ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 820
  • 726
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 152
Привет и от нас Simple Smile Браво на всички за хубавите новини! Simple Smile
И аз да се включа по актуалните теми. И аз съм с ниско кръвно и за това сутрин си правя кафе с повече мляко, което почти изпивам, но без него е много зле положението и за това си го позволявам. За притесненията относно това какво сте правили когато сте били бременни, но не сте знаели - мога само да Ви кажа, че аз летях със самолет до Милано, изпих ужасно много вино там, обикалях много и пушех от гняв, че пак не се е получило.
Седмица по - късно разбрах, че всъщност се е получило Simple Smile Споделих на докторката си и тя каза, че няма проблем и че щом са оцелели след това, значи няма страшно и за напред :0 Сега обаче не ми позволи да летя със самолет, защото ми каза, че до 12 седмица все още е опасно.

Аз съм на БХС и Фетална при Сигридов следващата седмица и вече нямам търпение да дойде време. Чудя се дали е подходящо да вземем и баткото с нас или няма да е удобно, защото знам, че при него е много натоварено и се чака много. Вие на какво мнение сте и при кои лекари сте водили по - големите дечица да се запознаят с бебатата - на феталните или на обикновените прегледи?
Вече казах на почти всичките си колеги, защото почва доста да ми личи и не искам повече да се правя на две и половина и изглежда, че ми се радват, дано наистина е така Simple Smile

Поздрави,

# 331
  • Мнения: 2 340
И аз казах на част от колегите и предупредих да си разпространят по между си, да не ме карат да разказвам на всеки по отделно  hahaha

Онзи ден, понеже бях станала супер рано, много превъзбудена от БХС-то и тн.. И вечерта бяхме на рожден ден.. Реших да си направя цяла чаша с прясно мляко и няколко капки кафе вътре.. Буквално няколко капки.. Толкова го усещах, а чашата дори не беше придобила цвят.. Егати работата.. Бебето ни хич не харесва аромат на скоро пушил човек и приема от мен на кафе  Rolling Eyes

Успех на прегледа, Чуденка Simple Smile

# 332
  • Мнения: 155
Аз пък си пия всяка сутрин кафенца и кола следобед, ако ми е ниско кръвното. Обожавам все още аромата на кафе  Grinning

Момичета, как се справяте с целулита? Има ли кремове подходящи за бременни. Аз прява масажи с натурални масла и вендузи, но виждач че е започнал да се появява  Cry  Уж постоянно съм в движение, но явно от хормоните...

# 333
  • Мнения: 1 019
Аз пък съм с друг странен проблем, който имах и преди, ако може да се каже приблем. При някои момичета се наблюдава косопад, а при мен страшно бързо порастване на космите. Епилирам се и след седмица съм така все едно цял месец не съм се епилирала, а аз почти нямам косми... ножче никога не съм използвала и са мн редки, но направо растат с космически темпове...

# 334
  • Мнения: 2 340
Аз пък съм с друг странен проблем, който имах и преди, ако може да се каже приблем. При някои момичета се наблюдава косопад, а при мен страшно бързо порастване на космите. Епилирам се и след седмица съм така все едно цял месец не съм се епилирала, а аз почти нямам косми... ножче никога не съм използвала и са мн редки, но направо растат с космически темпове...

И при мен е така с космите на краката.. Махнах ги на 13-ти.. До утре ще са избили.. Вярно, преди ги махах с кола маска, а сега с епилатор.. Но пак, какво е това чудо  #Crazy

# 335
  • София
  • Мнения: 195
За космите.Ужас.Преди да забременея,любимия ми подари фотоепилатор.По принцип съм много окосмена и имах нужда.Така се зарадвах на ефекта за 2 месеца,че не вярвах,че може и с по-малко и по-тънки косми.Обачееееее,с бременността познайте.Космите ми са 3 пъти повече и толкова бързо никнат,че се изнервям,като си помисля за премахването им-ежедневно.Търсих инфо в нета,да не се получава от утрогестана но уви.Така,че момичета напълно ви разбирам.

