ЧЕТВЪРТИ клас - 1ва тема

  • 76 348
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Зайченце, по-горе съм написала, че сега имат по 1 час седмично и по двата предмета. така че не е просто обръщане на срокове.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Светли, от 29.01 нашите ще са с програмата за втория срок и тогава ще знам по колко часа ще са, но в момента са 1 ЧО и 2 ЧП. Вероятно втория срок ще намалят ЧП на 1 час.
На "Знам и мога" беше в събота детето и като се върна каза, че било много лесно. Което автоматично ми говори, че било пълно с капанчета и нашето мишле се е метнало в тях Simple Smile) Било само 2 учебни часа, което ме изненада, мислех, че е за повече време... Както и да е - другата седмица ще има някакви резултати, така са им казали.
И да се похваля - свалихме брекетите току-що Simple Smile Голяма радост Simple Smile Ще вечеряме пуканки Simple Smile))

# 752
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 994
вчера ми подхвърлиха, че НВО по човеците е по учебниците на Просвета и има неща, които липсват в Булвест и другите издателства.
дали има нещо вярно?
 чудя се да попитам ли класната или направо да купя учебник на Просвета и да проверявам страница по страница. Sad Sad

честити ви пуканки Simple Smile

# 753
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Не е ли рано за брекети? При нас казаха като израстнат всички постоянни зъби, а той е още на номер 9...
Аз купих едно помагало за НВО и е на издателство Просвета, та може и да е вярно... Правихме няколко теста преди контролното по ЧП и имаше 1-2 непознати неща.

# 754
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
Зайченце, по-горе съм написала, че сега имат по 1 час седмично и по двата предмета. така че не е просто обръщане на срокове.
Може да се очаква да имат по два часа ЧП и ЧО втория срок, за сметка на Изобр.из. от 2 часа да стане на 1час седмично, и може би музика от 2часа на 1 час седмично за втори срок.
Компенсира се не само с ЧО и ЧП, а и с рисуване, музика, ФВС и спортни игри

# 755
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319
svetli
Залагам на сила на натиск и сила на триене...мисля, че и за двете пише в учебника.
Ще чакам да споледиш верните Simple Smile
При нас са по два часа и от двата предмета, като единия ЧО е СИП...кога и кой го е избирал...не знам Simple Smile
За олимпиадата и моят син каза, че било лесно и да има максимум три грешки Simple Smile))
И съм почти сигурна, че в някаква декларация четох, че е два часа...(предполага се астрономически), но той каза че било за два учебни.

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 14:14 от Ала-Бала

# 756
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Dobri, мерси Simple Smile
Светли, рано е, да, но тя носи само на горните резци, заради диастема, защото нямаше да има място за кучешките. Сега ги събра зъбките, оправиха наклона и чакаме кучешките да си израстат спокойно.
За Знам и Мога - и щерката каза, че очаква 3 грешки, ама не можа да ми каже ни една задача, на която мисли, че е сгрешила Simple Smile)

# 757
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
И Калина смята, че било лесно на „Знам и мога“, темата била за животните (ма какво и що, не пожела да задълбава).

Аз също бях разбрала за 2 астрономически часа, но тя се прибра след около час и половина и каза, че защото тогава е приключила олимпиадата.

Ако наистина има пропуски в учебниците на Булвест, за сметка на тези на Просвета, би трябвало учителите да се погрижат децата да ги наваксат. Аз лично не смятам да правя нищо.

П.П. За брекети вярно че е рано, но има и изключения, например на нашата Люси (малката, която е на 8 и носи горно апаратче) са ѝ казали, че ще трябва скоро да се сложат на горните резци (4 броя, ако правилно съм разбрала). Иначе и Калина носи апаратче цяла 1 година, а и Никос изглежда ще мине през това (пфффф). Но при Люси е най-зле е положението заради едри зъби и малка челюст, тръгнахме с 2 апаратчета, сега остана едно, но ще трябват и брекети.Scream

# 758
  • Мнения: 19 284
Аз забелязвам, че в уча се някои уроци ги няма или са различни от учебниците на Булвест. Възможно е да правят уроците по учебниците на Просвета, ако наистина НВО ще е по тях.

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 17:50 от Пролетен дъждец

# 759
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 994
гадост!
ще трябва да проверя и да добавяме каквото и ако е нужно. Sad

голяма глупост са измъдрили в МОН Sad Sad Sad

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 641
На първата родителска среща тази година класната се оплакваше че децата ще работят по учебниците на еди-кое си издателство, а на другото били по-добри.
Изобщо не смятам да се меся - на каквото ги научат, това и ще покажат децата на външното оценяване.

# 761
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
Това за уча.се е вярно. Ето какво било обяснението, значи. Преди да стане дума тук, направо бях забравила за многообразието от учебници.

# 762
  • Мнения: 1 981
Момичета, понеже Морена явно е заета напоследък, си позволих да пусна нова тема, защото сме се запътили към 52 стр. и да не ни заключат...Не съм променяла почти нищо - само добавих два-три линка...
Ето новото място за споделяне на четвъртокласни терпети: http://www.bg-mamma.com/?topic=1015027.new#new

Общи условия

Активация на акаунт