Удоволствие или отговорност?

  • 2 565
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 816
Двете вървят ръка за ръка! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 760
Удоволствие!
Разбира се се притеснявам - все пак е ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ  Joy но сладка и приятна.

# 47
  • Мнения: 2 271
И от двете!Но повече удоволдтвие!

# 48
  • Мнения: 1 427
И двете, но удоволствието е в повече.Ако знаех, че е такова щастие да имаш дете, отдавна щях да съм родила поне две Simple Smile

# 49
  • Мнения: 694
Отговорно удоволствие  Grinning

Ако няма отговорност, няма да е толкова ярко усещането!
А ако е само отговорност, е като неприятно задължение, което ако една майка изпитва си е малко патология, си мисля аз  Grinning

Твърдо заставам зад този постинг. Обожавам си детето и отговорноста която поемам ми доставя удоволствие, а в най-скоро време ще го удвоя. Та нали това е смисъла на живота.

Но някак не приемам факта, че има хора които създават деца само защото така е възприето.

# 50
  • Габрово
  • Мнения: 336
Аз  пък мисля, че са взаимосвързани двете. Колкото е по-голяма отговорността, толкова е по-голямо удоволствието. Все едно колкото по-трудна задача свършиш, толкова по-голямо е удовлетворението. Детето несъмнено е голяма отговорност - да запазиш живота му, да му осигуриш нещата за нормалното му развитие и не на последно място да го възпиташ така, че да може да се справя успешно само. А някои майки просто не могат да се отпуснат и да се насладят на хубавите моменти. Незнам защо приемат тази отговорност като бреме.  newsm78  Може би защото твърде рано са родили децата си  Thinking А че създава ограничения, не може да се отрече. Но мисля, че може да се превъзмогнат.

# 51
  • Мнения: 48 009
аз мога да кажа,че със сигурност някои хора възприемат децата си като бреме!не че не ги обичат ,но всяко нещо им е много трудно,все едно са единствените хора на света,които не са спали,или само те са прали,или са сменяли памперси,или са ходили по болници
всъшност може би пък не мислят така,но създават такова впечатление у околните,включително и у самото дете,което вече е лошото и дори опасното,бих казала.да,опасно за психиката на едно дете,което едва  ли може да разбере защо така го възприемат
мисля че разбирам какво има предвид indian rose,защото за моите родители аз бях едно кошмарно бреме,макар че ме отгледаха бабите,а когато забременях,родителите ми направо ме шокираха с изказванията си,как съм си провалила живота
тъкмо някак посвикнаха с мисълта,че имам дете,забременях отново,майка ми се разрева,каза че съм много тъпа,и сама да си троша главата и такива разни(за нея -а тя е забележете,детска учителка,децата са едно бреме,и нищо повече)
е,за мен пък децата са голяма радост и смисъла на живота ми
исках да имам второ дете,защото след като родих моята принцеса,разбрах че това е най-хубавото ,най-истинското нещо вживота,което мога да направя.сега се радвам на моите две прекрасни дечица
накрая искам да кажа,че в нашия квартал има вече 4 семейства,които съвсем планирани си имат по 3 дечица,което много ме радва!нима за тях живота е свършил,нима са поели непосилна отговорност?!не,според мен по-хубаво от това няма family

# 52
  • Мнения: 2 123
Все още сме в очакване с таткото, но си позволявам да се включа с лично мнение... Смятам, че за човек, който по принцип е "отговорен" и "самостоятелен" още преди да се появят дечицата, наличието на бебче е само удоволствие. Аз живея самостоятелно от 3-4 години, а от около 10 съм финансово независима. Мъжът ми е самостоятелен и отговорен от ощ еповече време. При положение, че с охота поемаме ангажименти към наши близки и роднини и товане ни тежи, все си мисля, че така дългоочакваното човече /дай бож да е здраво и всичко да е наред  Praynig/ за нас ще е само удоволствие!!!

# 53
# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 317
отговорност - да го възпиташ като отговорен и добър човек
удоволствие - да гледаш как расте и да усещаш прегръдките и целувките му
newsm10

# 55
  • София
  • Мнения: 408
И двете

# 56
  • Мнения: 552
Ау, моята майка е същата. Бебето пла4е, тя ми казва " не говори високо, гласът ти е остър и неприятен, затова пла4е" Казвам и, 4е кърмата ми намалява драсти4но, тя ми казва " Как така? Какво правиш, как си позволяваш? Нямаш отговорност!" Заклех се никога пове4е да не споделям, 4е бебето е болно или пла4е, само хубави неща казвам.
Абсолютно! Същата работа е и при мен! Оооо, да знаеш майка ми как реагира, като ми спря кърмата... все едно някой е умрял  Sick И на мен ми беше неприятно, ама... това е положението  Whistling

