Светли изпражнения при 3 - годишно

  • 2 144
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 256
Здравейте,дъщеря ми е на 3,6г. Миналата седмица имаше повръщане и Т като повръщането продължи няколко часа в рамките на ден,а Т 2-3 дни. Отшумява, но от понеделник я хвана разтройство и общо ходи 4 пъти с болки  в коремчето и воднисто и кашесто ако с неприятна странна миризма и светложълт цвят. Постепенно разреди ходенията и вчера не е ходила по нужда. Давах й капки за коремчето по препоръка на педиатъра и прахчета срещу разтройството. Наблягахме  на По- суха храна. Днес акото беше твърдо,но цвета пак светложълт! И като в слуз,но без какъвто и да е мирис.
Въпросът ми е нормално ли е според вас. Чудя се дали още днес да звъня на доктора или да изчакам още няколко дни да видя дали ще се нормализира, защото обикновено прибързвам и се паникьосвам от най-  малкото и скоро може да ми блокират номера...😕 Притеснява ме цвета, защото тя обикновено е склонна към запек.... А с разтройство и периода след него нямам опит

# 1
  • Мнения: 68 650
Изкарала е ентеровирус вероятно. Нормално е червата да са все още раздразнени /това във връзка със слузта/. Да не би светлия цвят да се дължи на прахчетата, които е приемала..?

# 2
  • София
  • Мнения: 256
Изкарала е ентеровирус вероятно. Нормално е червата да са все още раздразнени /това във връзка със слузта/. Да не би светлия цвят да се дължи на прахчетата, които е приемала..?
Прахчетата са Ентерол сашета. Мисля че не е от тях. Продължавам да давам пробиотик. Ще изчакам до понеделник така или иначе. Дано отшуми, но на който ми е познато състояние да пише.

# 3
  • Мнения: 10 418
Изкарала е ентеровирус вероятно. Нормално е червата да са все още раздразнени /това във връзка със слузта/. Да не би светлия цвят да се дължи на прахчетата, които е приемала..?
Прахчетата са Ентерол сашета. Мисля че не е от тях. Продължавам да давам пробиотик. Ще изчакам до понеделник така или иначе. Дано отшуми, но на който ми е познато състояние да пише.
Тамън от Ентерола изсветлява.
Като ги спреш ще се оправи.

# 4
  • Мнения: 10 210
Какви капки за коремчето дава на детето - ментови ли? Изсветляването се дължи на намалените жлъчни сокове вследствие стомашно-чревната инфекция, ментовите капки също потискат жлъчната секреция. Давай на детето изцеден лимон, разреден с вода, за да я стимулираш. За 3 дни трябва да премине.

# 5
  • София
  • Мнения: 256
Какви капки за коремчето дава на детето - ментови ли? Изсветляването се дължи на намалените жлъчни сокове вследствие стомашно-чревната инфекция, ментовите капки също потискат жлъчната секреция. Давай на детето изцеден лимон, разреден с вода, за да я стимулираш. За 3 дни трябва да премине.

Капките са от тези за колики,които изписват за бебета. Благодаря за отговорите. Мисля, че нещата започват да се нормализират от днес.

Общи условия

Активация на акаунт