КГБ = Клуб на Готините Баби - 179.

  • 57 329
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
        Мили момичета, Айша, Римар, Кари, Боряна, Здравка,
           Таня, Пипи, Алфея, Фло, Иха, Люси, Иви, Мими


           Благодаря ви скъпи мои за прекрасните пожелания!
           Благодаря ви за всяка усмивка, изпълнена с  топлина и
           човешка доброта и за обичта, която ми давате!


             макар и закъсняла да ви почерпя, с  нещо приготвено от мен

       
Скрит текст:
 

         

         

         

         

         

   Желая ви успешна седмица   Hug   Hug   Hug

# 46
  • Мнения: 18 363
Знаех си аз,че ще има почерпка,и  то каква.Тути ,рецептата за последното с ягодата.И как да запазя ягоди за седмица две поне.Замразени не съм опитвала,то за ядене на пазара,че тези преминаха,но и са на сянка ,та доста листа без плод.Но  и поне 25 литра сок натурален.На  една кофа плюс още покрито дъно от 7 литра кофата ,1 кг захар и   е сироп.Излиза 5-6 литра сок,бяха воднисти ,сега са никакви ,изгниха повечето от дъжда. Ще  ги местя на слънце.
Та  замразени за сладкиш дали ще станат,нямам много място да бутам за замразяване.


Фло не знам какво да кажа,то няма още ръце детето ,тези  нямат късмет.Случва се ,ама...макар да го докарваш на хумористично,не  е.Боли ме ,особено за дете,дано не чува дявола да се случва.но  става.
Иначе гледам сте добре,всичките и бързам за навън,имам план-график или трафик,не мога да определя.

# 47
  • Финландия
  • Мнения: 169
Завършихме годината, децата сиполучиха свидетелствата, нарисувахме камъчетата. Всяка година всяко дете от предучилишната група си рисува камъче, което остава като спомен от него в детската. Имаше какви ли не: коте, пират, кола, калинка, пчеличка.

 Последния ден на учебната година беше: Тема, която ме вълнува. Обикновенно всяка година питат за училището, в което сте ходят. Но тази беше за спинер (едно такова дето се върти между пръстите). И за мен беше новост (чух ги преди седмица и добре, че Google помага в такива случаи). Та помолих деца, които имат такова да го донесат....разучавахме го, обсъждахме, мислехме как се прави. Та от утре започваме проекта да си направят сами. Отивам сега да мисля материалите и как да ги сглобим с тези 7-годишни ръчички.
Отивам да до4ета какво сте писали.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 913
Вивила, радвам се да те чета. Пиши по-често, когато можеш. Интересно е при вас.
Фло, много жалко за ръката на Радичка. Сега в горещото с гипс, дано поне бързо го свалят. Тя нали скоро беше чупила друг крайник?
От това винаги ме е било страх.
Боряна, много ягоди имаш. Хич ли не искат за децата поне? Нали са пресни домашни.
Ани като беше бебе и правехме компот без захар в бурканчета от детска храна за нея. Слагахме само по няколко кристалчета захар, за да не се развалят.

# 49
  • Мнения: 18 363
Рано е за децата,малките де ,алергени са ягодите. Но си взе сок сина и  от тях и от бъз.Ако повтори,значи им е харесало. То в жегите  е чудно  ...

# 50
  • Мнения: 1 987
Добра вечер дружки теменужки!  Hug

Борянчице-драсни малко по-подробно как приготвяш сиропа от ягодите? Когато имаш време естествено  Hug
 
Фло - дано не я боли ръчичката малката сладурка!За неудобствата на гипса е ясно.

Спокойна нощ  Hug

# 51
  • Мнения: 18 363
Лягах и станах ,явно не може се заспива по поръчка.
Соковарка ,руска стара ,изгоряха маркучите,тя направо в един кастрон ,по-скоро  правоъгълна тава дълбочка тече. Отдолу е  водата за пара.Следва за сиропа  и над това за плодовете,пълня ,сипвам захар и едно лимонтозу за да не променя цвета,слагам на котлона  и чакам ,като се напълни ,изливам и  пак ,свикнах колко и като усетя че свършва ,гася и  оставям да си изтече до край. Отгоре над плодовете е капак. Става за разреждане ,мислих без грам захар да го правя ,но за децата е рано , по нататък ще опитвам и без грам захар.Защото като обяснявах колко захар е ,почти ми ги отказа сина. А то се разрежда като бъзовия  сироп-да е  приятно.Бързо стават по три на ден .Брането е бавното и миенето на плода ,че в пръстта  и има много  негодни..Мислех да изтегля  колко тежи плода ,ама не ми се занимаваше.Седем литрова кофа и  още малко събира за кило захар ,повече не смея.Ягодите почти са на сок.,малко остава плътна маса.

Навремето ползвах на съседка соковарката един път и  протече по котлона ,маркучът се защипва и не съм правилно го направила,та се оплаках на брат си и то й ми подари да си имам. Тя има едни решетки ,и  може да се задушават зеленчуци,но не съм никога го ползвала..Доволна съм,някога имахме голяма вишна ,отрязах я ,че не ми харесваше ,кисела.С нея  толкова сиропи правих,но помътняват и ме научиха с лимонтозу против това помътняване. Сега няма ,малки две и нямат. Но  и те са добри. Също от джанки доста правих.Вместо безалкохолно.Правила съм и  по друг начин-вода ,плод тенджера ,котлон ,че   и листа от вишна,прецеждане,захар но помътняха.

