ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 740
  • 726
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте!  При мен положението е.. Не съм се записала на ЖК още, изследвания нямам, времето минава. В момента съм в инфекциозна болнижа с малката ми дъщеря. Днес я приеха. Не можахме да се справим в домашни условия. Всичко върви с краката нагоре. Не само не съм качила, ами и загубих килограми. Като парцал съм. Искамвсичко това да свърши вече.

# 361
  • Мнения: 156
Мамчета, имам още един въпрос. (Съжалявам, че съобщенията ми станаха много, но събирах и събирах въпроси в ума си, регистрирах се и сега ще питам пък на който не му се отговаря нека да не отговаря  Embarassed )
Колко време след като родите мислите да пътувате за България? Ще изчакате ли онези "задължителни" 40 дни или може би дори да дойде лятото? Колко от вас, които сте в чужбина искате след като родите да си отглеждате детето в България?

Здравей nneriih,
добре дошла на теб и на всички нови попълнения, пожелавам ви само хубави изживявания до успешен финал. Аз също живея в чужбина - Германия. Тук ще родя, дал бог. След раждането ще поизчакам да се постоплят температурите в БГ и смятам чак напролет най-рано да се прибера. Не мисля за определен брой дни, просто не искам да пътувам по големите студове. Иначе нашите смятам са дойдат минимум три пъти до тогава.
Аз съм тук от 17 години и съпруга ми, неговото семейство, както и почти всички приятели живеят тук, така че смятам, че ще останем да живеем тук. Даже сме решили да вземем нашите, след като се пенсионират. За традициите не се притеснявам, ММ е вече на половина българин и уважава и спазва нашите традиции. Има сериозни, отговорни и много ангажирани българи, които се пребориха да има българско училище и децата да учат и писменост, така че ще се справим.

# 362
  • Мнения: 1 019
Аз първо се надявам всичко да е наред с бебо и мен, а за пътуване от Америка до България след раждане, не мисля, че ще планирам докато е малко бебето. Полетът до България е дълъг с прекрачване и не бих се наела. Моят мъж си е българин и нашите родители също имат нужните документи, за да дойдат тук и те, така че това мен не ме притеснява.

# 363
  • Мнения: 9
Здравейте настоящи и бъдещи мами! И аз да се включа. Бременна съм в 12 г.с. Терминът ми е за 31.12 Втора бременност, имам дъщеря на почти 5 г. В сряда на 21.06 ще правим БХС, надявам се на прегледа да ми кажат и пол.  Wink

# 364
  • Мнения: 81
А вчера ми се преяде шпеков салам. Това мога ли да го ям?

Някъде четох че не е добра идея, защото е нещо като сурово месо, знам ли.

# 365
  • София
  • Мнения: 8 646
В шпековите салами(а и разните подобни месни продукти) има много Е-та, консерванти, изкуствени пушеци, които хич не са полезни.

# 366
  • Мнения: 1 019
Да да ... това, че не е полезно ми е ясно, но пък ми се преяде... нищо де, отмина ми.... хаха сега ще е нещо друго ...

# 367
  • София
  • Мнения: 8 646
Е, няколко парченца нищо няма да направят. Въпросът е, да не е редовно.

# 368
  • София
  • Мнения: 62
Момичета , след една мълчалива и дъждовна неделя , ви пожелавам успешна седмица и още много хубави новини!!!
Аз се старая да потдържам весел дух , тъй като ММ го пратиха в командировка за 1 месец ( да видим дали ще е само 1) в чужбина и се опитва да ме налегне депресия. Thinking Абе нямам намерение да и се давам ама с тия хормони  Embarassed 
Относно саламчето- стига да не е много мисля че няма проблем - мен май по скоро луканка ми се хапва и ще хапна - просто няма да прекалявам.