# 336
  • Мнения: 1 019
Не е от прогестерона... с първата ми бременност не съм взимала и пак бях така, сега взимам и положението е същото...
много е неприятно, но по-добре от косопад, че моите приятелки бяха с косопад и наистина много бяха депресирани Sad

# 337
  • Мнения: 155
Аз съм чела, че от прогестероновите препарати се получава това засилено окосмяване.

Тонче, сега не си ли правиш кола маска? Аз продължавам навсякъде с кола маската  Thinking

# 338
  • Мнения: 81
Аз пък съм на гости на нашите, в малкият град. И онзи ден, понеже по правата уличка двора ни е на 5 мин, си позволих да изляза с небръснати крака. Голям кеф! Ще ги изчистя скоро де.. Трябва обаче да си накупя нови къси панталони, например, а до края на лятото ще сменя размера още 12 пъти.  Вече малко ми личи коремчето Simple Smile
А иначе съм толкова уморена, разсеяна и чувствителна, че ми се повръща.. то аз по принцип съм си обидчива, но е защото аз не постъпвам тъпо с хората, а те с мен го правят.. та така. 
Ще шзляза до пшя еднж бяло фрапе,  та да се разсея малко. Ще си легна в.. 9 или 10 довечера, че няма наспиване. Тези дни си лягам към 12,1, и ставам в 8.
Хубаво вечер на всички!

# 339
  • Мнения: 2 340
Лиленце, козметичката ми е на другия край вече и напасването на графици и възможности е мисията невъзможна... Хич не ми се рискува сега да търся и ходя при друг, защото половината ми приятелки, непрекъснато са с гъбички и течения от уж много реномирани и скъпи салони..  ooooh!

# 340
  • Мнения: 155
Лиленце, козметичката ми е на другия край вече и напасването на графици и възможности е мисията невъзможна... Хич не ми се рискува сега да търся и ходя при друг, защото половината ми приятелки, непрекъснато са с гъбички и течения от уж много реномирани и скъпи салони..  ooooh!
Ужас! Аз винаги съм си правила сама точно по тези причини. А и съм доста гнуслива  Laughing

# 341
  • Мнения: 1 019
Аз също спрях колата маска поради тази причина преди много време и продължих самостоятелно епилиране навсякъде.
Започнах да осъзнавам, че такива неприятности мога да си навлека .. а и моята козметичка довършваше с пинсета, която много знам дали е стерилизирала Simple Smile

# 342
  • Мнения: 267
Здравейте, момичета!
Аз пък днес бях на преглед. Инцидентно, че имах много пробождания, а и да се видя след бъбречната криза от миналата седмица. При друг док. Много дълго време приклещва бебето, докато успее да го види, но това, което го притесни и доста време разглежда е и това, което ми съобщи - плацентата ми е много ниско. Каза да го карам по-спокойно и да не се напрягам. В 14-та седмица съм. Док по ЖК не коментира нищо за плацента, когато ме прегледа за сефте в края на м.май, както и миналата седмица, като отидох с бъбречната криза... Имам ли повод за притеснение или е нормално все още да е така ниско?

# 343
  • Мнения: 155
И моята е много ниска. За този период е нормално. Вдига се по-късно. Не мисля, че има място за притеснение, ако няма нищи друго.

# 344
  • Мнения: 112
Здравейте, момичета!
Аз пък днес бях на преглед. Инцидентно, че имах много пробождания, а и да се видя след бъбречната криза от миналата седмица. При друг док. Много дълго време приклещва бебето, докато успее да го види, но това, което го притесни и доста време разглежда е и това, което ми съобщи - плацентата ми е много ниско. Каза да го карам по-спокойно и да не се напрягам. В 14-та седмица съм. Док по ЖК не коментира нищо за плацента, когато ме прегледа за сефте в края на м.май, както и миналата седмица, като отидох с бъбречната криза... Имам ли повод за притеснение или е нормално все още да е така ниско?
При повечето жени плацентата се вдига до 20- тата седмица. Ако това не се случи, все още има шанс да се вдигне до към 30- тата седмица. Много малка част от жените остават с ниско разположена плацента до края на бременността. Тогава секциото е задължително, има голям риск от кървене. Бебето няма шанс да се роди по нормален път, защото плацентата покрива цервикалния канал, частично или пълно.Не се притеснявай, има още много време да се вдигне плацентата ти, просто при някои се случва по-рано, при други по-късно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт