Отговори
# 690
  • Мнения: 1 985
Аз не съм от най- опитните, но ще си кажа мнението.
Първите месеци, когато бебето беше само на кърма, а после на АМ не пиеше никаква вода. Предлагах от време на време, но тя я плюеше.
Като започнахме захранването в шестия месец започна да пие по малко. Сега в жегите пие като смок.(на 9 месеца е). Поне 160 мл изпива на ден. Говоря за чиста вода, без захар или сокове.

# 691
  • София
  • Мнения: 3 789
Белтък около годинката, но не отлагай много, защото ваксината за морбили (на 14 месеца) се слага при доказана липса на алергия към него. Аз го въведох с домашна застройка

# 692
  • Мнения: X
Смята се, че бебетата до 6 месец нямат нужда от вода, защото си набавят всичко необходимо от кърмата. Предполагам, че същото важи и за деца, хранени с АМ. Вода не съм и предлагала, освен че не е необходимо си е още една излишна работа за мен. Кърмата в голямата си част съдържа именно вода, та няма как бебето да остане жадно. Българските педиатри естествено горещо препоръчват водичка, па дори и само за изплакване на устата??!??!
Белтък дадох май към 9-10 месец, защото според някои схеми няма нужда от чак толкова отлагане.

# 693
  • Мнения: 1 630
Малката (след 15 дена прави годинка) чаааак преди 10тина дена пропи вода. До сега само на кърма. Мъчех я с вода, чайчета, сокчета, сменях бибероните, не щеше и това е. Чак сега пропи. Явно кърмата й утоляваше жаждата доста добре. Сега остава и да я накарам да яде нещо.....каквото и да е, само да е различно от кърма......JoyJoy

# 694
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Ох, последните дни и при нас голяма мъка с храненето! По принцип не се вживявам толкова, защото си суче, но наистина много изоставам с въвеждането на много храни! Като чета бебетата на нашата възраст колко неща ядат вече! Аз от седмица се мъча да въведа пшеница,  той все не иска, яде по две-три лъжички каша, при това тя е смесена, и дотам. Още не съм давала месо, никакви мазнини, жълтък. И колко още зеленчуци имам да въвеждам, ще изпусна сезона направо! От известно време това започна да ме смущава сериозно.

# 695
  • Мнения: X
Моят син е на година и четири месеца и от месец някъде храненето му е голяма мъка. Единственото нещо, което яде с охота са плодове и краставици. Зъби ли, жега ли, не знам, но всеки ден е голяма мъка и разправия да го накарам да се нахрани.

# 696
  • Мнения: 3 191
Лейди- и моето момче е така - основно неща, които сам да гризе- плодове, краставица, домат, бисквити, хляб. Отдавам го на растежа на кучешките горни зъбки, много са подути венците и се виждат бели връхчета и на двата. Отказва 99% храна с лъжица, в останалия 1% се правя на клоун, засипвам с играчки и се моля да започнат безкрайни реклами по ТВ за да се заплесне. Днес имах що-годе успех- той с една лъжица, аз с друга. Стана цапаница, ама поне яде нещо.
Тая фаза е близо втора седмица вече. За почивката по план бях приготвила 35 бурканчета, които нямаше да ми стигнат за 10 дни. Е познай, върнах си вкъщи 11, 3 изхвърлих- ядени и недоядени. Караше на бисквити и плодове...

# 697
  • София
  • Мнения: 420
И аз съм давала вода на моето пеленаче от раждането. На АМ беше. Но той си пиеше, не много-няколко глътки правеше. Всъщност почнах да давам веднъж като изваждах бибата му от устата периодично  беше суха, все едно не е била в устата му. И така. Аз с яденето нямам проблеми за сега - яде детето, дори в жегите си хапва. Пие сега по 300-400 гр на ден водичка.   

# 698
  • Мнения: 545
Благодаря момичета. И аз съм на вашето мнение за водата. Simple Smile  Още едно въпросче. Какво се прави когато започне да хълца? Кърма ли?

# 699
  • Мнения: 1 985
При хълцането на новородено аз не съм правила нищо специално, тя започваше да хълца веднага след като се наяде, така че не съм предлагала кърма отново.
Elleni,
 И аз го карам много яваш-яваш захранването, не виждам смисъл от бързане. Имат цял живот да ядат общо храна. Иначе и аз забелязвам, че наборчетата на щерка ми ядат всичко, ама аз не съм ок. (добре, че няма кой да ми се меши и да дава ценни съвети). Stuck Out Tongue Winking Eye

# 700
  • Мнения: X
И аз не съм правила нищо при хълцане на бебето, евентуално може да го поизправиш в поза за оригване.

# 701
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Likeadream, по принцип е така за храните, както казах, аз самата неведнъж съм казвала същото на други майки, но все пак има неща, които ме притесняват. Месата основно. Sad

Чудя се дали днес да не предложа малко заешко в зеленчука вече! Пшеницата дали да я смятам за въведена, 5 дни съм давала само, но като количество никак не е много, преди два дни само хапна около 60 мл пшенична каша (с толкова АМ). Това е максимумът.
Нужно ли е да изчакам ден-два преди месото изобщо?

# 702
  • Мнения: 1 985
Охх, заешкото го отлагам втора седмица вече. С тоя болест караше почти само на мляко и водичка. Ти избра ли та коя марка ще дадеш, аз още се чудя, а другата седмица вече трябва да го дам.

# 703
  • Мнения: X
Няма да те изтрият, чак пък толкова не са стриктни.

Въведена ти е пшеницата и два пъти да си дала и по една лъжичка да е яло детето, значи е въведена.
Иначе за заешкото, ако детето няма алергии, лично аз бих му дала две лъжички днес. След определена възраст втелясване не е нужно, още повече за храни, които не са алерген. Естествено детето трябва да е здраво! От друга страна има време и за месо и за сезонните зарзавати, та спокойно, колкото толкова. Аз като въведох всичко сезонно и на време, сякаш ги яде сега 😤😤😤!

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 11:08 от Анонимен

# 704
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Мерси много!
Заешко взех на Плазмон, но не е със сол. С царевично нишесте е и още нещо, после ще погледна какво беше.

Общи условия

Активация на акаунт