Закъснение и зацапване

  • 20 175
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте момичета. Искам да Ви попитам имах закъснение 3 дена (ако може да се каже така защото съм с нередовен цикъл) при което след тези 3 дни се появи едно тъмно кафяво течение като си помислих че така ще започне МЦ. Но уви вече 12 дни само ми цапа като, два дена беше така кафяво но беше много малко след това стана като гъсто бяло течение примесено с малко кръв, и след това стана рядко но на превръзката няма нищо само като се избърша. Какво  мислите дали е цветна бременност или има някакъв друг проблем. Направих си тест но беше слетобед и беше още на първия ден от закъснението и беше отрицателен. ще съм ви благодарна ако си изкажете мнението(да се надявам ли че щъркела е кацнал и у нас или не).

# 1
  • Мнения: 12 014
От моя опит - нередовен цикъл + кафеникаво зацапване = проблем. В моя случай - Хашимото. Зацапването най-вероятно се дължи на задържан фоликул, т.е фоликул, който не може да се спука и да настъпи менструацията. Такъв фоликул трябва да се проследи от лекар, за да не се превърне в киста. Разбира се може да има и друга причина за описаните симптоми. За твое успокоение утре си направи тест, а в понеделник посети гинеколога си, да види той за какво става въпрос.

# 2
  • Мнения: 529
Ако изклиучим нередовен цикъл Възможно ли е да не е хашимото. И каква би могла да е друга причината за това зацапване вече 13 дни. Преди годи знам че е много, но си бях правила изследвания за Хашимото и нямам, а нередовния цикъл при мен е генетично майка ми е била така.

# 3
  • Мнения: 12 014
Е, не съм лекар, но според моя гинеколог зацапването се дължи на фоликул, който се мъчи да се спука. Това не е Хашимото, случва се и при здрави жени. Нередовният цикъл би могъл да се дължи както на ендокринно заболяване (Хашимото е автоимунно, но има и наследственост при него. Най-напред ме питаха друг в семейството ми има ли) или на поликистозните яйчници или... Тест за бременност ще покаже дали си бремнна, а гинекологът ще провери дали става въпрос за задържан фоликул за зацапването и ще назначи изследвания за нередовния цикъл или ще препрати към друг специалист.

# 4
  • Мнения: 363
Тук няма да успеем да ти кажем какво ти е. Силно ти препоръчвам да отидеш на лекар.

# 5
  • Мнения: 529
Ясно ми е това, просто питам да знам какво да очаквам когато всряда отида на лекар. Просто ме притеснява факта че е вече 12 13 дни не е ден не е два а толкова дълго дали може да се приеме за цикъл, или е цветна, или някаква инфекция да съм подготвена.

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Точно това ти казват момичетата - може и да е цветна, може да е неспукан фоликул, може киста, може миома, може хормони, и по-лоши неща може. Тук как да кажем?

# 7
  • Мнения: X
Здравейте при мен е нищо подобно... Вече съм в 7г.с. и отново и смам зажапване кафеникаво, бях на леккар и се се видя, че имам отлепване.. Пия утрогестан и само лежа, поне до следващия преглед след още поне 7
след 8гс ... Аз съм силно притеснена... В 6гс бях на лекар и казаха, че се развива добре... Някой бил ли е с подобрен проблем ..? Нямакви съвети..?

# 8
  • Мнения: 852

Здравейте при мен е нищо подобно... Вече съм в 7г.с. и отново и смам зажапване кафеникаво, бях на леккар и се се видя, че имам отлепване.. Пия утрогестан и само лежа, поне до следващия преглед след още поне 7
след 8гс ... Аз съм силно притеснена... В 6гс бях на лекар и казаха, че се развива добре... Някой бил ли е с подобрен проблем ..? Нямакви съвети..?

Здравей ,babyv.
 И при двете ми бременности имах зацапване и отлепване на сакчето. Това ,което ти е казал АГ-то е напълно достатъчно-повече лежане , прогестерон  и спокойствие Peace  При много бременни се случва.С първата ми бременност прокървих още в 5 г.с. ,после  пак   около 8-9 . Пиех Дуфастон,Но Шпа и Папаверин и мнооого почивка,по спомен около месец си дремех вкъщи ,док позволяваше да ставам само до WC-то  Whistling Знам какво те притеснява Hug  Дано всичко се оправи и завърши с пухкаво бебе!

# 9
  • Мнения: X

Здравейте при мен е нищо подобно... Вече съм в 7г.с. и отново и смам зажапване кафеникаво, бях на леккар и се се видя, че имам отлепване.. Пия утрогестан и само лежа, поне до следващия преглед след още поне 7
след 8гс ... Аз съм силно притеснена... В 6гс бях на лекар и казаха, че се развива добре... Някой бил ли е с подобрен проблем ..? Нямакви съвети..?

Здравей ,babyv.
 И при двете ми бременности имах зацапване и отлепване на сакчето. Това ,което ти е казал АГ-то е напълно достатъчно-повече лежане , прогестерон  и спокойствие Peace  При много бременни се случва.С първата ми бременност прокървих още в 5 г.с. ,после  пак   около 8-9 . Пиех Дуфастон,Но Шпа и Папаверин и мнооого почивка,по спомен около месец си дремех вкъщи ,док позволяваше да ставам само до WC-то  Whistling Знам какво те притеснява Hug  Дано всичко се оправи и завърши с пухкаво бебе!


Благодаря ти! Дай Боже много го искамечакаме си и опитвам да имам търпение... Казвам си, че всичко е нарред и ще завърши с хепи енд, но както казах Божа работа... Иначе благодаря за подкрепата... Остават още няколко дни до прегледа и нямам търпение да дойде и да видим какво става... ❤ чакаме да чуем сърчице...

# 10
  • Мнения: 17

Здравейте, искам да ви попитам един въпрос. Цикъла ми закъснява с 5 дена но от 2 дена имам леко кафяво зацапване направих си тест за бременност но беше отрицателно. Със мъжа ми вече от година и половина се опитваме но резултатът е един и същ ходих на генеколог преди 5 месеца каза ми че съм имала раничка изписа ми свещички и каза че няма проблем но този месец не ми доди цикъла много ме боли долу корема и гърдите не се издържах и си направих тест но е отрицателен дали е рано за тест защото казват че преди 10 ден не показвало резултат  или имам някъв проблем можели някой да ми каже при вас случвали ли се е и защо ..!!

Общи условия

Активация на акаунт