"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 31

  • 61 262
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 468
Здравейте,
На мен утре трябва да ми дойде като цикъла по принцип ми е редовен. Последната ми овулация беше на 1ви юни. От вчера имам зацапване, бледо кафяво, което вече почти изчезва, но без никаква болка. Със сигурност не е цикъла ми, защото първия ден е доста силен и едвам се движа. Кога мога да направя тест? Ако пробвам днес ще отчете ли възможна бременност? Благодаря предварително.

Уринен тест се прави най-рано 12 дни след овулация, но най-добре е да са 14 дни за да бъде максимално достоверен резултатът.

# 256
  • Мнения: 150
Здравейте! Трябваше на 11.06 да ми дойде но и до сега няма никой. Не ми е прицапвало но забелязвам някакъв глад ме е подгонил и една умора усещам ... и до там. Направих тест на първия ден от закъснението - отрицателен. Чудя се да повторя ли с друг утре сутринта или направо час да си запиша? Миналата година така ми се беше случило отново и посетих лекар но нищо не се видя. Казаха ми, че е рано и просто да изчакам... Благодаря предварително и успех на всички Simple Smile
Според мен ако си по часовник-отиди за кръвен тест. Ако не-изчакай както са написали преди мен до 14ден Simple Smile успех!

# 257
  • England
  • Мнения: 216
Здравейте! Трябваше на 11.06 да ми дойде но и до сега няма никой. Не ми е прицапвало но забелязвам някакъв глад ме е подгонил и една умора усещам ... и до там. Направих тест на първия ден от закъснението - отрицателен. Чудя се да повторя ли с друг утре сутринта или направо час да си запиша? Миналата година така ми се беше случило отново и посетих лекар но нищо не се видя. Казаха ми, че е рано и просто да изчакам... Благодаря предварително и успех на всички Simple Smile
Според мен ако си по часовник-отиди за кръвен тест. Ако не-изчакай както са написали преди мен до 14ден Simple Smile успех!

От снощи имам едно такова даже не бих казала и зацапване, все едно всеки момент ще ми дойде но и още един отрицателен тест, направен тази сутрин. Мисля да изчакам и в понеделник направо на лекар да ида. Предполагам, че ако има нещо ще се види или поне ще ми пуснат кръвен. Благодаря, ще пиша отново и ми пожелайте успех с двете чертички Simple Smile

# 258
  • Мнения: 5 468
Honey26, вероятно ти идва менструацията и от това е зацапването.

# 259
  • Мнения: X
Honey, при сигурно закъснение и отрицателен тест, няма особена вероятност да си бременна, просто изчакай да ти дойде. Защо ти е лекар на 4 дни закъснение, виж ако бяха 10 и отрицателен тест, но ти си знаеш

# 260
  • София
  • Мнения: 23 095
Възможно е и месец да прескочи, аз също не бих бързала с ходенето на лекар, ако нямам някакви други симптоми/ проблеми.

# 261
  • Мнения: 4 518
Възможно е и месец да прескочи, аз също не бих бързала с ходенето на лекар, ако нямам някакви други симптоми/ проблеми.
Моя лекар казва, че до 5-6 дни закъснение не е притеснително. Може да прескочи и повече месеци, но това за мен означава проблем. По-миналия месец ми закъсня 5 дни, миналия ми подрани с два, а този месец със засечена овулация ми закъсня с 3 дни, но овулацията ми беше по-късно.
Аз бих отишла на лекар след повече от 6 дни закъснение и отрицателен тест.

# 262
  • София
  • Мнения: 23 095
Ако цикълът пропусне 1 м и жената не е имала проблеми до сега, не мисля, че има повод за притеснение, ако обаче се случва често и цикълът започне много да "играе" е добре да се види дали има проблем.

Не те съветвам да не ходиш на лекар, не ме разбира погрешно, просто казвам, как бих постъпила аз.  Simple Smile

# 263
  • England
  • Мнения: 216
Проблеми с цикъла никога не съм имала. Винаги между 26-28 ден ми идва. Аз си стоя и чакам. Реално нямам много опции но предпочитам да се консултирам с лекар за да знам има ли бременност или не, просто защото неведението не е ОК.  Ние опити за бебе правим, точно зарди това и да стоя не е в моя стил. Благодаря отново Simple Smile

# 264
  • Мнения: 4 518
Същото важи и за мен Simple Smile. Като малка редовно пропускаше или повтаряше, а накрая ми писна и спрях да го следя, защото нямаше смисъл. Ходих на лекар и ми казаха, че е нормално, защото още не ми се е нормализирал и хормоните ми били бушували.
След като ми го казаха това спря да ми пука особено, но вече се вглеждам повече в тялото си. Не си следя температура и не правя тестове, но си имам и други проблеми и по-големи вариации в цикъла са си проблем.
Всеки си решава сам за себе си, най-малкото това е форум, а не АГ клиника.

# 265
  • Мнения: X
Honey, не си в неведение - отрицателен тест при сигурно закъснение означава, че няма бременност. Знам, че желанието е силно, но отрицателните тестове не грешат освен ако закъснението не е изчислено правилно, което казваш, че не е твоя случай. Пусни си един кръвен, за да си сигурна, излиза за 2-3 ч.

# 266
  • София
  • Мнения: 461
Привет! Изненадващо,но и аз с казус.. По принцип съм с нередовен цикъл,от 2 години пия противозачатъчни,които спрях февруари. от тогава насам,цикъл на 28-30 дни без прескачания.. последен цикъл на 19 май,последен контакт без предпазване - 4 юни. На 13 следобяд забелязах ръждиво петънце и реших,че ми идва,вечерта няма и помен от цикъл. Случвало ми се е и преди да започне така,но след първото маркиране,в рамките на 8-12 часа си започва както си трябва...само дето вече минаха 48 часа,а още няма и помен от нищо... въпросът е колко още трябва да изчакам за кръвен тест и дали има вероятност да е нещо друго..(забавен цикъл,нещо на нервна почва) никакви неразположения,освен прорязване на 2 3 пъти от едната страна

# 267
  • Мнения: 4 518
Привет! Изненадващо,но и аз с казус.. По принцип съм с нередовен цикъл,от 2 години пия противозачатъчни,които спрях февруари. от тогава насам,цикъл на 28-30 дни без прескачания.. последен цикъл на 19 май,последен контакт без предпазване - 4 юни. На 13 следобяд забелязах ръждиво петънце и реших,че ми идва,вечерта няма и помен от цикъл. Случвало ми се е и преди да започне така,но след първото маркиране,в рамките на 8-12 часа си започва както си трябва...само дето вече минаха 48 часа,а още няма и помен от нищо... въпросът е колко още трябва да изчакам за кръвен тест и дали има вероятност да е нещо друго..(забавен цикъл,нещо на нервна почва) никакви неразположения,освен прорязване на 2 3 пъти от едната страна
На 20.06 може да си направиш тест със сутрешна урина. Кръвен може и по-рано, ама според мен няма смисъл...

# 268
  • София
  • Мнения: 461
благодаря!

# 269
  • England
  • Мнения: 216
Honey, не си в неведение - отрицателен тест при сигурно закъснение означава, че няма бременност. Знам, че желанието е силно, но отрицателните тестове не грешат освен ако закъснението не е изчислено правилно, което казваш, че не е твоя случай. Пусни си един кръвен, за да си сигурна, излиза за 2-3 ч.

Да определено желанието е голямо. Кръвен ще е верояно но ще ми се наложи да изчакам до понеделник. Каквото стане, няма да се отчайвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт