Банята - 29-та тема

  • 114 334
  • 773
  •   1
Отговори
# 195
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Сиренце може ли да споделиш какви са твоите аксесоари от банястил?
Да, разбира се!
Четка за тоалетна ( още е на промоция)
https://baniastil.com/аксесоари-за-баня/стоящи-аксесоари-за-баня … tandard-8893.html
Аксеоари за сапун и четки Бижу:
https://baniastil.com/аксесоари-за-баня/стенни-аксесоари-за-баня … ou-gedy-4491.html
И моята гордост, етажерки за душ частта Tatay, но нещо не намирам точно моя модел в баня стил, а не помня модела. Ще снимам да покажа много са красиви.

# 196
  • Мнения: 1 787
И за vanvel снимах да покажа как вратата на паравана минава по средата на сифона, като по този начин позволява само един сифон да обслужва и мократа, и сухата зона на банята, без водата да прелива от едната в другата:
Madeleine, наистина е много идейно. Замислям се дали да не го направя и аз така, вместо да слагам два сифона.

Моят майстор твърдо беше на мнение, че при положение, че може да се сложи само един сифон, няма смисъл да се мисли за два. Освен това човекът беше прав, като каза, че сифон под "висяща"  тоалетна е пълна глупост, защото ако недай Боже се запуши, как се чисти това нещо, как се отпушва, при положение, че тоалетната е толкова ниско над него...  ooooh! Така че, ако все пак не може един сифон и мислите за вградена тоалетна чиния, поне не слагайте втория сифон под нея (за да не се вижда, на повечето хора това им е драмата - че щял да се вижда), ами му намерете някакво по-практично и лесно за обслужване място.  Peace

Сиренце, много са хубави аксесоарите! Щракни, когато можеш,  да ги видим на живо как стоят в баня.  Praynig

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 10:06 от Madeleine

# 197
  • Мнения: 15 619
И моят съпруг хареса идеята за един сифон само. От снимките ти, Madeleine. Simple Smile
Пък и при положение, че едната част остава суха, няма нужда от втори.

# 198
  • Мнения: 1 787
Невероятно беше и за мен, но да - остава! Някой път ще пусна водата на макс и ще снимам да покажа докъде всъщност се мокри сифона. Трябва обаче и наклоните да са изпълнени добре и да отвеждат водата на точното място. Иначе няма да стане. Peace

# 199
  • Мнения: 6 296
Не знам кой възприема буквално думите „под висящата тоалетна чиния”, аз не съм чувала за талкова зальохан майстор. Има се предвид буквално отстрани на тази чиния. При нас е така и разбира се има как да се обслужва. „Под” се използва просто условно в случая....

# 200
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам кой възприема буквално думите „под висящата тоалетна чиния”, аз не съм чувала за талкова зальохан майстор. Има се предвид буквално отстрани на тази чиния. При нас е така и разбира се има как да се обслужва. „Под” се използва просто условно в случая....
Съгласна Peace,
при нас също е до тоалетната чиния.

# 201
  • Мнения: 1 787
Не знам кой възприема буквално думите „под висящата тоалетна чиния”, аз не съм чувала за талкова зальохан майстор. Има се предвид буквално отстрани на тази чиния. При нас е така и разбира се има как да се обслужва. „Под” се използва просто условно....

Ох, drago_2008, явно има и такива "майстори" - с очите си съм виждала такива изпълнения, човекът също ми разказа за доста "интересни" бани, на които се е натъквал да ремонтира #Crazy , точно по този повод ги коментирахме, когато мъдрихме как да е нашия сифон.  Simple Smile

# 202
  • Мнения: 6 296
Е той затова е ходил после да ремонтира след първия „майстор”, който е дал воля на въображението и некадърността си Joy

# 203
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Не знам кой възприема буквално думите „под висящата тоалетна чиния”, аз не съм чувала за талкова зальохан майстор. Има се предвид буквално отстрани на тази чиния. При нас е така и разбира се има как да се обслужва. „Под” се използва просто условно в случая....

Всъщност сложно ли е временно демонтиране на чинията, ако се наложи поправка на сифон под нея? Аз съм с нормален моноблок и не съм много наясно. Досега не ми се е налагало някакво такова екстремно отпушване на сифон, но човек никога не знае.

# 204
  • Мнения: 1 787
Мани! ooooh!  Беше доста забавно и накрая стигнахме до извода, че за един майстор е направо благодат да попадне на чисто нова баня НС, дето все още никой не е вилнял. Че после в какви помийни ями се превръщат буквално някои бани и какво къртене на гнус пада... блях! Sick

Doris, при тези със скритото присъединяване си е сложно, поне с такова впечатление останах аз. Нищо не се вижда, присъединяването става на сляпо, специално ходих да купувам огледало за монтажа. Тези тоалетни са по-красиви, но ако знаех, че ще е такава драма, щях да взема от тези, на които им се виждат болтовете. Надявам се да не се налага демонтаж.

# 205
  • Мнения: 6 296
Doris,сложното идва от там, че освен болтовете има и силикон. На мен от демонтаж на шкаф-мивка  при отлепянето от силикона, чак ми паднаха парчета от гланца на плочката, много е кофти. После силикона е добре да се почисти и да се силиконира на ново, а това си е кофти работа.
Маделейн, хич не се замисляй за чиния с открит монтаж. Аз преди повече от година тук писах, че моята такава е с ръждясали болтове и сипе стружки като я мия външно веднъж седмично. Веднъж като сте я наместили всичко си е супер.

# 206
  • Мнения: 1 787
Да, такива бяха и нашите съображения да изберем скрития монтаж, обаче измъчихме майстора, половин ден си игра, нещо там не можеше да се затегне като хората, пък силиконът съхнел и не знам там още какво, абе сложно беше.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris,сложното идва от там, че освен болтовете има и силикон. На мен от демонтаж на шкаф-мивка  при отлепянето от силикона, чак ми паднаха парчета от гланца на плочката, много е кофти. После силикона е добре да се почисти и да се силиконира на ново, а това си е кофти работа.
Маделейн, хич не се замисляй за чиния с открит монтаж. Аз преди повече от година тук писах, че моята такава е с ръждясали болтове и сипе стружки като я мия външно веднъж седмично. Веднъж като сте я наместили всичко си е супер.

Ясно!

Днес на една приятелка и се повредило нещо казанчето и се наложи да купува нов бутон - 165 лева, отделно труда! Ужас, красотата и удобството скъпичко излизат Sad Но е несравнимо  Peace

# 208
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
Да, скъпи са бутоните Sad На нас не ни хареса този, който вървеше със структурата, и купихме друг за 120 лв.

А по въпроса със сифоните - и нашият в сухата част е леко встрани от тоалетната чиния, без проблем може да се отваря и почиства.

# 209
  • Мнения: 1 787
Много е хубаво, че повечето хора и майстори го съобразяват това. Но наистина има сифони, поставени на най-невероятни и дори абсурдни места, като този например (от нета):



Това нормално ли е, според вас?! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт