Боледуване на децата ни - тема 53

  • 49 343
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 970
Много странна беше тази Т, до 40.2 градуса стигна снощи и днес нищо. Сутринта имаше към 37.5, а сега вече няма абсолютно нищо и ни сополи, ни гърло, абсолютно нищо. Не е слънчасала със сигурност, бяхме на басейн, но закрит и дори порядъчно си помръзна там. Усъмних се за коксаки, има 2-3 петънца отвътре по бузите и едно на устната, но не са афти определено, а и няма обриви по дланите и ходилата  newsm78

# 736
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Херпангина? Тя също е лятна предимно и държи първите дни се държи висока Т. Следи за афти в устата. Минава относително леко, поне при моите само с температуропонижаващо и тантум.

# 737
  • София
  • Мнения: 11 570
Ние днес бяхме на контролна слушалка и уж кашлицата беше намаляла, сега пък имала храчки в дробовете. ЛЛ първо помисли за Вентолин да даваме, но после каза да започнем със Синекод капки, а ако не се повлияе, ще мислим за Вентолина. Тези Синекод не бяха ли само за суха кашлица, за подтискане? Ами тези секрети ако останат в дробовете? Изключително ме озадачи с тази схема, но пък до сега не ни е обърквала лечение, никога. Четох в листовката, пише само да не се дава с други откашлящи препарати, да не останели секрети в дробовете. Не пише, че е само за суха кашлица без храчки в дробовете. Не знам, започнах го и ме е страх. Вие какво мислите?
Херпангината и при нас минава леко - само температуропонижаващи, без да е имало нужда от АБ.

# 738
  • shumen
  • Мнения: 18 283
Хайдем,и моето е с Т.Баща ми го взел от детска,нямало му нищо,дори ходили да кара тротинетка,но като се прибрали казал,че му е студено,измерили Т и хоп 38,5.Освен нея няма други симптоми.
Миамим,на нас ни беше изписван само Вентолин без други сиропи.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Miamim,
не ща да се правя на доктор, ама при храчки в дробовете синекод... никак не ми звучи ОК. Тез секрети нали трябва да се разкарат, без кашляне как ще стане?

# 740
  • София
  • Мнения: 11 570
Пфф, ами и аз така си мислех, три пъти я питах, ЛЛ настоя така. В аптеката ПАК питах, няколко пъти. Обясниха ми, че ако не били много секретите, са щели да се резорбират и не било чак грешно да се даде синекод  ooooh!. Не знам и аз, но тази схема изобщо не ми харесва. Утре ще я водя отново на слушалка. Благодаря ти, Месечинка.

Добавям от листовката - Избягвайте едновременната употреба на СИНЕКОД 0.5% Перорални капки, разтвор с други противокашлични средства, защото това може да доведе до задържане на секрет в дробовете ви.

Това би ли означавало, че ако се приема самостоятелно, не би довело до задържане на секрети?

НО, това ме плаши:

СИНЕКОД 0.5% Перорални капки, разтвор съдържа активното вещество бутамиратов цитрат, което принадлежи към групата лекарствени средства за потискане на кашлицата.
СИНЕКОД 0.5% Перорални капки, разтвор се използва за симптоматично лечение на кашлица от различен произход.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 10:05 от miamim

# 741
  • Варна
  • Мнения: 25 350
А много ли кашля? Все пак синекодът не лекува нищо, само подтиска кашлицата. Ако не кашля нон стоп каква му е идеята?
Мойто спря с неспирната суха кашлица, почна пак яко храчки от гърлото да изкашля. Не е често, няколко пъти на ден, но са много сочни. Аман бре, писна ми от тая кашлица и на мен...

# 742
  • София
  • Мнения: 11 570
Не кашля много, няколко пъти на ден да се изкашля. През нощта - изобщо, на обяд като спи - не кашля. А преди си кашляше повече. Сега кашлицата е видимо намаляла. ЛЛ първо предложи вентолина, но като ѝ казах, че кашлицата всъщност намалява, тогава реши за този синекод. Сополи има, но малко. Честно, в случая като че ли бих била по-спокойна с вентолина  Tired

Едит - И при нас първо беше суха и мъчителна кашлицата, после започна да е така освобождаваща, отхрачваща, после започна да намалява, и тъкмо вече си мислех, че е на отминаване и хайде сега пък секрети имало.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 10:12 от miamim

# 743
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Ами излишен ми е тоя синекод при това положение... Щом дори като спи не кашля. ЛЛ ми е изписвала, ако кашля през нощта, за да може да спи.

# 744
  • shumen
  • Мнения: 18 283
Аз Синекод не бих дала в този случай.
Ние сега се връщаме от лекар.С Т и зачервено гърло сме.Изписа му АБ Калцид,но не бързам да го давам,понеже нашата педи е след обяд и бяхме на спешен.

# 745
  • София
  • Мнения: 11 570
Този синекод сме го пили веднъж, при суха кашлица, но беше сироп. То е същото всъщност.
Да ви кажа - аз не забелязах някакъв ....... голям ефект. Да не кажа, че май нямаше никакъв.
ЛЛ е утре следобяд на смяна, ще отидем задължително пак на слушалка. Дано до утре да не се влоши положението.
Дани, бързо оздравяване и дано избегнете АБ.

# 746
  • shumen
  • Мнения: 18 283
Миамим,благодаря.Дано се разминем с АБ,но малко ме съмнява.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 25 350
И при Борислав никакъв ефект нямаше. Като буха 2 дни без да спре нямаше грам ефект нито от демефан, нито от синекод.
Дани, защо да не се разминете, Т си е нормална при вирус, от първия ден АБ ми е абсурдно.

# 748
  • София
  • Мнения: 11 570
Аз чакам 2 - 3 дни с температура. ЛЛ изчаква де, и чак тогава, ако продължава да поддържа много високи стойности без да сваля - АБ.

# 749
  • Мнения: 8 371
Аз Синекод не бих дала в този случай.
Ние сега се връщаме от лекар.С Т и зачервено гърло сме.Изписа му АБ Калцид,но не бързам да го давам,понеже нашата педи е след обяд и бяхме на спешен.

А защо ходихте на спешен. Те не познават детето. Незнаят как реагира на лечение. Щом родителите го водят на спешен логиката е, че са притеснени много ....значи нещо необичайно се случва с детето. Та ми е чудно при положение , че ЛЛ на детето е на работа днес.

Общи условия

Активация на акаунт