# 369
  • Мнения: 2 340
Добро утро и успешна седмица Simple Smile

И аз съм хапвала шпек, откакто съм бременна.. Не мисля, че е чак такъв проблем. Лично за себе си съм наложила абсолютна забрана на сурово-сушени колбаси, Филе Елена и тн.. Но луканка или шпек, ако не се прекалява не биха били чак такъв проблем.  Thinking

Хубави новини да имаме тази седмица и да е много късметлийска Simple Smile

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 324
Добро утро и от мен!На работа съм без грам желание и се чудя как ще избутам днес работния ден...къде е то 17ч... newsm78.Опитвам се да си намеря какво да правя, само и само да минава времето, нооооо ето 9:20 е, а аз имам чувството, че е 10:30 поне.
Утре съм на преглед и се надявам всичко да е наред, стискайте палчета! Praynig Praynig Praynig
С първата ми бременност излязох в болнични към края на 4, началото на 5 месец, сега се чудя ако си пусна 10 дни, после да поработя още някой друг ден и пак да си пусна болничен и повече да не се върна на работа, дали ще да е вариант  newsm78
Относно саламите, аз си хапвам, без да прекалявам, но ми се хапва луканка, не мога да попадна на читава - някой с идея?

# 371
  • Мнения: 368
Здравейте и от мен  Hug Успешна и слънчева нова седмица на всички и само хубави новини от предстоящите прегледи bouquet
Имаше малко по-напред в темата въпрос за мамите в чужбина - аз съм в Австрия в момента, но пътувам често до Бг. Прегледи правя успоредно в двете страни, плащам осигуровки и в двете държави. Тук прегледи имам само два (за час чакам повече от месец), минават набързо и не съм особено удовлетворена от доктора. В София ми е по-спокойно и там правя обстойните прегледи и допълнителните изследвания...Живот и здраве ще раждам във Виена, но пролетта ще се приберем в България. За момента така решихме. Иначе тук записването за раждане е много рано, аз в края на трети месец направих опит да се запиша в болницата, в която си бях избрала да раждам, но ми казаха, че е твърде късно и записват мами с термин февруари Shocked Едва успях да се запиша за раждане в една друга болница...
И аз похапвам шпеков и луканков салам, луканка си нося от Бг  Laughing
И аз съм сама, мъжът ми е в дълга командировка в чужбина и се опитвам да си вдъхна кураж и вяра.
До скоро bouquet

# 372
  • Мнения: 368
Забравих да Ви се оплача, че от няколко дни ме мъчи ужасен хемороид (външен). Ако някоя от Вас е минала през нещо такова или знае мехлем, който може да се ползва от бременни, ще съм много благодарна. До тоалетна ходя много рядко, но пишкането е буквално през половин час.

# 373
  • Мнения: 2 340
И аз работя с огромно нежелание и съм адски неконцентрирана. Забременяването ми съвпадна с период, в който постигнах всичко, което имах за цел в тази фирма, издигнах се на максимално високо ниво и просто нямам какво повече да желая.. Чисто финансовото измерение на нещата, има и ще расте, ако искам, но вече не се чувствам добре и нямам амбиция, направо спрях да развивам себе си.. Радвам се, че се случи сега, за да мога евентуално, ако всичко е наред и не ми изветрее мозъка след стоенето вкъщи, да търся ново поприще... Мислех да си работя от вкъщи и да си докарвам заплата към евентуалните болнични, но се разубедих и по-добре да си гледам кефа, да изкарам някой друг курс или допълнителна квалификация и да не се напрягам с работа, която не ми носи удоволствие.

От днес си търся заместник, пуснах обявата и се надявам да дойде някой, който да схваща бързо.. Не обичам и не мога да обучавам, а няма кой друг, защото никой не може да прави, това което аз върша. Ако се изнервя, ще си пусна болничен и просто спирам с работата.. Надявам се поне до 5-6-ти месец да си ходя на работа, но както дойде.. Не искам да правя дългосрочни планове Simple Smile

# 374
  • Мнения: 433
Аз писах в първата тема,Но пак ще напиша...
От София съм,на 30 години,втора бременност,термин 5 декември.
Още не знаем пола.

Общи условия

Активация на акаунт