КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 96 261
  • 516
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 128
За доброволците - и в друга тема бях писала, че ме дразни това вечно търсене на доброволци! Определено ние българите не сме възпитани така, да участваме като доброволци, и това е едно от нещата, което още не мога да се пречупя да направя.
Постоянно се изискват доброволци, всяка седмица, все за нещо, я разходка, я събитие, я четене, пот лък за учителите, карнавала на края на годината – край няма! Според мен учебната система в Канада не е променяна от преди 30-40 години, и разчита на това, че единият родител не работи. Но сега не е така и в повечето семейства и двамата родители работят. Да, вярно че е за децата, ама... прекалено е, наистина. Освен това, учебният ден почва и свършва по средата на работния ден, абсолютно неудобно за работещи родители, и тези постоянни професионални дни за учителите – направо се чудя каква им е работата на тези учители?

Извинете ме за мрънкането – за първа година се сблъсквам с канадската образователна система. Сигурно ще свикна след няколко години Simple Smile.

Сигурно и не са ми много правилни разсъжденията, защото не съм на мястото на учителите, но просто да споделя Sad

# 61
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
Аз мога да ти обясня от учителска гледна точка, учител съм в Монреал от 6 години.
Учителските дни са ни нужни много, защото в тези дни ходим на формасиони, за да можем по-добре и по-адекватно за сме в услуга на децата. Освен това планираме учебното съдържание за месеца, корижираме, ксерокопираме, съвещаваме се по групи или предмети, срещаме се с родители и директори, чистим свинщината след децата и много други неща. Само който не е бил учител може да каже, че нашата професия не е уморителна, особено с днешните деца.
За доброволчеството- ние също правим много доброволен труд за децата, който не ни се заплаща, примерно организацията на бала на завършващите, който продължи до 9, аз след това чистихме до 10 защото физ. салон беше погром - всичко това аз и колегите го направихме безплатно, за да зарадваме финисантите и децата да останат с приятни спомени. Различните кампании за финансиране на лагера ни по английски (продажба на елхи и кашкавал) също ги направихме безплатно.
Ако искаме едно разнообразно обучение, с много активитета за децата, а не само със сухо преподаване в класната стая, всеки трябва да се включи, и родители и учители. Много родители мислят, че могат да си хвърлят детето в училище и с това ангажиментите му автоматично се предават на учителя, но това е взаимен процес. Като пример ще дам родителите, които си пратиха болното с разстройство и повръщане дете на екскурзията до Квебек и после даже не си вдигаха телефоните, когато им звъняхме да кажем, че детето се чувства много зле и вместо да се забалява, лежи на една пейка. А много добре са знаели, защото е почнало от вечерта.
Никой не ви задължава да доброволствате, ако не искате и никой няма да погледне с лошо око на това. Така или иначе родители доброволци все се намират, а ако не се намерят ние учителите ще го направим, какво толкова трудно има в нашата работа.  hahaha

# 62
  • Мнения: 5 713
екскурзия с китайците за Нова Скотия, Ню Брунзуик и Принц Едуардовите острови. Заминаваме на 8 юли за 5 дена.
Ще чакам с нетърпение да разкажеш особено за "Принца" къде са успяли да ви заведат и какво да ви покажат.
Ние сме на острова от 25.06 до 09.07.
Дойдохме през моста и ще се приберем с ферито през Нова Скотия, живи и здрави.
Ще драсна впечатления. Много ми харесва провинцията.

# 63
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
екскурзия с китайците за Нова Скотия, Ню Брунзуик и Принц Едуардовите острови. Заминаваме на 8 юли за 5 дена.
Ще чакам с нетърпение да разкажеш особено за "Принца" къде са успяли да ви заведат и какво да ви покажат.
Ние сме на острова от 25.06 до 09.07.
Дойдохме през моста и ще се приберем с ферито през Нова Скотия, живи и здрави.
Ще драсна впечатления. Много ми харесва провинцията.

Ние заминаваме в събота сутринта. Надявам се сте имали картата за безплатни входове на Парк Канада, която дават за 150 годишнината, гледам че има доста места в района, които можеш да разгледаш безплатно. Иначе ще споделя впечатления като се върна.

# 64
  • Мнения: 5 713
Обиколихме доста плажове/места, които са към Нац. или Пров. парк на ПЕИ. Навсякъде е безплатно и карта не ни трябваше. То няма хора/проверяващи на стоянките.

# 65
  • Мнения: 5 259
За мен образователната система в Канада е манна небесна  Laughing Мога да бия чело в земята по колкото пъти на ден се налага, защото се чувствам изключителен късметлия да дам тази възможност на децата си.
Казвам го като учител и като човек, който се занимава с преподаване, методики и сравнение на образователни подходи от 20 години. В България образованието е 1D, ако мога да използвам тази аналогия, и хората, които са свързани с него, рядко успяват да мислят извън рамките на това 1D и да оценят какво има извън него. За себе си също смятам, че съм далеч от осмисляне на всичко положително в системата, но се възхищавам на изключително професионалния ѝ дизайн и гледам да се уча Simple Smile

Доброволчеството ме напрягаше много заради неудобството ми, че не можех да се включа. Имах чувството, че само аз не ходя, но като разгледах нещата по-добре, забелязах, че всъщност ходят все едни и същи хора. А други майки от класа, които имат малки деца и няма на кого да ги оставят, също не ходят. Втората година мисля да го давам по-лежерно.

