Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Въпрос за НОИ

  • 5 240
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, съроумци.
Искам да попитам, актуална банкова сметка за изплащане на болничен, мога ли да предоставя лично аз в НОИ, или трябва работодателят да я предостави ?

# 1
  • Мнения: 9 023
Здравейте, съроумци.
Искам да попитам, актуална банкова сметка за изплащане на болничен, мога ли да предоставя лично аз в НОИ, или трябва работодателят да я предостави ?

Работодателят я декларира,при представяне на болничен.

# 2
  • Мнения: 15
Здравейте, съроумци.
Искам да попитам, актуална банкова сметка за изплащане на болничен, мога ли да предоставя лично аз в НОИ, или трябва работодателят да я предостави ?

Работодателят я декларира,при представяне на болничен.

А, след като работодателят я е декларирал, мога ли да отида в териориялен НОИ и да подам друга- актуална ? Без да минава през работодателя ?

# 3
  • Мнения: 9 023
Не ,с актуалната при работодателя.

# 4
  • Мнения: 15
Не ,с актуалната при работодателя.

Аз вече нямам нищо общо с работодателя и не желая срещи с него по никакъв повод. Лично не мога ли да си подам сметката ? Ще ме върнат ли ?

# 5
  • Мнения: 80
Здравейте,имам 4-5 години трудов стаж и 45 дни преди раждането мисля да започна работа,но това че в момента съм неосигурена дали има значение за 2 -те години майчинство?Благодаря Simple Smile

# 6
  • Мнения: 259
Здравейте,имам 4-5 години трудов стаж и 45 дни преди раждането мисля да започна работа,но това че в момента съм неосигурена дали има значение за 2 -те години майчинство?Благодаря Simple Smile

Кое осигуряване да има значение - здравното или че не сте на трудов договор? Здравното няма отношение за майчинството, а другото осигуряване - имате нужния стаж, достатъчно е преди 45 дневния болничен да сте на трудов договор. А обезщетението Ви за първата година майчинство ще се изчисли на базата на осигурителния Ви доход за 24 месеца назад.

# 7
  • Мнения: 118
Не ,с актуалната при работодателя.

Аз вече нямам нищо общо с работодателя и не желая срещи с него по никакъв повод. Лично не мога ли да си подам сметката ? Ще ме върнат ли ?
Подали ли сте предизвестие за напускане, за да нямате нищо общо с работодателя си? Чисти се при това и невзета отпуска, която е платена за годината.
Иначе по банков път ви се превежда след месец сумата от болничният. Нямате работа лично вие с НОИ! Когато за първи път носите болничен при работодателят си, ви молят да донесете от банката, от която ви е дебитната карата, на която ви се превежда заплатата удостовение за номер на банкова сметка.

Аз имам едно такова питане...чакам да ми преведат обещетение по чл. 327, ал. 1. Отдавна съм подала предизвестие за напускане и съм напуснала. Изчистила съм си и невзета отпуска. Нямам печат в трудовата си книжка, който да удостоверява прослужено време.  Мои роднини, които от години работят към НОИ ме успокоиха, че ми е важен универсалният пенсионен фонд, където всичко е точно откъм вноски и че на хората, родени след 1959 година всичко се отчита вече в НАП и трудовите книжки не са от значение. Така ли е? Да се подсигуря още веднъж! А и да съм спокойна със следващият си работодател! Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 17:31 от AnMary

# 8
  • Мнения: 2
#болничен
 Здравейте! Имам нужда от съдействие! Настоящият ми болничен е до 11/02/2021, четвъртък. На 15/02/2021, понеделник започва 45-дневния болничен. С АГ-то се разбрахме да отида при нея директно на 15/02/2021. Бях решила, че 12/02/2021, петък мога да ползвам отпуск. Но се замислих дали имам право и как ще ми се отрази това като плащане от НОИ. На практика прекъсвам болничния три дни - петък, събота и неделя. А от понеделник пак ще съм в болничен - 45-дневния болничен по майчинство. Какво да правя?

Общи условия

Активация на акаунт