колко често е нормално да се прави секс?

  • 69 249
  • 1 542
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 30 802
Децата на 8 все още нямат много абстрактни мисли и идеи- наистина се изчерпват за 15 минути.

Филми не гледаме, нито сериали.

Пиши си, Контеса, и си мисли каквото си искаш. Не всички, станали родители, се разтапят от това в розова локва от захарен сироп. Имам три деца, първото и аз го смятах за перфектно, гениално и венец на сътворението, докато не родих още 2 и сега имам доста по-прагматичен подход и по-трудно се хващам на детски глупости. Виждам, че не са някакви полубогове, а са си хора, при това дразнещи в различна степен (в различни моменти все има по някое, дето да ми е любимо и друго, което адски ме дразни).

# 646
  • Мнения: 1 782
...
Не виждам как вегетиране на дивана пред холивудска боза е по-качествено прекарано време.

....
Joy Ох, не мога ! Култови реплики тука в този форум !
Апропо "време за семейството вкъщи" на мен ми звучи доста задушаващо.
Навън някъде - да. Но вкъщи искам да си почина , а не да съм залепена до партньорът или децата си.

# 647
  • Мнения: 30 802
Имам тънкото усещане, че ако поровя, ще открия, че това "време за семейството" е започнало живота си първо като маркетингов слоган за някакъв продукт. Семейството си е семейство- всяко прекарано време заедно е "време със семейството". Насила да си слагам квота за определен тип разговор, ако е неприятно- няма да стане. Ако стане- добре, ако не стане- ОК, няма квота.

Но сексът е важен. Именно това си е "време със семейството" и време за семейството. А не дружно да гледаме Дисни, докато тъпчем пуканки.

# 648
  • Мнения: X
Досега пишех теоретично, но сега ще напиша и нещо лично в тон с темата.

Ние и сега имаме много време за себе си, но имах и много време с детето под 5.

Нашето ежедневие е различно и наистина си наваксваме с разговори доста преди времето след тренировки когато просто трябва да хапне, да се изкъпе и да си легне. Но не смятам, че 15 мин на ден са достатъчно.
След 7 ни е време за филм и разпускане у нас. Кой както иска и го разбира  Party

Не знам откъде и как се реши, че родителстването е 'разтапяне в розова локва от захарен сироп' , но си има някои основни принципа, които много си личат когато са пренебрегвани.

# 649
  • Мнения: 30 802
Любопитно ми е- колко часа разговори са задължителни...защото в някои случаи нещата стават ясни и с 2 приказки.

Да кажем, че в случая със сина ми са няколко по 15 минути на ден. Щото за 15 минути приказките на 8-годишно момче може да ти подпалят главата. Досадни са си, това е.

# 650
  • Мнения: 1 782
Мене ме гризе съвестта, че не съм добър родител. Надявам се с времето да се науча и когато детето или децата са по-големи да мога по-дълго да си общувам с тях.

Аз също нямам идея за какво ще си общувам с дете, чийто свят е по-различен от моя.
Също като повечето форумки тук си мисля, че родителството е по-трудно с големи деца , тъй като най-вероятно те ще имат определени изисквания и мнение какво означава "добра майка"

# 651
  • Мнения: X
Колкото толкова.

И нашето дете е бъбриво и най й се говори след като се върне след у-ще. Моята глава си е подпалена така или иначе, но гледам дългогодишните перспективи на споделянето.  


Честно и мен ме гризе съвестта за същото и знам, че с годините ще става още по-трудно, защото го виждам. Много по-лесно е откъм някои обслужващи и чисто детински прояви, но ставайки големи децата все повече разбират, преценяват, предизвикват и все повече се съобразяваме какво и къде.

# 652
  • Мнения: 30 802
Аз пък съм свикнала с мисълта, че няма нужда да постигам някаква Вулканска телепатия с децата си. С някои общуването е лесно, с други по-дразнещо и тегаво. Едната ми дъщеря предпочита баща си към момента- ОК съм с това, не съм си сложила квота точно с мен да се забавлява.

Контесата има едно дете и няма как да си има представа, че дори сред твоите родни не всички са еднакви- с някои сте една порода, с други- не толкова. Синът ми например още от бебе само с присъствието си ми вдига кръвното. Има нещо в движенията, в тембъра на гласа, което ме изправя на нокти. Обичам си го, но наистина ме изморява.

А иначе, за да има здрава връзка с децата, трябва да има здрава връзка между родителите. Тоест ако се раздадат в името на кръжоците, а забравят секса- това си е рецепта за бедствие.

Контеса, а дали е споделяне или е просто бърборене? Има разлика...ти може да си мислиш, че ти споделя, а тя само да говори безсъдържателни неща, за които може сама да се досетиш, защото си по-умна от нея и си възрастен...аз поне мога да се досетя за 99% от нещата, които осемгодишният има да ми казва. Говори много, а не казва нищо, което не знам. Досадно си е...

# 653
  • Мнения: X
И споделяне и бърборене е у нас.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 06:25 от Анонимен

# 654
  • Мнения: 30 802
Аз ще бъда невероятна майка за пораснали деца. Точно тогава ще е вече интересното- като попрочетат по-сложни книги, по-сложни идеи. Сега малките са пълно блато, осемгодишният още е дечко, все още е зоопарк.

# 655
  • Мнения: X
Мхм, много неща си мислим, че ще сме и то докато не видим на живо колко по-различно е от представеното.

Толкова лесни ми се виждат малките деца, пък не е като да не съм видяла повече от едно, че няма накъде повече. Другото е различно.

Децата са толкова любознателни, пълни с енергия и отзивчиви на настроения, че си в пълна въртележка. Добре, че имам доста време преди това, че иначе ще оревавам теоретично подкована и аз форумите по цяла вечер  Crazy

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 06:37 от Анонимен

# 656
  • Мнения: X
Мамасита, преди време в една друга тема ти казах, че разчиташ прекалено много на теории и книги.
И на тяхна база все си "Аз ЩЕ ....!" .
Мисля, и тогава ти писах, но все пак, ще повторя:
"Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му плановете си!".    Laughing
Е, аз не съм Господ, но от позицията на жена, отгледала две деца, с дълъг брак и прекрасни отношения с половинката, само ще ти кажа, че все още прекалено хвърчиш и не виждаш по-далеч от носа си.Въпреки всичките книги, които имаш претенциите, че си чела.
Мога да ти гарантирам, че нито ще бъдеш невероятна майка, нито плановете ти ще се изпълнят.
Само след 4-5 години ще търчиш като муха без глава насам-натам, чудейки се какво следваше в дневния ти план, ще си скубеш косите от липса на време и ще се питаш "Вчера видяхме ли се с моя мъж?    newsm78   Или не?".
Ама ти си вярвай, няма лошо.    Grinning


# 657
  • Мнения: 30 802
Винаги съм си вярвала и винаги ми се е получавало така, както искам в крайна сметка. И да, четенето ми е помагало, за да не откривам топлата вода и да се уча от чужди грешки, не от своите.

Когато дневният ми план натежи, го разчиствам радикално- по принцип до 80% от нещата могат да се отложат, делегират или изцяло да се елиминират. Едно време съм търчала като муха без глава, но това е, когато си сложиш много "задължителни" задачи, от които всъщност няма нужда.

Мъжът ми е точка хайде не 1, но да кажем 2 в дневния план, а оттам се построяват другите неща. Няма как да го сложа някъде на опашката. Друго ще чака на опашката, не той.

# 658
  • Мнения: 1 782
Скрит текст:
Мамасита, преди време в една друга тема ти казах, че разчиташ прекалено много на теории и книги.
И на тяхна база все си "Аз ЩЕ ....!" .
Мисля, и тогава ти писах, но все пак, ще повторя:
"Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му плановете си!".    Laughing
Е, аз не съм Господ, но от позицията на жена, отгледала две деца, с дълъг брак и прекрасни отношения с половинката, само ще ти кажа, че все още прекалено хвърчиш и не виждаш по-далеч от носа си.Въпреки всичките книги, които имаш претенциите, че си чела.
Мога да ти гарантирам, че нито ще бъдеш невероятна майка, нито плановете ти ще се изпълнят.
Само след 4-5 години ще търчиш като муха без глава насам-натам, чудейки се какво следваше в дневния ти план, ще си скубеш косите от липса на време и ще се питаш "Вчера видяхме ли се с моя мъж?    newsm78   Или не?".
Ама ти си вярвай, няма лошо.    Grinning


Леле, каква страхотия си описала  #Crazy Сериозно ли 2ма възрастни не могат да се засекат и да се видят заради 2 деца ?
Не расте ли пропаст между тях, щом нямат време за себе си като двойка ?
И изобщо как така хем има дълъг и щастлив брак, хем няма време съпрузите да се видят насаме?
Съвсем сериозно питам , без грам ирония ...

# 659
  • Мнения: X
Аз говоря за децата, а ти за мъжа.

За разлика от тук списващите аз вярвам, че цял живот ще се уча и нямам такава арогантна жилка да си вярвам, че съм последна инстанция и всичко, с което се захвана ще е успешно и по план. Няма такъв филм.

Много странно иначе. Хем мъжът е точка 2 в плана, а неговият кеф е някъде дишащ прахта по трасето на Его-то ти?!  Joy

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 00:19 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт