Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 6

  • 38 494
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 145
Да, и аз винаги съм била кръгла в корема и за това сега поне имам оправдание да съм кръгла. Почнах все по-често да идвам на работа с по-плътни дрехи. Пък и тези,които ми бяха широки вече са ми по мен почти.
Обиколката ми на корема сега е 102 см... Embarassed Embarassed Embarassed

# 31
  • Мнения: 670
Относно изследвания и прегледи по ЗК:
20-22гс - ПКК ,СУЕ, урина 6 ,кръвна захар
               УЗИ
               Антропометрия
               Фетална морфология(допълнително се заплаща)
               Антитела 20гс при резус отрицателни пациенти
24-26гс - УЗИ
                Антропометрия
                Сърдечна дейност на плода
                ОГТТ Кръвно захарен профил по преценка (допълнително се заплаща )
                Антитела при отрицателен резус фактор 24гс (допълнително се заплаща)
28-30гс - УЗИ доплер
                ПККЕ, СУЕ , урина 6 ,кръвна захар
               Антропометрия
               Сърдечна дейност на плода
               Тест за алергии (допълнително се заплаща)
                Антитела при отрицателен фактор 28гс
             

По-нататъка ще напиша и от 34 седмица какво следва

# 32
  • Мнения: 60
О, не съм си мерила корема такъв стрес  newsm78 не си пречинявам дори не се тегля толкова често Simple Smile
Само, в дните, които се чувствам по лека  newsm78

# 33
  • Мнения: 35 145
О, не съм си мерила корема такъв стрес  newsm78 не си пречинявам дори не се тегля толкова често Simple Smile
Само, в дните, които се чувствам по лека  newsm78

На ЖК не те ли измериха? Не ти ли попълват картон?

# 34
  • Мнения: 60
Имам картон, но не са ми взели мерки само ме теглят колко килограма съм, кръвното ми мерят, урина и ако се налага кръвни тестове.

# 35
  • Мнения: 68
Пийкок много съжалявам за предишния път . И аз имам 2 аборта и затова постоянно го мисля. Но вече имаме кореми и няма накъде да го крием и да искаме (за жалост) . Аз попринцип нямам никакъв корем и съм от дребните и ниските, още от началото ми личеше и най малкия милиметър на корема и ми беше много болно щото ме беше шубе пак да не стане а пък ми личи, чудех се как да лъжа приятели и роднини поне до 14 седмица. Почти не бях излизала и от вкъщи (попринцип трябваше да лежа повече) Наистина всичко е божа работа и остава надеждата да стигнем до края.  Hug Една голяма прегръдка от нас .  bouquet

# 36
  • Мнения: 35 145
 Hug
Знам,че е божа работа, ама страх лозе пази.. За това се нося с една черна риза, широка. Поне до 6тия месец ще е така и да мине и ФМ, то след това почвам 6тия де Wink

# 37
  • Варна
  • Мнения: 20
Леле колко много пишете. Аз не съм от активните и не мога да Ви изчета. Но засягате теми, които ме интересуват пряко. И аз още съм на работа. Ще ми се да остана колкото е възможно повече, но това зависи само и единствено от Малчо. Не ми търсят заместничка, а е сигурно, че никой от колегите ми няма да се заеме с моята работа. Чудя се и аз до кога ще чакат, но тяхна си работа.
Аз се чувствах добре, но напоследък започна много да ми се схваща единия крак. Не съм сигурна дали е от бременността или от прекаляване с вървенето. Не ходя кой знае колко много, но има дни, в които имам доста ходене пеша. Не ми е проблем и не усещам умора, но тези схващания ми създават дискомфорт. Има ли някоя от вас подобни проблеми?
А иначе взех много да се чудя с този моя термин. Преди да забременея бях с ужасно нередовен цикъл. Реално по датата на последния ми цикъл няма как да се сметне термин. На една от първите консултации гинеколожката ми каза 22.10.2017 за дата на термина, но сега като ходя на УЗ винаги излизам в по-напреднала седмица. Ще ми се да има по-голяма яснота около датата. Знам, че сигурно звуча смешно. А уж ми е втора бременност, но с първата нямах подобен проблем. Бях с що годе нормален цикъл преди това и бебка си растеше нормално спрямо термина. Сега е друга работа.  

# 38
  • Мнения: 35 145
За схванатия крак- аз една сутрин се събудих и ме беше захапал нерв ли и аз не знам какво. Едвам ходех. 5 дни бях с големи болки Sad

# 39
  • Варна
  • Мнения: 20
Явно ще се наложи да се примиря. Иначе от 3 дни съм на магнезии по причина, че имам леки контракции и бебчо е прекалено ниско. Надявам се от магнезия да се отпусне малко и крака, но ... Времето ще покаже.

# 40
  • Мнения: 4 008
Симонка,мерси за информацията за изследванията. Hug

Мен винаги ме мерят и теглят на ЖК и попълват мерките в картона.Той си седи при тях и на следващото посещение знаят как е било.
Започнах с талия 65,а сега е 80,дебеланка съм вече.Само с разни клинове ходя,летните ми къси панталонки от миналото лято не ми стават.Онзи ден в мола нищо за обуване не си харесах,само блузи си купих,а за надолу връткам клинчетата.

# 41
  • София
  • Мнения: 245
И аз бях със схванат крак от първите седмици дори.
Схващаше се от дупето на долу, та чак почти до коляното. Много гадно усещане. Чудих се дали е дископатия, прищипан нерв или друго, но нали не може да се направи скенер.

От към 7-8 г.с ходих 4-5 пъти на Боуен терапия - един вид точков масаж. Пише, че много добре влияе и по принцип на бременността.

От тогава нямам болки, за сега.

# 42
  • Мнения: 68
Милиту и аз съм съм с неясен термин общо взето. Последните месеци с цикъл бяха се побъркали явно и някъде там съм забременяла даже на 1ви февруари бях с зацапване и въобще не предположих, че съм бременна ама е те на 😊 На ФМ още в началото ми изчислиха 23.10. Моя доктор също го потвърди по размерите на бебока и за сега остава този термин. Ще се следят нещата всеки път как са и дали си отговаря всичко  

# 43
  • Мнения: 1 092
Стефи, и аз почнах с талия 65 и сега съм 80-81  Simple Smile Но на мен тазът ми е по-ирок и коремът ми е ниско надут все още, тепърва тръгва да расте нагоре. Стомахът си ми е почти такъв, какъвто и преди да забременея.

Сега си правя педикюра, все още мога да се сгъвам  Mr. Green е, верно малко в жабека позиция, но е възможно. Опъването в кръста е по-голям проблем от корема. Дали така като съ свита е зле за бебка?  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 68
Кети освен да идваме да ни оправяш педикюрите  Joy Аз пък ще ви слагам мигли ... Хах докато започна работа ще забравя братче как се прави тва . В кръга на шегата ... Относно позата . Зависи къде е бебка ама вече по размери  са ни голями нищо , че корема много много не е голям . Не е хубаво да си в "изчекнати" пози . Може да се прищипе някое нервче така или иначе всичко се сбива за да се намести временния наемател  Mr. Green  . Хубаво е да се избягват кофти прегънати пози . Поне аз така съм чувала от приятелки и не рискувам

Общи условия

Активация на акаунт