Колко едри са децата ви и притеснява ли ви това?

  • 2 398
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 932
Живо и здраво да ти е, нека си хапва, като почне да пълзи или прохожда ще намали темпа на наддаване...

# 31
  • Мнения: 22 935
Сега дребния е много злояд,не знам как  отселява без ядене.панталоните от миналата година му падат и носим колан. Grinning

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 17:18 от МамаДеси

# 32
  • Мнения: 75
Моята дъщеричка пък е малка, така ми се струва, защото я сравнявам с батко и, който е бил с тези размери на 4 месеца. Тя след 2 дни ще стане на 7 месеца и е 7 200 и 66 см. Има ли и друго такова момиченце?

# 33
  • Мнения: 2 673
може и ген да е , но 11 кг за 6м.   Shocked ми се виждат доста .
моят син толкова беше на година, а тези кг. за тогава са средна норма.
А колко сантима беше не казваш?

79 см

# 34
  • Мнения: 6 315
Петър не изглежда дебел въобще.Храня го така:
6.00-150 мл.АМ
9.30-150мл.АМ
13.00-125гр.зел.пюре или оризова каша
16.30-плодово пюре с АМ
20.00-150 мл.АМ
Много ли е според вас? newsm78 Sick

Моят син на същата възраст ядеше повече  Laughing, т.е. имаше 6 хранения и хапваше в по-големи количества. Според мен детенце си е добре, на сестра ми бебето й бе малко над 11 кг на 6 месеца. Сега (вече е на 3г.) си е слабо и високо момченце Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 2 673
ето ти едни средни размери за 6-мес

момичета:                                                   момчета:
средно 7.44 / 5.64-9.24/ кг.                        средно 8.00 /6.15-9.96/ кг.
ръст средно 66.0 / 60.6-71.3/ см.               ръст средно 67.7 /61.9- 73.5/см


пиша и за двата пола, тъй като не зная какъв пол е твоето дете

# 36
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И дъщеря ми на вашата възраст си хапваше така,както си написала и ти за детето си,дори и грамажите бяха същите,но на 7 месеца тежеше 7,300кг. Ти сама виждаш,че и при възрастните има такива екземпляри,които могат да си хапват,а нищо не им се лепи ,а други пълнеем само като погледнем менюто LaughingСинът ми беше от втората категория,но след годинка,когато децата започват да харесват или не дадени храни , всичко си идва на мястото.Така че-СПОКОЙНО Peace
Най-важното е,че детенцето е здраво и ти не даваш храни ,които като количество и асортимент  не са за неговата възраст.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 320
Омръзна ми педито да ми прави забележка,че много го храня,като това не е вярно.
Сега сме на 6,5 мес а тежим 11 кг,но и см.ни не са малко-74.Вече спирам да се притеснявам,все пак това си е и до ген,какво да направя?
Как е при вас? Embarassed Embarassed Embarassed
На 6,5м сме тежали точно 11кг и сме били 74 см.Педиатрите само му се радваха колко е голям.
Сега съм по- спокойна.Благодаря! Grinning

На 7 месеца сме 11 кг и 76 см. Педито винаги ни се радва и казва, че няма за какво да се претеснявам, защото той си дърпа и много на сантиметри.

# 38
  • Мнения: 3 537
Абе незнам,но на мен също ми се вижда много 11 кг за 6 месечно бебе...
Че си е ген, ген си е ,но все пак....абе незнам....това си е мое мнение просто Wink
А за моя син 1г. и 9 месеца - е  10 кг с дрехите Embarassed... ама педите ни казва,че си е ОК

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз мисля че е нормално,особено че сте по-високи.А количеството храна по таблиците даже е малко,но и при нас е долу -горе такова и се водим злояди/защото АМ то ни е от 100 до 130 мл/.Аз пък съм в обратната чуденка-68 см и 7,350 кг.Понякога и давам 2 пъти на ден каша с банан/че ако няма банан си я ям аз/ че да качим малко.

# 40
  • Мнения: 3 089
ми и ние сме дебели - петра е 72 см и над 8 кила. яде си детето, к'во да правя.
а ти,мила, простоси свиркай. няма да си държиш детето гладно, я!

# 41
  • Мнения: 1 873
До четвъртия месец бяхме изцяло кърмени и тежахме 6670.Не се срамувам, че детето ми е едро, аз съм била също едро бебе, както и мъжа ми.Според мен културата на хранене и правилното захранване оказват влияние за това дали по нататък детето ще е пълно или не.

# 42
  • Мнения: 9 903
и ние в отбора на слаботелесните - на 6 месеца 68 см, 6400 г. Нооо, това тегло над 10 кг на нашата възраст не го разбирам.

# 43
  • Мнения: 1 878
Наистина е въпрос на ген, но може и болест да си докара човек от престараване с храненето - предполагам това е имала предвид педката ви - не и се сърди прави го от грижа не от наглост  Heart Eyes
Прехранването е толкова вредно колкото и недохранването при бебетата и децата.

# 44
  • Мнения: 522
Оф, и нашето педи всеки месец ни мрънкаше,че много качвал-това да не яде,онова да не яде.Изобщо не съм я слушала.Дечко си изглежда много добре и изобщо не е дебел само дето си има бузки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт