Психически тормоз

  • 13 673
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, имам следния проблем. С бившия си приятел се разделихме преди около седмица, от тогава се опитва всячески да се докопа до мен, за отмъщение явно. Държа да кажа, че и по време на връзката ни положението не беще цветущо. Също така трябва да отбележа, че взима наркотици, което също му увеличава агресията. Става дума за заплахи от типа на: ще те съсипят психически и физически, ще ти стъжня живота, ще те съсипят, ще те обръсна, ще кажа на всички какъв боклук си и тема подобни. Откъм физически травми и материални щети : Счупи ми телефона, стискал ме е за лицето, хапал ме е до кръв, душал ме е, скубал ме е. Също така ме е заключвал да не мога да изляза от колата или апартамента. След като се разделихме е наговорил клевети срещу мен на родителите ми. Обикаля около училището ми, предполагам с цел да ме срещне, звъни на приятелите ми и ги разпитва за мен, притеснява баща ми на работното му място. Неговата единствена цел е отмъщение. Мисля да пусна ограничителна заповед и жалба срещу него, но проблемът е, че и него го викат на разпит и за предупреждение. Като цяло обаче не знам дали има смисъл и дали изобщо ще се вземат някакви мерки. Баща му и леля му имат връзки, така че едва ли ще го отнесе много. След неговото повикване в районното само ще се агресира повече и може и да ме убие, както не е наред с главата. Как бихте ме посъветвали да действам? Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 3 121
Има смисъл, подай жалба в полицията и искай ограничителна заповед. Може да се озлоби първия път, подай пак. На втория или третия ще е мек. А някои се разтреперват и на първия път, защото по този начин Им показваш, че не търпиш такова отношение.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Баща ти 'що не го ступа? Отделно, си пусни жалба в полицията.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 16:49 от The Black Cat

# 3
  • Мнения: 8
Жалба, но нямам доказателства и всичко е само на думи.. А за саморазправа не става, ще си извади медицинско и ще иска да ни съди.

# 4
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Дивак!Връзки имал бил!Той и на това разчита,ти си подай няколко пъти оплакване пък да видим дали родата ще иска да ги излага повече!От страна и ти не мълчи,разкажи на повече хора какво преживяваш и какво ти причинява.Вдигни шум около себе си,пък ако някой чужд човек стане свидетел  на тормоза от негова страна, можеш да го помолиш и за подкрепа ако се стигне до съд!Много се ядосах,как може да има има такива говеда #Cussing out

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А ти защо не си си извадила медицинско, когато те е хапал до кръв?
Подай жалба в полицията, не ги мисли ти доказателствата. А и свидетели имаш, нали и близките ти тормози.

# 6
  • Мнения: 166
Звучи ми всякаш той е доста по-голям. Пишеш, че си ученичка, а той взема наркотици... Според мен говори с родителите си и да, подай жалба. Аз бих го направиЛа още при първия удар или заплаха.

# 7
  • Мнения: 11 338
Подай веднага жалба.
Пази СМС-те
Направи разпечатка колко пъти ти е звънял.
Не му вдигай тел. и не отговаряй на смс и провокации.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 775
Прати му баща ти.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Е, да, ама...

   Баща ти 'що не го ступа?
А за саморазправа не става, ще си извади медицинско и ще иска да ни съди.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 775
Няма да го бие, само да си говорят. Може да се стресне. Полицията е толкова безотговорна, че няма накъде. Не пречи да пробва, де. Но дори нищо да не му направят, ще бъде уведомен, че има жалба срещу него и като няма санкция, още повече ще се надъха. Получавала съм подобни СМС-си и ми казаха, че нищо не могат да направят, само да прдупредят въпросните.

# 11
  • Мнения: 22 036
Да спре да говори с него и да го принуди само да и пише. Полицията ще си свърши работата. Трябва и ограничителна заповед и ако я наруши няколко пъти може да стане сериозно за него.

Не бих съветвала да праща баща си. Наркоманите могат да са много агресивни, а и дори баща и да е по-силен, накрая може той да бъде съден.

# 12
  • Мнения: X
От личен опит знам, че кварталните батки най-бързо и ефикасно ги решават тия въпроси. В повечето случаи, след един разговор, такива като тоз стават по-тихи от тревата.

# 13
  • зад кестените
  • Мнения: 795
От личен опит знам, че кварталните батки най-бързо и ефикасно ги решават тия въпроси. В повечето случаи, след един разговор, такива като тоз стават по-тихи от тревата.

Бе то хубаво,ама да не търси после кой да я отърва от батката!

# 14
  • Мнения: X
Не съм я съветвала да говори  лично с тях, спокойно и баща й или друг близък, който има съответното познанство може да говори с точния човек. И нямам предвид с някое  25 годишно пишлеме, което се изжвява като кварталната мутра. Имам предвид хора от ония години, които примерно са на възрастта на баща й, дори повечето със семейства и други занимания сега, които обаче познават всички в тези среди и се ползват с определен авторитет и до ден днешен. 
Един такъв например го потърси даже бабата от съседната улица да й реши проблем с цигани, който и полицията не успя. И още много примери мога да напиша. И проблемите се решават без побоища и ексцесии, а с нормален разговор. 
Като се видят от другата страна и се намеси страха, доста хора стават очудващо разговорливи, разбрани и кротки.
Ей такъв човек ако намери да познава някой от обкръжението й, гаранция ще й свърши работа. Това имах предвид като писах.

Общи условия

Активация на акаунт