Откраднат живот - тема 19

  • 72 488
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Вергов е готин, ама попрекали със строгото отношение към всички. Има ли толкова студени хора всъщност?

# 721
  • София
  • Мнения: 19 261
Аз го хванах точно от средата, но не съм на вашето мнение за Банков.
В България е точно така - много хора си вършат личните работи в работно време. Жекова нали е голямата работа и гледа отвисоко на зависещите от нея, сега си намери майстора. Много ги обичам такива като нея, които само заради дългата си служба се смятат за недосегаеми, само защото дълго са лизали г**а на шефа
НО вярно е и това, че администрация и всякакви държавни услуги са направени така, че човек трябва да бяга от работа, за да му свършат нещо.
А добрият началник трябва да е малко куче, иначе му се качват на главата.

# 722
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 865

НО вярно е и това, че администрация и всякакви държавни услуги са направени така, че човек трябва да бяга от работа, за да му свършат нещо.


А кога трябва да работи държавната администрация? От 17.00 до.., за да могат всички, когато си свършат работата да тръгнат по останалото?
Скрит текст:
Надявам се на ел. правителство, но едни пари се крадат постоянно, а сега искат да се гласуват поредните. Отделно смятам, че огромна част от българите просто не искат да правят нещата навреме и в срок. Изобщо не го мислят, а накрая администрацията трябва да работи без почивка и в почивните дни, защото хората са решили, че трябва да приключат в края на трите-четирите месеца срок. Ами аз съм против. Да си намерил време в рамките на тези месеци.

По отношение на Жекова - прекалиха с тел. обаждания и цялата тази история с малкия.

# 723
  • София
  • Мнения: 8 933
Вергов е готин, ама попрекали със строгото отношение към всички. Има ли толкова студени хора всъщност?
Има. А и предполагам , че при него ще се окаже защитна реакция, заради загубата на близки.
Много готин Мазов.
И разбира се гениална Бона!

# 724
  • Мнения: 9 865
Аз мисля, че Вергов/Банков, така да се каже, е решен да им вземе страха от самото начало, за да не му се качат на главата, защото той си знае гилдията, едно че трудно ще приемат спуснат отгоре някакъв началник, друго, че в изграден колектив и взаимоотношения е трудно да прокараш своите идеи, така че това е като в училище - новият учител или влиза и показва характер, или всички му се качват на главата, и колеги, и ученици.
Мисля, че образът е замислен да е с добро и изстрадало сърце под хладна външност, явно затова идва и от Германия - нали немска точност и професионализъм без емоции, но ще видим как ще го развият, може и да си измислям ан гро.

# 725
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 592
За мен доц. Банков се държеше адекватно като за новоназначен директор и чуждо тяло в болницата. Строг е, но без да прекалява. Целта му е да завоюва авторитет, вместо персоналът да му се качи на главата. Единствено неприятно впечатление ми направи фактът, че вмъкваше хапливи коментари относно приятелските и роднински връзки в болницата, което си обяснявам с евентуалната му раздяла със семейството и самотата му. /очаквам по-натам да ни осветлят относно личната му история/.

# 726
  • София
  • Мнения: 22 993
Аз не разбрах защо си изхвърли храната в боклука?  newsm78

# 727
  • София
  • Мнения: 19 261
Скрит текст:
А кога трябва да работи държавната администрация? От 17.00 до.., за да могат всички, когато си свършат работата да тръгнат по останалото?
Надявам се на ел. правителство, но едни пари се крадат постоянно, а сега искат да се гласуват поредните. Отделно смятам, че огромна част от българите просто не искат да правят нещата навреме и в срок. Изобщо не го мислят, а накрая администрацията трябва да работи без почивка и в почивните дни, защото хората са решили, че трябва да приключат в края на трите-четирите месеца срок.
Аз също работя в администрацията, но кога тези хора да намерят време дори за 3 месеца? В частните фирми отпуската е 20 дни, за кое по-напред? В работно време си на работа, в почивните дни всички почиват. Единствено остава вариант ако си на смени.
Скрит текст:
Но подкрепям, че някои хора просто не желаят да си спестят висенето по опашки за плащане на сметки - не в Изипей, а директно от сметката си. А иначе дом без и-нет няма... Колко хора съм агитирала - ама те не знаели как, ама по-сигурно си е на ръка...
По темата - пази Боже от възпитателки като Жекова, която ще угажда на всички простотии на Коко само защото неистово е искала дете. Утре той ще пребие някого, а тя само ще мърмори и обичливо ще му се кара - на дете клонящо към пубертета (не помня колко годишен е по сценарий).

# 728
  • Мнения: 1 408
Според мен Банков хвърли храната, защото Калин го излови, че си поръчва от стола, т.е. е сам. Ще има драма със семейството му-това беше целта на изпуснатия портфейл, да се види снимката. И ми се струва, че сега Захариев, Мазов и дори Пиленцето ще започнат да ревнуват половинките си. Ще стане интересно  Laughing
А Евгения изобщо ли не се усети за цялото това време, че Жекова е дълбоко и непоправимо влюбена в мъжа й? Дори ми се струва, че Жекова го жалее повече. И много тъжно ми стана за Кръстева, като каза на сестрата да се обади на Камбуров. Колкото и да се прави на силна, дълбоко в сърцето си все още отказва да приеме страшната загуба. Милата, първо пропиля години наред да прикрива престъплението на Генадиев, да го обича безнадеждно и да провали живота си, после тъкмо намери с кого да сподели самотата си и го загуби толкова бързо....

# 729
  • Мнения: 9 865
Е, как да не пуснеш саркастичен коментар за роднинските връзки, то всеки е някакъв на някого в тая болница, като семейна фирма е. Wink

# 730
  • Мнения: 6 159
Не съм работила в чужбина , но от  познати знам ,че  там не се толерирало  в офиса да си споделяш личните драми  и да ползваш колегите за психоаналитици .
А Вергов някак странно си изхвърли храната , но в този сериал няма логично обяснение и на по-важни неща .

# 731
  • Мнения: 7 848
А според мен, се ядоса, че нещо от личният му свят е излязло наяве. След като цял ден пледираше, че не бива да се смесва професионалното с личното и след като Калин му метна портфейла, видя снимката на семейството си, което е загубил. А по мое виждане може и той да виновен, след като го видяхме и на рентген, че целият е сглобен.

# 732
  • Мнения: 1 408
.....видя снимката на семейството си, което е загубил. А по мое виждане може и той да виновен, след като го видяхме и на рентген, че целият е сглобен.

Звучи логично. Иначе нямаше да покажат как Стаменова коментира рентгеновите снимки. Но ми се струва, че Калин не видя снимката. Не го показаха да отваря портфейла.

# 733
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не съм работила в чужбина , но от  познати знам ,че  там не се толерирало  в офиса да си споделяш личните драми  и да ползваш колегите за психоаналитици .

Не го вярвай много това  Wink

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз мисля, че Банков е предупреден от министерството (или органа, който го назначава, ако е друг) именно за прекалено личните взаимоотношения в болницата и оттам трудностите по управление на хората. Сигурно има заръка какво се очаква да промени и затова трябва да действа с твърда ръка.
Много го харесвам Вергов, сериалът с него изглежда съвсем различен. Имаше диалози, които  ме впечатлиха с лекотата и иронията си. Особено този с Мазов Joy
Пък ако намерят начин да вкарат и Георги Кадурин в сериала, ще ми е още по-интересно.

Общи условия

Активация на акаунт