Момченце на 6 години, а иска да играе с кукли

  • 15 453
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
беше записан на айкидо миналата година

доколкото знам, айкидото е за по-големи деца. аз търсех някакъв боен спорт за моето дете и понеже има айкидо наблизо, четах специално, но казват минимум 12г.  newsm78

моят също пее, танцува и т.н. даже един ден каза, че иска да се гримира и ходихме да си избере сенки  hahaha като видя обаче как се махат и се отказа от следващи перформънси  Mr. Green
мъжът ми в началото се дразнеше, сега го приема с хумор.
видя, че ня става за футболист и сега заедно си правят дискотека. Grinning

# 16
  • Мнения: 2 677
Ако му се занимава с танци - толкова малко момченца има там, а тъкмо и ще е сред любимите момичета  Wink

# 17
  • Мнения: X
За айкидо тук от 6-7 годишни взимат, зависи от клуба и дали треньора има опит и желание да се занимава с дребосъци. Моето е на карате от петгодишно - също чувствително, изобщо не му идват отвътре бойните истории, не е и от много активните. Много му харесва - по-голяма част от заниманията са състезателни игри, упражнения за координация и задържане на вниманието, децата са сладури и много добре си прекарва. Имали сме само няколко случая, в които не иска да отиде на тренировка - ако се е заиграл с нещо интересно  Laughing Но и треньорите са много добри.

# 18
  • Мнения: 1 916
Като го записахме на айкидо беше малко над 4 и половина. Групата беше за деца от 5 до 8 години, само наишият и още 1-2 деца бяха на 4. Може би наистина е бил малък за този спорт и затова не се получи.
Със съпруга ми си говорихме скоро, че лека атлетика би му допаднало, защото обича да бяга, да се гони с други деца, да скача и да се катери. Разбрах, че в ОДК има такива тренировки и ще се свържа да попитам.

# 19
  • Мнения: 8 949
Според мен всичко опира до закостенели предразсъдъци по темата.

Не съм майка на момче, а на две момичета. И не съм била в същата ситуация... Но имам познати, които са. наблюдавам ги как и те реагират предразсъдъчно и съм размишлявала по въпроса.

Значи защо момичетата не се гледат под лупа, защо им се позволява да играят с всичко и на всичко, да обличат всякакви цветове, да рисуват каквото си искат... А момчетата, ако им е интересно да играят с кукли, веднага има съмнения, че нещо не е наред...

Абсолютни предразсъдъци.


# 20
  • Мнения: 1 565
Ако е само куклата аз не бих се притеснявала ,много момченца карат количка за кукли с кукла в нея и не виждам нищо лошо в това .По скоро е някакъв бащин инстинкт да си играят на татковци .Как е с движенията иначе ако е все пак има някакви наклонности то се изразяват чрез жестовете на ръцете и говора най вече.Да не би просто момченцето да е влюбено в героинята Елза и да търси жена наподобяваща Елза като порасне?

# 21
  • Мнения: 4 411
ако все пак има някакви наклонности то се изразяват чрез жестовете на ръцете и говора най вече.Да не би просто момченцето да е влюбено в героинята Елза и да търси жена наподобяваща Елза като порасне?

Прекалено е малко детето, за да се поставят такива "диагнози" едва ли не. Елза е хубава героиня, най-актуалната в момента може би. Много момченца харесват филма и не виждам нищо лошо.

Дъщеря ми умира за Спондж Боб и Костенурките Нинджа. Надали ще си търси мъж, приличащ на тях.....

# 22
  • Мнения: 1 565
Аз не съм поставала диагноза просто казвам и съм виждала деца с такива наклонности ,но при тях нещата са повече от очевидни .Но според мен детето е напълно възможно да се е влюбила в момичето на Елза .За 6 годишно предполагам че може да обясни защо все пак толкова му харесва тази кукла .Сигурно със времето и това ще отмине .

