Колене- болки в сухожилията

  • 2 943
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Обръщам се молба за съвет.
Преди 3 месеца се появи скованост при движение. Изминавам 200-300 метра и коленете и на двата ми крака се сковават, ограничава се съваемостта и разгъваемостта на коляното в заднанта част на сгъвката на коляното. Спра ли да се движа няма скованост. Болката е минимална и придружена с куцане. Като накрая с по-тънки подметки на обувките ме заболяват и петичките.
Миналата година си правих операция на предна кръстна връзка и минискус и сега реших да проверя как са нещата с ЯРМ. Оказа, се че тези неща са наред. Минискуса не се е залепил и сега трябва да го оперирам да се изреже, но това е ясно и не ме безпокои. Основният проблем за който тръгнах по доктори е тази скованост като   съм некоординирана от кръста на долу, все едно стъпвам във въздуха преди самата стъпка, имам чуството за олюляване. Трудно ми е да обясня точно.
 Преди този проблем бях започнала да спортувам- умерено, нещо като лечебна гимнастика, но в един момент продължих с натоварващо подскачане на един крак , нещо като рок, кан- кан и правих това натоварване без заграявне. След тренировки започвах да усещам тази тогава лека скованост и си мислих, че е някаква мускулна треска.
От 3 месеца обикалям ортопеди, невролози и няма диагноза. Сега съм тръгнала на ревматолг. Ортопеда каза да си оправя минискуса, друг ми откри остеопения, имам леки болки в тазовите кости като стоя на стол, кръвните изследвания са ми наред.
Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 69 180
Антистрептолизинов титър пускан ли ?

# 2
  • Мнения: 230
Не, но ревматолога е написал следните изследвания да си направя: CRP, РФ,ACT , 25-ОН- вит D, панорамна зъбна снимка. Ще ги правя следващата седмица, не съм от София , но ще отида до полимед.

# 3
  • Мнения: 69 180
АСТ - антистрептолизинов титър. Същото е. Ако си прекарал/а в миналото стрептококова инфекция някаква - бетахемолитичния стрептокок от група А отделя силни токсини, които увреждат различни органи в тялото. Ако АСТ ти излезе високо, над 200, това ще означава, че някъде в тялото има хронична инфекция и ще я търсите къде е..
Щом ревматолог те е подхванал, ще се разбере къде е проблемът, надявам се... Peace

# 4
  • Мнения: 230
Мерси, ще се разбере. Надявам се да не е нещо ревматологично защото това което четох ме ужасява. Доколкото разбрах при ревматоидните заболявания болката е постоянна, а при мен е само при ходене. Може и нещо травматологично да съм направила като танцувах тези танци:)

# 5
  • Мнения: 69 180
Преди десетина дена синът ми се оплака от болка в едното коляно. Особено при слизане по стълбите.
По тази причина му пуснахме АСТ и гърлен секрет. Е, АСТ излезе в норма, което изключи автоимунни ревматологични заболявания..явно болката е била от нещо друго.

Доста почетох и аз тогава. Педиатъра ми обясни, че ако АСТ е повишено, ще ни праща на детски ревмакардиолог. Но ти вече си отишла при точния специалист, тоест ревматолог, та .... желая успех и изследванията да са в нормите Peace

# 6
  • Мнения: 50
Здравей! Ако те интересува интегративна медицина все повече предлагат варианти за излекуване на ставната регенерация с помоща на Боуен техниката и Акватон-апарат който въздейства на водната молекула в клетката.Провери къде има около теб и се възползвай!

Общи условия

Активация на акаунт