Банята - 29-та тема

  • 114 525
  • 773
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 41 941
И на живо избрах друга, която пасна като гащи на дупе Grinning Но без интернет никога нямаше да я намеря сигурно.
ЧС, ако я покажеш и кажеш от къде я купи много ще ми помогнеш.
 И аз не искам да дупча плочки.
Тенк ю.

https://bauhaus.bg/etazherka-za-banya-venus-style-dve-niva

На пазара има много решетести, но тази е двойно по-масивна и солидна. И цената е двойна на масово предлаганите, и не е китайска. Изобщо, изглежда добре и е измислена добре (силикончета по кукичките, две силиконови дюзички хем за да не опира в стъклото, хем за да не се клати, регулира се колко да виси, има си кукички за окачване на разни неща и т.н.  Вече колко ще е устойчива не се знае, времето ще покаже, но поне лесно се сменя Mr. Green

# 166
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Благодаря ти. И на мен ми харесва.
Когато заимам и параван направо я купувам.

Много сте ми полезни всички в тази тема.  Hug

# 167
  • Мнения: 1 483
Аз бях гледала сайта на някакви Капитан, неръждавейки, но и много старомодни на вид. Специално етажерките им са мани. После в Бриколажа случайно видях Танушев, те са неръждавейки + масивен месинг за конзолите, на същите цени, а ми харесаха повече на вид. Та си взех от тях, не съм избирала много.

# 168
  • Мнения: 1 787

Madeleine[/b], и твоите паравани чакам с нетърпение да  покажеш, когато си готова.
Тях все още не съм поръчала.


Аз параваните и сега мога да ги покажа как изглеждат, имам няколко снимки от монтажа. Стъклото е все още мръсно, не му обръщайте внимание:

Скрит текст:

Снимки на цялата завършена баня по-натам, не съм имала време да щракам напоследък, тъй като започнахме да се пренасяме лека-полека. Simple Smile От този ъгъл полиците не се виждат добре, захванати са за стъклото и стената до душа, което ни позволи да сложим само едно поддържащо рамо в другия край на тази двуметрова преградна стена.

# 169
  • Мнения: 349
Това, което се вижда от банята е страхотно,  Madeleine! Браво! А светлината само от един аплик ли е?

# 170
  • Мнения: 1 787
Мерси! Simple Smile

Както можете да се досетите, тук все още е доста мръсничко, макар че чистих преди да дойдат да монтират параваните, но като сложихме всичко, банята ми стана картинка, много си я харесвам!  Heart Eyes Аплициите са два, има и един плафон на тавана. На снимките светлината изглежда по-слаба, тъй като вратата е отворена и влиза много естествена светлина отвън. Иначе е напълно достатъчна, отлична дори бих казала. Скоро ще покажа повече снимки. Simple Smile

Какво ли стана с Мими и нейното огледало?  newsm78

# 171
  • Мнения: 15 619
Madeleine, хареса ми банята ти. Grinning
Аз доста паравани изгледах, уж за да си харесам. Не ми седна нищо в зеницата. Душ-кабините не ги харесвам. И накрая реших да увелича настоящата баня с още метър и да разделя помещението на две - мокро и по-малко мокро. Crazy Обаче искам стъклена врата за по-мокрото. Засега, в представите ми е плъзгаща, но има още време, ще видим. Grinning Пък и трябва да намерим фирма да я изработи и постави.

# 172
  • Мнения: 1 787
Радвам се! Simple Smile

Аз съм изключително приятно очарована от начина, по който водата от душ-пространството, която има хипотетичната възможност да го премине под вратата в зоната на сифона, дори не достига края му (на сифона) в сухата част даже при максимална струя и високо налягане. Тоест сухата зона си остава абсолютно суха.. до последно имах съмнения, но вече съм спокойна.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 17:04 от Madeleine

# 173
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254

Аз параваните и сега мога да ги покажа как изглеждат, имам няколко снимки от монтажа. Стъклото е все още мръсно, не му обръщайте внимание
Е, много  хубаво е станало. Синята плочка е страхотна.

Тоест сухата зона си остава абсолютно суха.. до последно имах съмнения, но вече съм спокойна.
Правилно ли виждам, че линейния сифон е точно под вратата на паравана. Не съм виждала такъв вариант. Обикновено слагат сифона под душа.
Това твоя идея ли е или  предложение на майстора.

П.П. Сега се сетих, че вероятно сте използволи наклона така както ви е направен от строителя, а те слагат сифона в средата на банята, а вие сте го заменили просто с линеен.
Дали е така.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 22:36 от vanvel

# 174
  • Мнения: 6 374
Най-накрая нещо и тук. Много ми харесва Heart Eyes Ама другата подозирам, че ще ми е още по-любима... и нея да покажеш като изчистиш Wink Супер стават нещата и нищо, което да втъсне с времето. Много изчистено, както и на мен ми харесва. Моята голяма баня толкова ми боде очите с тези пана, ама пусто му като ММ рече, че такава ще е, не можах да изляза на глава Rolling Eyes
Много щастливи моменти в новото жилище ви пожелевам сега като сте вече на финалната права!

