КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 98 521
  • 516
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Аз съм много против марихуаната.
Аз съм човек, който употребява алкохол, но никога не съм пушила цигари. За сметка на това мъжа ми и брат ми пушат цигари. Казвам го за да се изясним, че не сме светци.
Обаче за марихуаната, колкото и да ме убеждават, смятам, че е вредна и води до затъпяване при постоянна употреба.
Хубавото на легализацията е, че ще могат сега да ги проверяват и да ги глобяват. А както знаем общината винаги има нужда от пари, и няма да спре с проверките. Лошото е,  че рязрешават да се пуши на 10 метра от входа на заведения в Алберта.

# 361
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Нивото правителство на Квебек ще забрани религиозните символи на всеки с авторитетна позиция - съдът, полицаи, учители, призън гард. Заради което има големи дебати, в коментарите чета, как кебекуато са доволни, ама в същото време това е много против цялостната политика на Канада.
А за марихуаната не съм хич доволна и аз, ама тя и преди се пушеше навсякъде. Сега поне ще има някакво гарантирано качество.

# 362
  • Мнения: 138
за първи път чувам за тоя регламент за религиозните символи, но и новини не съм ни чела, ни гледала от седмици. Идеята не противоречи ли на Хартата за правата и свободите, дискриминация по религиозна причина.

За марихуаната - сега като че ли по-често ми смърди на канабис, отколкото преди, баси ужаса. Как ще си отглеждаме децата в тая смрад. Иначе като цяло харесвам идеята да се легализира.

# 363
  • Canada
  • Мнения: 3 358
за първи път чувам за тоя регламент за религиозните символи, но и новини не съм ни чела, ни гледала от седмици. Идеята не противоречи ли на Хартата за правата и свободите, дискриминация по религиозна причина.

За марихуаната - сега като че ли по-често ми смърди на канабис, отколкото преди, баси ужаса. Как ще си отглеждаме децата в тая смрад. Иначе като цяло харесвам идеята да се легализира.

Сигурно противоречи. Защо да не си носиш кръстче на врата, ако си християнин? На индийцийте им позволиха да карат мотори без каска, само с чалма.

Аз съм за контролиран достъп до марихуана, както беше и преди легализацията. Въпреки че легалната уж  е чиста от примеси и халюциногени...

# 364
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
А пък на мен грам не ми пука за марихуаната. Който си е пушил преди ще пуши и сега, който не е - едва ли тепърва ще започне само защото сега е легална. Учениците в горните класове на секондера си попушват и винаги има кой да им продаде нелегално, така че и за тях няма никаква разлика. Да не кажа, че някои си гледат у тях в саксия.  Може би сега ще има повече проверки и санкции и то най-вече за напушените шофьори, но като цяло си е същата ситуация. доста учители също пушат, не в училище разбира се, но по партита и сбирки отпускаме душата Simple Smile

# 365
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ах, палавници такива!  Joy

# 366
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И според мен няма да може да въведат тези промени за религиозните символи. Представяте ли си всички еврейски доктори да се изнесат от провинцията? Няма как да стане.
Аз одобрявам легализирането на марихуаната, най-вече заради парите от данъци, които ще се влеят в държавният бюджет. Не мисля, че консумацията ще се увеличи. Надявам се, да са обмислили добре всички закони, които са свързани с това обаче, най-вече за пушене на обществени места, около училища и тн.
Приятен ден на всички!

# 367
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Абе и аз мисля, че противоречи на хартата,ама това беше едно от обещанията му, та гледам започва от там.

Полар Беър, в Онтарио имат право да карат без каска, тук не знам.

Ще наблюдаваме циркове тази зима с новите промени, но гледам,че масово ги подкрепят хората.

# 368
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Доколкото знам в Калгари е забранено да се ползва марихуана,  освен на няколко места (които още не са ясни кои са); нещо като специални "кафета" ще има. В заведения, на улицата, на всички обществени места е забранено. Явно всеки град ще си излезе с негови правила. Иначе започнаха да продават, но доста инжинерингови фирми вече напомниха на служителите си, че ако ползват дори и извън работно време са out, фирмена политика.

# 369
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Тази сутрин докато си чаках на светофара ми замириса. Явно си пушат в колите и не им пука...

# 370
  • Мнения: X
При нас си пушеха и преди навсякъде по къщи/на стадиона/пред магазина/ в колите и прочие, но така поне ще има някаква регулация.

# 371
  • Мнения: 3 111
Момичета ,каква здравна застраховка правите като идва някой на гости ? За млад и за възрастен човек .

# 372
  • Мнения: 4
Момичета ,каква здравна застраховка правите като идва някой на гости ? За млад и за възрастен човек .
Привет!Аз летях към Канада миналият декември на гости при моят приятел и си бях направила в Лев Инс застраховка за 30000 EUR.Платих към 220 лв .За възрастен човек мисля че искаха повече ,не съм сигурна.

# 373
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Момичета ,каква здравна застраховка правите като идва някой на гости ? За млад и за възрастен човек .

Купих на майка ми тази, която се предлагаше със самолетния билет. Покриваше основни неща до 10К, по спомен. 150$ ми струваше допълнително.

# 374
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Повечето мои познати правят застраховки с големите канадски компании. Излиза около 200 долара на месец за около $30000-50000, зависи от възрастта и здравословното състояние. Това се ползва при спешен случай и е нормална сума за стандартна операция в Канада. Няма и да стигнат даже. Има голям минимален праг: $500-1000 долара.  Поради тази причина, не може да се ползва за настинки и еднократни прегледи от доктор.
Имам познат, негов роднина дойде,падна и се наложи операция. Сменяха става и сумата е огромна за плащане. Много над застаховката. Сега канадската болница си търси парите от посетителя. Не мисля, че може да ги получи.
Имам и познати, направиха застраховка в България. Когато се наложи да се ползва тук, не покриваше разходите, защото била само в екстремен случай.
Дано не се налага да се ползват застраховки..
 препоръчаха ми :
www.icecoldnorth.com
1-800-526-7420

Общи условия

Активация на акаунт