ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 735
  • 726
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 130
Аз още не съм мислила за раждането. Може би като влезна в 5 месец ще започна да планирам  Simple Smile
Аз искам да попитам някой взима ли но-шпа продължително време? На преглед съм на 5 юли, пия но-шпа 3*2 и утрогестан 3*2 от два месеца без прекъсване. Чудя се не вредят ли, да ги намаля ли на своя глава. Аз имах и причина за да ги пия, но все пак newsm78.

# 391
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Аз още не съм мислила за раждането. Може би като влезна в 5 месец ще започна да планирам  Simple Smile
Аз искам да попитам някой взима ли но-шпа продължително време? На преглед съм на 5 юли, пия но-шпа 3*2 и утрогестан 3*2 от два месеца без прекъсване. Чудя се не вредят ли, да ги намаля ли на своя глава. Аз имах и причина за да ги пия, но все пак newsm78.

И аз ги пиех доста време 3х1... не са ми навредили, даже напротив - помагаха ми за болките. Докторът каза да ги пия до 12-та седмица и след това само ако много ме боли. Така и направих, спрях ги.

# 392
  • Лудницата на втория етаж
  • Мнения: 19
Здравейте момичета, да се разпиша и аз в новата темичка. В събота бях на фетална, днес на бхс. Добре се развива бебче, расте си но док не видя пол, което леко ме озадачи. В 12 седмица съм

# 393
  • Мнения: 112
Здравейте момичета, да се разпиша и аз в новата темичка. В събота бях на фетална, днес на бхс. Добре се развива бебче, расте си но док не видя пол, което леко ме озадачи. В 12 седмица съм
Зависи как е застанало бебчето. Аз си правих две ранни фетални морфологии по мое желание при различни лекари, на първата в 11- та седмица ми казаха, че е момче. На втората в 12- та седмица не видяха пола. Зависи от положението, което е заело бебето и от лекаря, който стои зад ехографа  Peace

# 394
  • Лудницата на втория етаж
  • Мнения: 19
Док е много читав, но ехографа е от войните Grinning остава Тончето да прогнозира пола, тя познава bowuu

# 395
  • Мнения: 112
Док е много читав, но ехографа е от войните Grinning остава Тончето да прогнозира пола, тя познава bowuu
Обикновено когато не са сигурни, е момиче. На момченцата винаги виждат израстъка между краката  Flutter

# 396
  • Лудницата на втория етаж
  • Мнения: 19
Не е зле. Имам син на 14 години и не ми се живее в казарма Grinning една девойка би била добре дошла

# 397
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Аааа тези, които познават пола, нека и на мен да прогнозират, моля.  Naughty Grinning

# 398
  • Мнения: 882
Според мен е нормално да не се вижда все още пола на бебчетата. Много са мънички в 12-13 седмица, да не говорим, че може да мърдат или да спинкат по време на прегледите. Аз съм в 14 седмица и още не знам пола.  Crazy Все пак си мисля, че щом не са видели нищо до сега, може би ще е момиче. Да видим дали логиката ми ще се окаже правилна. Peace

За раждането май се насочвам към Токуда. Имам ужасни спомени от един аборт в късна седмица в Майчин дом преди 5 години. Лежах там 2 седмици и няма такова ужасно отношение и мизерия. Сега нещата може и да са се променили, но не бих им дала шанс. Що се отнася до неонатологии, мисля някъде четох че МД и Токуда имали еднакъв клас и това, че карали бебетата в МД ако има проблем било отживелица. За Щерев и Надежда също съм чувала много хубави неща за неонатологиите. Все пак много зависи от бременността и усещането на майката. Има дни на отворените врати в повечето болници, мисля че би било полезно да се иде за всеки, който се колебае, пък и не само.  Peace

# 399
  • София
  • Мнения: 8 646
Майчин дом е болница от ужасите. Там в съзнание не бих стъпила.
По-скоро в Токуда бих отишла.
Като цяло-с нормална бременност не бих избирала болницата по неонатологията, а по специалисти и политика на контакта на майката и бебето. Има съвременни методи, и без това постоянно ни гледат на ехограф, има и доплери, които дават данни за дни напред. Знае се, ако бебето или майката имат проблем.
Другите неща се случват по вина на специалистите и обикновено може да е избегне ако имаме план за раждане, мотивация и избираме внимателно кой да ни помага да раждане. Не да лежим безучастно и да очакваме лекарят да роди. Тогава си правят, каквото им скимне.

# 400
  • София
  • Мнения: 438
Честито за хубавите новини от прегледа. Аз официално влязох в четвърти месец. Гаденето спря, гърдите вече не за напрегнати и почна да ме обхваща параноята. В такава напреднала бременност ако има проблем ще има и някаква индикация нали - кървене, болки или нещо друго?

# 401
  • Мнения: 112
Нормално е след третия месец гаденето да отшуми, напрежението в гърдите да спадне. Ставаме и по-спокойни. Дори честите позиви за уринирането намаляват, като в седмия месец отново се засилват. Минали сме най-рисковия период и вече трябва да се наслаждаваме на бременността ни. Така че спокойно, всичко с бебчето е наред  Hug

# 402
  • Мнения: 2 340
Здравейте, момичетааа Simple Smile И аз днес официално влизам в 4-тия месец. Започнах да чувствам някакво спокойствие. Дано всъщност всичко е наред и не е фалшиво  Praynig Мозъкът е голямо нещо, още след БХС, така се успокоих... Дай Боже и занапред всичко да е наред и бебка да се развива добре..


Иначе, да ви кажа, знам за много объркани момченца при първата БХС, защото пъпната връв може да се обърка с пишле.. Не се настройвайте за пол, хубаво е да се изчака следващата фетална морфология Wink

Аз не съм на 100% запозната, но в Щерев мисля, че нямат неонатология, имат добри неонатолози, но реално отделение нямат.. Те затова и не приемат раждания преди 35г.с, до колкото знам от приятелки. Както и да, надявам се да износя бебето и да се роди живо и здраво, важни са ми специалистите и отношението.  Praynig

Аз бях на дуфастон 2х1 и утрогестан 2х2, но започнах да ги намалявам от 9-та седмица и сега съм само на 1 утрогестан вечер, което днес ще сложа за последно. Прогестероновите препарати е по-добре да се спират постепенно, а не изведнъж. Пиех но шпа 3х2, което намалих, после имах боцкания и тн и ми назначиха 3х2 бусколизин, които в последствие намалих на 2х2, а от днес и на 2х1. Ако имам болки ще си пия бусколизина, той не вреди, а помага само  Peace

Аз познавам пола на детето, ама ако не ме питат, така ми е трудно... Примерно за Дарил си мисля, че е момченце, ама не гарантирам.. Изсмукано от пръста ми е Simple Smile

Пък Нерих вече е обявила по лентичката за отброяване, че е момиченце, може би е подсъзнателно и е знак  baby_neutral

# 403
  • Мнения: 15
Здравейте мамчета. Предстои ми ранна фетална в четвъртък, която ще я правя при моя доктор и знам, че е 100 лв. Но в петък сутринта ми каза да отида в Шейново за БХС....забравила съм предния път колко струваше изследването. Някой може ли да сподели колко е струва към днешни дни.
Благодаря 😉

# 404
  • София
  • Мнения: 8 646
В ценоразписа им пише 50лв.60 е ултразвука, 50 кръвното.

Общи условия

Активация на акаунт