# 175
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Моля за ПОМОЩ! Някой майстор е ударил с нещо подовата плочка в кухнята и сега има малка дупка в покритието, около 2 мм. Преди години имах същия случай и видях дефекта още преди да се фугират плочите и можеше да се смени, но беше супер незабележимо и казах на човека да не я сменя. С времето дупката се уголеми и сега се вижда доста. Сигурна съм, че и тази ще стане доста забележима с времето, а е късно да се маха. Няма да коментирам въпроса, че ми се иска да убия този, който е изтървал нещо, но кажете има ли някакъв лак с който мога да намажа, достатъчна ще е и една капка, но да стопира роненето на това под лаковото покритие. Плочките са бежови гланц.
Много благодаря предварително.

# 176
  • Мнения: 1 787

Е, много  хубаво е станало. Синята плочка е страхотна.

Правилно ли виждам, че линейния сифон е точно под вратата на паравана. Не съм виждала такъв вариант. Обикновено слагат сифона под душа.
Това твоя идея ли е или  предложение на майстора.

П.П. Сега се сетих, че вероятно сте използволи наклона така както ви е направен от строителя, а те слагат сифона в средата на банята, а вие сте го заменили просто с линеен.
Дали е така.

Благодаря ти!  Hug Синята плочка е тъмен тюркоаз с преливащи към светло отенъци, на тази светлина това не се вижда много, но наистина е страшно красива.

Линейният сифон е само един и е точно под вратата на паравана. Този вариант сътворихме с консултантката, която ни прави проекта на банята, като най-оптимален съобразно помещението и това, което аз поисках като визия и функционалност на банята. Сифоните в помещението бяха два - един за банята и един за вана, но нито един не беше на сегашното място, ето снимка "преди":



Наклоните и всички останали преправки по банята ги направи моя страхотен майстор.  Simple Smile

Най-накрая нещо и тук. Много ми харесва Heart Eyes Ама другата подозирам, че ще ми е още по-любима... и нея да покажеш като изчистиш Wink Супер стават нещата и нищо, което да втъсне с времето. Много изчистено, както и на мен ми харесва. Моята голяма баня толкова ми боде очите с тези пана, ама пусто му като ММ рече, че такава ще е, не можах да изляза на глава Rolling Eyes
Много щастливи моменти в новото жилище ви пожелевам сега като сте вече на финалната права!

Благодаря ти, drago_2008!  Hug И двете станаха супер, не бързай да си избираш фаворит, и тази синята все още не съм я показала в целия й блясък. Wink

Teddyy, колко неприятно!...  Sad С капка някакво прозрачно лепило няма ли да стане?

# 177
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Аз се сетих първо за секундно лепило. Просто реших да питам тук дали някой не е имал такъв проблем и кое е най-разумното решение. В старата къща сега сложих С200 на дупката да видя какво ще стане. тук обаче покритието на плочките е светлосиво а отдолу се е показала тъмносива основа и дефекта си се вижда. В новата кухня май цвета и навътре е същото бежово, защото удареното се вижда само ако легна на пода и гледам на светлината. Ако внимателно капна секундно лепило само там дали ще се получи? да не се разяде и гланца около дефекта.
Уфффф много ме е яд! Опитвам се да не се ядосвам, защото този апартамент ни скъса нервите. Постоянно се опитвам да се успокоявам, че все пак това са битовизми и не си струва съсипаното здраве, но като стане нещо подобно, не ми излиза от главата и ми скапва настроението за дни. Май трябва да се включа и в темата за психичните разстройства  Joy Joy Joy

# 178
  • Мнения: 4 275
Моля за ПОМОЩ! Някой майстор е ударил с нещо подовата плочка в кухнята и сега има малка дупка в покритието, около 2 мм. Преди години имах същия случай и видях дефекта още преди да се фугират плочите и можеше да се смени, но беше супер незабележимо и казах на човека да не я сменя. С времето дупката се уголеми и сега се вижда доста. Сигурна съм, че и тази ще стане доста забележима с времето, а е късно да се маха. Няма да коментирам въпроса, че ми се иска да убия този, който е изтървал нещо, но кажете има ли някакъв лак с който мога да намажа, достатъчна ще е и една капка, но да стопира роненето на това под лаковото покритие. Плочките са бежови гланц.
Много благодаря предварително.

Няма проблем, че е фугирано. Аз така поисках да му сменят 8 плочки около двата сифона в банята понеже бяха направени ужасно.

# 179
  • Мнения: 5 234
Благодаря ти. И на мен ми харесва.
Когато заимам и параван направо я купувам.

Много сте ми полезни всички в тази тема.  Hug
И аз благодаря, Черна станция. В Баухауса вече ходя по-често от който е да е друг магазин.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт