Боледуване на децата ни - тема 53

  • 49 323
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 11 542
Ако е на 6 години, 10 капки мисля са малко. Доколкото си спомням се дава по капка на килограм тегло. Примерно моята да е била 10 килограма, аз дадох 7 капки. Отдавна давах и аз, но така си спомням че беше.

# 766
  • Мнения: 11 586
Аш, преди колко време си дала Панадол? Трябват му и на него не по-малко отт 45 мин., за да подейства. На 6-годишно дете с 39 не бих дала Хексалгин, а бих действала с душа.

# 767
  • shumen
  • Мнения: 18 254
Аш,каква Ви е диагнозата на Вас.
Аз не можах да го гледам как се мъчи с тая висока Т и дадох АБ.На обяд заспа още в 13 и е спал до 17 и още със ставането го втресло пак и имал пак 39 Т.Майка ми му дала Нурофен,спаднала,но след 2-3 часа пак вдигнал,дала му Парацетамакс,но този път не спаднала и сега като се прибрах и видях,че има пак и го вдигнах и дадох АБ.Не мога да чакам с 39 и нагоре и да не пада да ми направи някой гърч и тогава да дам.
Лайт,водих го в детско,защото в спешния ни казаха,че нямали детски лекар и да сме отидели в детско.
Светле,при нас не е леко зачервено,а доктора каза,че е много и до утре може и с ангина да е,ако не дам АБ.

# 768
  • Мнения: 1 874
Аш, панадол е слаб. Аз вече не давам за до 38 става, но по висока ли е, не.
Високата температура понякога е упорита. При моя ся като беше болен точно тъй беше. Бяха минали околко 4-5часа от Миг (нурофен) и вдигна 39,след час след нурофен беше 38,6 и закова и няма надолу. Тъй още час и нещо. Накрая свещичка Ефералган от 300мг.и след още час падна на малко над 37.От 15ч.до 19ч.борба.В 22ч.пак го втриса и хоп 38.6,слагам направо свещичка, вместо да пада, тя нагоре, след час 39,1, накрая та аналгин и оцетени чорапи и пак зор падна чак към 1часа на 38.3. После може би още час тъй. Та така, гадно е. Но нали уж организма се бори.
Тогава сестрата каза да даваме по два медикамента наведнъж, половин доза от едното и стандартната доза от другото.
И моя скоро не беше дигал такива упорити високи температури,през такива кратки интервали. То 3часа поне се бориш с Т, сле 3часа пак дигнало.
Иначе, той редовно, т.е.много често ми ги е правил такива.

Дани, от гърло така се вдига висока, че дори и не пада напълно и бързо се вдига пак. Ще мине.

# 769
  • София
  • Мнения: 7 277
Момето*, всъщност той пи няколко пъти панадол и нурофен вчера, но Т не падаше. Да кажем, че е падала с градус, градус и половина. През нощта му дадох нурофен и не съм давала повече нищо. Днес ще се гледат с баба му. Може тя да го поохлади с вода.

Дани, диагнозата е ОВИ. Чули някакъв хрип, но после изчезнал, та засега ще караме без други лекарства. Дъщеря ми беше с висока Т едно денонощие и с много червено гърло, което и сега е червено, но я лекуваме с близалки. Миналата седмица дребчо беше с такива симптоми, вчера ММ, онзи ден - аз, и така... Оправяйте се бързо, но според мен трябва да опиташ да оставиш вирусите да се лекуват без АБ  Peace.

# 770
  • Мнения: 69 280
Хексалгин...15 капки изписани,когато беше 15 кг. Давах тогава 10 капки. Сега е 24 кг...бих давала около 20 капки. Намалявам ги леко..

При Дани може да не е вирусно.

# 771
  • shumen
  • Мнения: 18 254
До 38  и аз не давам нищо,ама нагоре не смея да не дам.Снощи до 3 сме се борили да я свалим,ту пада малко,ту след час се вдига и накрая дадох 15 капки Хексалгин и падна.Сега няма,станал е от 6 и беснее,но докога не се знае.
Аш,и моето до обяд е с мен,а след обяд с баба си и ще го следим.Нашата диагноза не е ОВИ,а доки каза само зачервено гърло и то много.При нас близалки не действат,а и моето не иска да ги ближе.Сега и разтройство има,но може от АБ да е.

# 772
  • Мнения: 1 961
Няма ли кой да пусне нова темичка?

# 773
  • Мнения: 69 280
Афти. По нощите ходихме до неотложния кабинет, доктора потвърди, че са афти, няколко. Изписа грануфорин. Два часа плака, че го боли и не можа да заспи през нощта. Т мерих два пъти, нямаше.

Сутринта нищо не го боли Shocked Странно... newsm78 Да си заминат ей тъй, от нищото...не че се оплаквам де, А дано  ooooh!

# 774
  • shumen
  • Мнения: 18 254
Тете,да не е ял с мръсни ръце или много слънчоглед?
Моя вчера само след обяд вдигна Т 38.7.Днеска за сега няма,но докога не се знае.

# 775
  • София
  • Мнения: 11 542
След слушалката вчера, ЛЛ каза, че само дишането е обострено. Питах я за секрети - не каза да има. Спряхме Синекода, остава само на Проспан. Някой може ли да обясни какво точно означава обострено дишане. Честно ви казвам, аз нищо не чувам  Embarassed От вчера не е кашляла иначе.

# 776
  • Мнения: 69 280
Обострено дишане често го чувам от педи, но винаги уточнява, че се дължи на запушения нос горе, а не на секрети в дробчетата. По-тежко, по-затруднено и забавено е дишането, когато носът е запушен - така си го обяснявам. Нали като имаме и ние хрема, дишаме едно тежко, като Дарт Вейдър малко Mr. Green

Дани, постоянно пръстите са му в устата, все бърка, човърка...кво дири вътре, не ми е ясно. Пришки ми излязоха на устата да повтарям, че така се вкарват бактерии в устата и че мястото на пръстите не е в устата, ама като си пееш Пенке ле, кой ли те отразява....Ама сега да разбере и да се научи, и ако му е харесало, да продължава  Crossing Arms

# 777
  • Мнения: 6 627
Тете, моята често има афти, помагат ѝ ефизол, афтин гел и алоклер гел. не ѝ излизат по много, но за сметка на това доста големи, по около 1 см и болят, болят... откакто почна да сменя зъбите пръстите ѝ са все в устата, особено като се клати някое, само го пипа. че и на половината училище зяпа и дава да пипат как се клати  ooooh!
Аш, как сте, закрепихте ли положението?
Дани, кой ден на аб му е това? може би вече ще спре да вдига т. пробиотик даваш ли?

# 778
  • Мнения: 1 874
Дани, щом такива големи интервали ти прави значи минава.. Пробиотик давай, аз давах при антибиотика и сега давам и още ще давам.За имунитета. А и сега  летния вирус уж да прескочим това лято. А и за общо закрепване на организма,и тия зъбни гнойни  възпаления пак в дъното е слаб имунитет и т.н. Та и за това.Още лекуваме зъба, то лечението отива месец и нещо.. и предните пъти така беше.Се промивки, лекарства.

miamim как така сироп за кашлица Проспан, а то детето вече не кашля... Thinking Е такова нещо не бях чувала. Rolling Eyes

# 779
  • София
  • Мнения: 11 542
Ами не знам, до вчера покашляше така рядко, преди слушалката последно кашля, след това пък до днес ни веднъж не се изкашля.

Общи условия

Активация на акаунт