# 52
  • Финландия
  • Мнения: 169
Леле, Борянка, колко работа покрай тези ягоди. Едно време имахме градина и се бях видяла в чудо от репички. Колко много ставаха....направо не си представях. То бяха салати, мариновани, пържени, на баpбекюто....  newsm41

Финландците мнoгoооо произвеждат и ядат ягоди. Но те стават през юли. Тук опъват черен найлон на лехите с ягоди и изваждат корените през дупка. Така плода е сравнително чист- няма пръст а и казват, че по-лесно узрявали. Замразяват много ягоди. В последно време е много разпространено да ги сушат (в сушилка или във фурната). Във фурната ги слагат, нарязани на тънки парченца, върху хартия за печене и се оставят във фурнана на 50 градуса за 12 часа (ако искаш да пробваш, де). Любимия ми оцет за салата е ягодовия балсамиков оцет (ама не знам как се прави). Отивам на работа. Още десет дена и....отпуска grinning039

# 53
  • Мнения: 1 334
Добро утро Прекрасен нов ден!
Успешен и късметлийски ден ,щастливи !


Хората са като дрехите  - имат лицева и опака страна. Добре би било да поглеждаме обратната им страна , защото там се крие етикетът с цената им !

Вивия  Hug Hug Hug

# 54
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 271
 Добро утро, дружки!
Да започнем с кафе и чай, пък ако ще да се чуе hahaha

                

 Вивия, хубаво е, че се обади! Скоро си говорихме с колежки за образователната система във Финландия и аз се похвалих, че научавам от първа ръка Joy

 Борянке и аз имам такава соковарка и имаше време, когато работеше на мах. Сега от 5-6 години си стои мирно върху един гардероб на село. Имахме и много ягоди, но сега вече мястото е разорано - няма и за кусване  да се омърси човек, както казваше баба ми от Правец!.

 Фло, бързо стават белите! Анжела, нали беше паднала с колелото, добре че нямаше нищо счупено! Бързо ще мине - на дечица бързо заздравява. Hug

И накрая, но не на последно място, на патерици:ТУТИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ЗДРАВЕ, ЗДРАВЕ И ПАК ЗДРАВЕ!

# 55
  • Мнения: 18 363
Връщам се от града ,свърших работа поне.На  изследване бях ,проверка,няма нищо обезпокоително ,може да си бачкам.Няма оправдание за мързел.
Вивиа,благодаря за идеите,имам мерак за сушилня  за плодове и зеленчуци.Няма да е сега ,но нататък може да се сдобия  с такава ,дървета има плодни много ,млади ,но ще започнат да раждат.
Оцет опитвах от ябълки ,много е кисело това,не знам дали се справих и повече не искам.Трябва и да си видял или поне подробно описание.Много неща изглеждат лесни,но не са.
Чай  ще отпия ,студен тъкмо.Според времето,почивам и  съм на грахова вълна,почнах ,да довърша.И той  бол.
Иха ,етикетът и  той понякога фалшив,но да сме здрави.Вече минаваме към намаленията ,сезонни за сега.За  радост. Има още хляб у нас.

# 56
  • Мнения: 239
Добър ден!
Благодаря, Янче,
сядам при вас с чайче!  food010
Нека денят да е добър,
да нямаме грам кахър,
да сме бодри, подвижни,
да изживеем деня безгрижно,
и вечерта преди салатката и мезето,
да сложим ръка на сърцето,
и с усмивка на лицето
да кажем с пълен глас:
"Наздраве, на всички нас,
днес денят ни донесе само добро,
дано утрешният да е ПО....."!  tooth


   И замириса на мореееее...........  smile3548


       https://youtu.be/8eRJ6DeIcj4?t=3
  

 

# 57
  • Мнения: 1 987
Приветтт!
Танче Hug
Борянчице-радвам се,че си ок  Hug
И аз имам соковарка.Бях забравила за нея.Ще я извадя от архива.
Аз имам сушилня за плодове.Въпреки почти отрицателни мнения аз съм доволна.Миналата година суших крушш,ябълки,проскови,домати,сливи.
За по-сигурно ги държа в пликчета във фризера.
Пробвах грозде ама то няма изсушаване бе и се отказах.
Току що приключих с ежедневното метенето на листа от розите.Красота,красота но всеки ден по една кофа в контейнера.Поне ухае на рози Joy
За трева и мотики няма да коментирам.
Поканила съм сестра ми на трева Joy hahaha
За копане Joy hahaha
Черешите чупят клоните от плод.
Кат' пенсионерка айляк да взема да бера и да слагам кантара пред портата Joy
Хайде до после Hug

# 58
  • Мнения: 18 363
Не  е лоша идеята с кантара.Доста народ го прави.
Принципно нямам стари дървета,млади и  добре че такива,не знам какво бих правила много плод.А кантар имам електронен ,няма да подвеждам клиентите.Просто всичко бе прекалено старо и  махах,махах  и садих,скоро ще стане и  за кантар.Ако съм  с хубав етикет още.

Добавям,Гъбке ,ако слагаш череши в соковарката,понадупчи ги с нещо остро ,няма да е всяка ,но остават цели и не се "източват" ,ама идеята ми дойде късно.

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 13:55 от Бор_яна

# 59
  • София
  • Мнения: 15 913
 newsm12, мислех какво умно нещо да напиша, че да блесна - нямам идея.
Просто се разписвам тук тогава.
Габката, Борянка, ако може с кантара пред оградата - действайте, няма лошо. Защо да се изхвърля труда?
Фло,  как е Радичка, дано не я боли.

Общи условия

Активация на акаунт