# 23
  • Мнения: 2 677
Деца "с наклонности" - вие сериозно ли?  ooooh!

# 24
  • Мнения: X
Аз съм момиче, никога ме съм играла с кукли, скачала на ластик и тнт. Играех с танкове, войници, автомати и колички.
Наред съм си. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 782
Скрит текст:
Здравейте,
Момченцето ми още от малко обича да играе с момичета. Чаровен и общителен е и всички момичета от групата все го дърпат и не могат да го разделят. Той от 3 годишен все говори за коя ще се ожени, но момичетата стават от ден на ден все по-хубави и той не може да си избере само една, та засега казва, че ще се ожени за всичките. Simple Smile
Това добре, само че от 3 годишен се вманиачи в един детски филм "Замръзналото кралство" и от тоя ден започнаха кошмарите в къщи. Нон стоп се слушаше песента на Елза и видеше ли на някоя витрина на магазин, фото или каквото и да е, картинка на Елза се захласваше. След това започна да иска да му купим кукла. Ние му купихме, но не очаквахме тогава, че нещата ще излязат извън контрол. Вече 3 години след това той не харесва никаква друга играчка. Повечето рисунките, които рисува са също принцеси (предимно Елза, в редки изключения да я замени с Рапунцел или някоя друга). Когато избира тефтерче или тетрадки, винаги харесва такива с момичешки картинки. Само за дрешки понякога избира такива с картинки на Спайдърмен, защото по неговите думи момичетата много го харесали като бил с такава тениска. Обясняваме му, че момичетата също харесват момчета, които карат коли, които ритат топка или тренират карате, но без особен резултат. Заиграва се за много кратко с някоя "мъжка" играчка, но бързо му омръзват и пак отива да рисува принцеси. На няколко пъти се постараваме куклата да изчезне безследно някъде надявайки се да я забрави, но после следва голям рев и се почва пак да се моли дядо Коледа да му донесе кукла или за рождения му ден да му подари някой такава. А дядо Коледа му донесе толкова прекрасен комплект с колички и влакчета, с релси и писти, с гараж и т.н. Голяма красота, но детето игра само 2-3 дни и после започна да страда, че няма кукла. В книжарниците се заглежда по книжки с модели за обличане, прически и други подобни. Пъзели никога няма да избере с картинки от Нинджаго или друго по-момчешко филмче, а само такива в които има и момичета на картинката. Аз си мисля, че просто е влюбчив и му харесват момичетата, защото са красиви, но татко му много се ядосва и понякога стигаме до караници за това.
Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели как го е преодолял.

Не виждам никакъв проблем в поведението на сина ти. И моята дъщеря имаше един период, в който си играеше само с "мъжки" играчки, шегувахме се с баща й и приятели, че ей сега ще й порасне пишленце. И сега се шегуваме, че е като момченце, тъй като вилнее доста и е доста енергична.

Това са деца, развиват се. Все някога ще му омръзнат куклите, споко !  Peace

# 26
  • Мнения: 1 916
Според мен всичко опира до закостенели предразсъдъци по темата.

Не съм майка на момче, а на две момичета. И не съм била в същата ситуация... Но имам познати, които са. наблюдавам ги как и те реагират предразсъдъчно и съм размишлявала по въпроса.

Значи защо момичетата не се гледат под лупа, защо им се позволява да играят с всичко и на всичко, да обличат всякакви цветове, да рисуват каквото си искат... А момчетата, ако им е интересно да играят с кукли, веднага има съмнения, че нещо не е наред...

Абсолютни предразсъдъци.
Благодаря за коментара, utro77. Знам, че са предразсъдъци и също се ядосвам на този факт. Питала съм съпруга си, ако детето ни беше момиче и отказваше да играе с кукли, а иска колички и други момчешки играчки, дали ще се сърди, и казва, че не. Но не става дума само за съпруга ми, а и за мнения на доста жени от обкръжението ми. Примерно сестра ми, също ми натяква, защо съм му купила кукла и т.н.

# 27
  • Мнения: 1 916
Ако е само куклата аз не бих се притеснявала ,много момченца карат количка за кукли с кукла в нея и не виждам нищо лошо в това .По скоро е някакъв бащин инстинкт да си играят на татковци .Как е с движенията иначе ако е все пак има някакви наклонности то се изразяват чрез жестовете на ръцете и говора най вече.Да не би просто момченцето да е влюбено в героинята Елза и да търси жена наподобяваща Елза като порасне?
Да, Ани, това е сигурно, че е влюбен в тази героиня. Постоянно ми дърпа косата да ми прави плитка и иска да се изруся като нея. По принцип се заглежда от сега по хубави жени на всякакви възрасти и им прави комплименти.
За жестовете малко се бях притеснила, защото както писах по-горе, обича да пее песента на Елза от филма и естествено повтаря всяко движение на героинята. Като беше по-малък си слагаше на главата някакъв панталон увит като плитка, но напоследък не се вживява чак толкова в ролята.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Примерно сестра ми, също ми натяква, защо съм му купила кукла и т.н.

кажи й, че очакваш от нея разбиране и подкрепа и ако не може да ти ги даде, да не се бърка. Naughty

моето дете от доста време отказва да му режем косата и вече му е до средата на гърба.
много често си мислят, че е момиче. мъжът ми каза да съм го обличала по-мъжки.
казах му да иде да му избере мъжки дрехи, на мен тези ми харесват, на детето също.

преди няколко дни детето ми каза защо не иска да фризьор - дразнело го, че най-късите отрязани косъмчета му влизат в очите.
съвсем логично обяснение, но мъжът ми се беше впрегнал с тази дълга коса.

ако ти си убедена, че с детето всичко е наред, не се оставяй околните да те подлудяват. Hug

# 29
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Темата ме подсети за едно приятелско дете.
Първи клас, госпожата вика родителите в училище, много сгафил. Какъв бил гафа, надничал под полите на момичетата. Майката притеснена споделя с нас, а мъжа ми се изцепва: "Е, какво по-нормално от това! Искаш да сваля панталоните на момчетата ли?"

Не се притеснявай, маниите на децата са периодични. Сега е едно, после ще е друго. Добре сте решили да развиете музикалните му наклонности. Може някакви танци да пробвате, ако не иска спорт.

Общи условия

Активация на акаунт