питах се дали съм добра майка, а прави ли ме това лоша ,4е понякога след дълго4асови грижи, слагам бебето в друга стая и размазвайки се пред телевизора си отварям студена бира?Къде свършва моралната граница на отговорността? Кое ме кара да се 4увствам виновна, 4е пия студена бира? - това 4е бебето ми пла4е или това 4е изпитвам срам, 4е не съм поела нужната отговорност? А защо изпитвам срам? Защото хората навън 4акат само това, за да злобеят и коментират. Критиката на познати и непознати определя до голяма степен гледната ни то4ка, понятието отговорност го има заради то4но това 4уждо мнение....за съжаление.
Ами така е... има случаи, в които бебето просто не спира да плаче, каквото и да правиш  Sad Бях пуснала тема по този повод в Бъдещи майки в дир-а - и естествено, ме направиха на нищо: не можело просто така да плаче, сигурно му има нещо... Но доста майки споделиха, че имало т.нар. вечерен плач - дори в някои книги го пише... от превъзбуда и подобни. Така че... при това положение няма нищо лошо да пиеш една бира - какво ще му помогне на детето това, че безсилно страдаш от плача му  #Crazy

А на това дали за мен е удоволствие да съм майка...да, въпреки гадна бременност, въпреки килата, които ми остават да сваля, въпреки безсънните нощи, въпреки това, 4е купонът за мен свърши, аз съм толкова щастлива!
Аз съм за купоните с бебе  Peace Е, не винаги можеш да го вземаш - но при хубаво време е супер да отидеш в някоя хубава кръчма на открито с количката... Пак всичко опира до това как приемаш това, че си майка - дали като задължение да демонстрираш някакво поведение за пред хората, или... нормално  Laughing Подкрепям те напълно  Peace
А за килата - споко, свалят се... но бавничко  Crazy

# 57
  • Мнения: 552
аз мога да кажа,че със сигурност някои хора възприемат децата си като бреме!не че не ги обичат ,но всяко нещо им е много трудно,все едно са единствените хора на света,които не са спали,или само те са прали,или са сменяли памперси,или са ходили по болници
всъшност може би пък не мислят така,но създават такова впечатление у околните,включително и у самото дете,което вече е лошото и дори опасното,бих казала.да,опасно за психиката на едно дете,което едва  ли може да разбере защо така го възприемат
мисля че разбирам какво има предвид indian rose,защото за моите родители аз бях едно кошмарно бреме,макар че ме отгледаха бабите,а когато забременях,родителите ми направо ме шокираха с изказванията си,как съм си провалила живота
тъкмо някак посвикнаха с мисълта,че имам дете,забременях отново,майка ми се разрева,каза че съм много тъпа,и сама да си троша главата и такива разни(за нея -а тя е забележете,детска учителка,децата са едно бреме,и нищо повече)
е,за мен пък децата са голяма радост и смисъла на живота ми
исках да имам второ дете,защото след като родих моята принцеса,разбрах че това е най-хубавото ,най-истинското нещо вживота,което мога да направя.сега се радвам на моите две прекрасни дечица
накрая искам да кажа,че в нашия квартал има вече 4 семейства,които съвсем планирани си имат по 3 дечица,което много ме радва!нима за тях живота е свършил,нима са поели непосилна отговорност?!не,според мен по-хубаво от това няма family
Мога само да ти кажа, че си много силна, щом си успяла да се справиш с всички трудности при такава пълна липса на любов и подкрепа от страна на родителите... твоите и на мъжа ти  Confused Напоследък ми стана доста тъжно, като четох някои твои постинги - но ти явно не си от хората, които се оплакват... не и на живо  Simple Smile Че успяваш и да си весела (това вече на живо)  Mr. Green

# 58
  • у нас
  • Мнения: 660
Отговорно удоволствие  Grinning

Ако няма отговорност, няма да е толкова ярко усещането!
А ако е само отговорност, е като неприятно задължение, което ако една майка изпитва си е малко патология, си мисля аз  Grinning
Просто нямам какво да добавя Peace Peace Peace

# 59
  • Мнения: 552
Абе,аз внуци гледам вече и постоянно майка ми дава акъл какво да кажа на дъщерите си,които имат по едно дете.А ако разбере ,че някоя е болна - как не те е срам ,ти защо не им каза еди какво си.И не може да разбере,че и аз ,и те си имат семейства и най-добре е всеки сам да се оправя,а когато има нужда от помощ няма проблем ,всички ще помагат. Joy Joy Joy
Стига бе  Mr. Green Майка ти явно смята, че с едно казване всичко се лекува...  Joy Според моята пък от родителите зависи дали детето ще се разболява...  Shocked Не че няма нищо вярно, но чак пък толкова... Sick

Общи условия

Активация на акаунт