Противозачатъчни и отлагане на цикъл

  • 2 524
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Знам, че има доста теми за отлагането на менструацията, но не намерих отговор на моя въпрос, затова си позволих да направя нова тема. 

Пия Ясмин от няколко години, но съм решила да ги спра и вмомента съм на последната опаковка. В сряда трябва да приема последното хапче и в неделя да ми дойде, но точно тогава имам важно събитие и искам да си отложа с един или максимум два дни цикъла. По принцип знам, че за отлагане се преминава директно към следващата опаковка без почивката от 7-дневния период, но при мен следваща опаковка няма да има. Въпросът ми е дали ако изпия още едно-две допълнителни хапчета в четвъртък и петък, ще ми дойде след неделя? Може доста глупаво да звучи, но с този допълнителен прием на 1-2 хапчета се притеснявам да не се обърка нещо, а не мога да се свържа с гинеколожката си.

# 1
  • Мнения: 11 551
Принципно не е добре да се размества цикъла, но не е фатално да го направиш.
А Ясмина с равни хормони ли е за всеки ден?

# 2
  • Мнения: 14 401
Правила съм го това с Ясмин точно. И цяла опаковка, без пауза, и само няколко хапчета от следващата и после пауза. Не съм имала проблем. С еднаква дозировка на хормоните са за всеки ден.

Поздравления, че си решила да ги спреш.

# 3
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета  bouquet Иначе решението да ги спра взех много трудно, но е наложително вече, прекалена вреда си нанесох на организма.

Общи условия

Активация на акаунт