# 66
  • Мнения: 128

Доброволчеството ме напрягаше много заради неудобството ми, че не можех да се включа. Имах чувството, че само аз не ходя, но като разгледах нещата по-добре, забелязах, че всъщност ходят все едни и същи хора. А други майки от класа, които имат малки деца и няма на кого да ги оставят, също не ходят. Втората година мисля да го давам по-лежерно.


О да, не оспорвам факта, че работата на учителя е много уморителна. Аз лудвам вкъщи само с две деца, а учителите имат по 22 Simple Smile.

Юна много точно го е написала, и аз така се чувствам – неудобно ми е, че не мога да ходя, че не се познавам с родителите и се чувствам като изключена от групата. Да, разбира се, че никой няма да каже нищо, те си пробват хората, който може да доброволства идва, който не може нито ще ни искат отчет, нито ще се заядат. В мен е проблема явно, че чувствам вина и че ми се струва, че бих могла да доброволствам, но не го правя.

# 67
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
И аз се чувствах неудобно докато не дочух следния разговор между учителката и една майка: ""Пишете ме доброволец за каквото имате нужда. Аз съм в къщи и ще се радвам да помогна. Ако не съм аз ще изпратим баба". Всеки клас има по няколко такива родителя.
Знам , че може да се включвам повече, и ще се постарая догодина, защото децата са горди , когато техния родител отиде в училище.
Старая се да ги подпомагам финансово, да изпращам материали, когато поискат.
П“С. Когато има пътешествие до интересни места - няма никога свободни места за доброволци. - проверено от моя приятелка. Simple Smile

За познанството за родителите - видях ги по бански почти всички. Поканиха ни на рожден ден на басейн - целия клас. Родителите трябваше да присъстваме във водата(децата са на по 6-7 години). хахахаа

За учителите - много работа имате и не знам как успявате. Нашата госпожа беше прекрасна тази година. Виктория ми сподели , че тя е плакала последния ден в училище, защото се пенсионира и те са последния и клас. Целия клас я е обиколил да я прегръща и да каже "Чао".

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 21:10 от arogance

# 68
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367

За учителите - много работа имате и не знам как успявате. Нашата госпожа беше прекрасна тази година. Виктория ми сподели , че тя е плакала последния ден в училище, защото се пенсионира и те са последния и клас. Целия клас я е обиколил да я прегръща и да каже "Чао".

Аз си поплаквам на края на всяка година, независимо дали съм в пример или секондер. Тъкмо ги заобичаш и те отлитат.  Sad

# 69
  • Мнения: 3 043
Момичета , къде буквате ваканции ( знам , че е коментирано преди многократно , много се извинявам , не  го намирам ) ? За плажове е търсенето ни , в последната минута разбира се ...

# 70
  • Мнения: 3 932
Какви плажове имаш предвид, най-хубавите са на Карибите 😃
Споделям едно лятно откритие foresta lumina. Това в кебешко....
Дайте мнения за аква парк около Монреал. Калипсо и Монт Ст. совьор са прослушани, има ли по-хубави?

# 71
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Да напомня, че то наближи Simple Smile
Покана за пикник през лятото

Къде - Voyageur Provincial Park - http://www.ontarioparks.com/park/voyageur

Кога - 27 август 2017.

 Има условия за палене на барбекю, така че си предвидете предпочитаните храни и напитки.

ВНИМАНИЕ - Входът е платен!!!

Ако желаете пуснете едно съобщение за да имаме ориентир колко човека мислят да дойдат.

Знам, че е рано, но така има по-голям шанс да ви е свободна неделята и да си я запазите за случая.

Ако искате споделете и с приятели Simple Smile

# 72
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
Здравейте, момичета. Лятото се изтърколи и викам да драсна някой ред докато не ме е завъртяла въртележката.
Вери, да ти кажа за Принца: водиха ни на Грийн Гейбълс (не бях чела книгата и малко се ядосах, но като се върнахме гледах филма), на Конфедерейшън бийч (много камъни в пясъка и студена вода) и по центъра (трябваше да гледаме една къща, където била подписана конфедерацията, но беше в ремонт). Това е от острова. Малко снимки покрай моста и нататък. Честно на мен Маритимите не ми харесаха особено. Хубаво е да ги видиш веднъж, но не бих отишла пак. Доста безлюдни ми се сториха и се чудя, какво работят хората там. Освен това Синорама много ме изнервиха този път и сега ги съдя. Взеха ни по едни 40$ за билети за активитетата, но тази година всички входове са безплатни, заради Канада 150. Аз си поисках парите, те не искаха да ми ги върнат и сега чакам дата за дело. Не че нещо, ама ме вбесява идеята, че ти дават нещо безплатно, а те правят пари от това. Важното е, че на майка ми и хареса и си прекарахме време заедно. И времето беше добре, само 1 от 5 дена валя.
Общо взето това е, утре на работа, поне съм в училище, в което вече съм работила и няма стрес.

# 73
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
Ето нещо интересно за майките с малки деца, което ми попадна случайно във фейсбук

https://canada.earlymoments.com/dbumobi/choosebooks.aspx?vc=FAB1 … 2=PurchaseEvent10

4 книжки на Дисни за 5$ на английски. Аз чакам малкия да се събуди, за да изберем заедно и да поръчам.

# 74
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ето нещо интересно за майките с малки деца, което ми попадна случайно във фейсбук

https://canada.earlymoments.com/dbumobi/choosebooks.aspx?vc=FAB1 … 2=PurchaseEvent10

4 книжки на Дисни за 5$ на английски. Аз чакам малкия да се събуди, за да изберем заедно и да поръчам.
Може да е само за щатите - нещо не иска да ми приеме поръчката .. или е само към мен някакво лошо чувство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт