Банята - 29-та тема

  • 114 433
  • 773
  •   1
Отговори
# 180
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Линейният сифон е само един и е точно под вратата на паравана. Този вариант сътворихме с консултантката, която ни прави проекта на банята, като най-оптимален съобразно помещението и това, което аз поисках като визия и функционалност на банята. Сифоните в помещението бяха два - един за банята и един за вана, но нито един не беше на сегашното място, ето снимка "преди":

Madeleine, много идейно.
 Много ви се радвам колко креативни идеи показвате. Laughing

Тиди, аз покрих една такава малка дупчица на таракот с лак за нокти в същия цвят. Друго в момента не ми дойде на ум. Още се стои и почти не се вижда.

# 181
  • Мнения: 6 338
Teddyy, наистина щом е чисто ново, защо не я смените. И на мен са ми сменяли отделни подови плочки в банята олюспени от изпускани предмети и не си личеше. Сега имам пак ударени, но резервните плочки свършиха и не се намират вече, та ММ май ще я прави на ново цялата.

# 182
  • Мнения: 11 762
Аз имам от тези аксесоари за баня ( https://www.wenko.de/en/products/bathroom/fixing-without-drilling/) с вакуум. Въздухът се изтегля с една спринцовка от комплекта. Ами за 3 години даже и накамарената етажерка в банята не е паднала нито веднъж. Като мия плочките се налага с едно ножче да подпъхна под гумата,че да отпусне и да мога да я откача.

# 183
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Ох, за смяна сега не ми се мисли! дефекта в момента е миниатурен, само аз си го виждам и то като клекна да бърша пода. идеята ми е да си остане такъв и да не се разшири дупчицата. И за безцветен лак за нокти също си мислех. ще опитам, а смяната може при другия ремонт, дано да не е скоро.

# 184
  • Мнения: 15 619
Аз имам от тези аксесоари за баня ( https://www.wenko.de/en/products/bathroom/fixing-without-drilling/) с вакуум. Въздухът се изтегля с една спринцовка от комплекта. Ами за 3 години даже и накамарената етажерка в банята не е паднала нито веднъж. Като мия плочките се налага с едно ножче да подпъхна под гумата,че да отпусне и да мога да я откача.
Харесва ми много, но не видях цена в сайта. Аз ли не гледам правилно...  newsm78
Ще съм по-доволна да взема нещо такова и да избегна дупченето.

# 185
  • Мнения: 11 762
Аз имам от тези аксесоари за баня ( https://www.wenko.de/en/products/bathroom/fixing-without-drilling/) с вакуум. Въздухът се изтегля с една спринцовка от комплекта. Ами за 3 години даже и накамарената етажерка в банята не е паднала нито веднъж. Като мия плочките се налага с едно ножче да подпъхна под гумата,че да отпусне и да мога да я откача.
Харесва ми много, но не видях цена в сайта. Аз ли не гледам правилно...  newsm78
Ще съм по-доволна да взема нещо такова и да избегна дупченето.
Luna, Едната ми е тази (https://www.wenko.de/en/products/bathroom/fixing-without-drillin … ckregal-2-Etagen/) и я бях купила за около 50 лв. Държача за тоалетна хартия за около 25 и едни по малки закачалки по 2 в комплект за около 17-18 лв.
Има клипчета как се монтират.

# 186
  • Мнения: 15 619
Благодаря, petiaivanov,  bouquet  намерих ги и в български сайт.: https://www.enikom-m.com/bg/product/0/turbo-loc-postavka-za-prin … 5285-7_39_64.html

# 187
  • София
  • Мнения: 12 006
Не е ли много трудоемко на всяко миене на плочките са се свалят всички неща от етажерка и т.н., да се разкачат аксесоарите и да се мият вендузите и после да се закачат по обратния ред?

# 188
  • Мнения: 4 275
Абсурд да си причиня такова нещо  Naughty Mr. Green

# 189
  • Мнения: 41 454
Е баш затова и аз си избрах рафтчета на кукички - виси си на ръба на паравана и можеш да го откачаш и закачаш заедно с шампоаните в него. Не, че мисля да го правя всеки път де, не съм чак такава чистница Blush

# 190
  • Мнения: 11 762
 Simple SmileНе е трудно- етажерката откачвам с все шишета и каквото има на нея. Самата етажерка се закача на едни "вендузи", залепени за стената. Еееее, не съм от  самонаказващите се Simple Smile

# 191
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
А откъде си купувате аксесоари за банята?
Аз си купих от Баня Стил, имат голям избор, а и уцелих в промоция точно тези, които бях харесала, че и ги имаха налични.

# 192
  • Мнения: 66
Сиренце може ли да споделиш какви са твоите аксесоари от банястил?

# 193
  • Мнения: 1 787
Аз мога да покажа нашите стъклени рафтчета за шампоани. Поръчват се заедно с паравана и се захващат за него и за стената:

Скрит текст:

Намира ги за много практични и лесни за почистване, да не говорим, че са почти невидими. Simple Smile

И за vanvel снимах да покажа как вратата на паравана минава по средата на сифона, като по този начин позволява само един сифон да обслужва и мократа, и сухата зона на банята, без водата да прелива от едната в другата:

Скрит текст:


# 194
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
И за vanvel снимах да покажа как вратата на паравана минава по средата на сифона, като по този начин позволява само един сифон да обслужва и мократа, и сухата зона на банята, без водата да прелива от едната в другата:
Madeleine, наистина е много идейно. Замислям се дали да не го направя и аз така, вместо да слагам два сифона.

Общи условия

Активация на акаунт