Хламидия - тема 4

  • 84 563
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравейте, момичета,
Дали можете да ми кажете какво е влаг.течение при Хламидия?
Ако си изследвам само кръв ще бъде ли достатъчен резултата или трябва и секрет?

# 226
  • София
  • Мнения: 35 948
Здравейте, момичета,
Дали можете да ми кажете какво е влаг.течение при Хламидия?
Ако си изследвам само кръв ще бъде ли достатъчен резултата или трябва и секрет?
Здравей!
При Хламидия трахоматис, рядко има влаг. течение или дискомфорт, освен ако няма и някой съпътстващ патоген.
Пусни МВ + Изследване на Хламидия - Иг.А, Иг.М и Иг.Г.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 014
Благодаря ти, denis. !
Успях да се свържа с моят лекар, който също ми каза, че при Хламидия течението е по-скоро бяло-воднисто а не плътно бяло както е при мен. И в същото време не е и това, което е при гъбичките.
До колкото разбира при хламидия няма сходни на гъбичките симптоми като парене, дразнене, дискомфорт? При уриниране има ли парене, някой беше казвал за симптоми като при цистит?

# 228
  • София
  • Мнения: 35 948
Благодаря ти, denis. !
Успях да се свържа с моят лекар, който също ми каза, че при Хламидия течението е по-скоро бяло-воднисто а не плътно бяло както е при мен. И в същото време не е и това, което е при гъбичките.
До колкото разбира при хламидия няма сходни на гъбичките симптоми като парене, дразнене, дискомфорт? При уриниране има ли парене, някой беше казвал за симптоми като при цистит?
Имаш ли някакво течение - правиш изследвания.
Не може по течение, да си поставяш диагноза.
Както вече ти писах, когато има Хламидия може да има съпътстващ патоген, който да причинява някакво си течение, което да няма нищо общо със самата Хламидия.
Пусни поне МБ.
Течение може да има и при раничка. По-добре се консултирай с АГ / преглед, не  разговор по телефона Wink/
 

# 229
  • София
  • Мнения: 2 014
Да, аз имам преглед. Точно лекаря ми каза, че не му прилича на Хламидия още първият път когато отидох. МБ излезна чиста от други патогени и чиста от гъбички. Но ето днес вече имам парене и дразнене както беше при гъбичките обаче течението не става пресечено. Ще сложа още един ден Силвержин, което ми изписа лекаря да видя дали ще се овладее ситуацията. Иначе вчера сложих една глобула и до днес буквално преди малко нямах никакво необичайно течение, беше си моето. Може би партньора да ми предава гъбички постоянно.

# 230
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,наскоро ми откриха Хламидия.Доктора ми назначи 10 дневен курс АБ Вибрамицин от 100mg след което да повторя само IgA и ако не покаже по добър резултат втората стъпка била Лапароскопия....Искам да попитам някой минал ли е през това?Много се притесних като каза Лапаро.Дали ще се излекува с този антибиотик.

# 231
  • Мнения: 47
Здравейте Simple SmileНаправих си изследвания за хламидия трихоматис и резултатите са следните: за свежа инфекция е отрицателен, а  Ig G =1.31положителен  при референтни стойности 0.90 - 1.10 в Геника. Разбирам, че става дума за стара инфекция, но тази стойност колко стара инфекция предполага?
 И антителата не са много над стойността... Това какво означава и организма преборил ли се е или ще се пият антибиотици? Притеснена съм, защото правим опити за бебе. Нямам оплаквания иначе

# 232
  • София
  • Мнения: 35 948
Здравейте Simple SmileНаправих си изследвания за хламидия трихоматис и резултатите са следните: за свежа инфекция е отрицателен, а  Ig G =1.31положителен  при референтни стойности 0.90 - 1.10 в Геника. Разбирам, че става дума за стара инфекция, но тази стойност колко стара инфекция предполага?
 И антителата не са много над стойността... Това какво означава и организма преборил ли се е или ще се пият антибиотици? Притеснена съм, защото правим опити за бебе. Нямам оплаквания иначе
Здравей!
Тялото успява да се пребори само със свежата инфекция, но мине ли време тя се превръща в стара и продължава да нанася щети. Това не е много точно казано и това са определения само по резултати. Доста лаишки, но по-разбираеми  Wink
Да, резултатът показва че има Хламидия и трябва да се лекувате и двамата. Контрола, най-рано след 40 дни след терапията. Изследвай Иг.А, Иг.М  и Иг.Г. при контролата.

По стоийности, не може да се преценява от кога е заразаването, нито дали е първо и единствено.

# 233
  • Мнения: 47
Благодаря ти, Денис Unamused А все пак възможно ли е да съм сред малкото късметлийки, на които тая гадина не е нанесла никакви поражения? Питам, защото за шест месеца два пъти си правих ултразвук вагинален и двата пъти всичко е перфектно...Доколкото знам, ако има проблем с тръбите, това е видимо на ултразвук а т.е моята лекарка казва следното: Когато тръбите не се виждат при ултразвук- това значи, че всичко е наред, няма запушване и сраствания, но ако са задебелени и видими, се предполага проблем и следва цветна снимка и т.н. Моите са наред, както и яйчници, матка...Нещо при прегледа с ултразвук, може ли да намекне за щети нанесени от хламидия, примерно по него АГ да се усъмни, че има тазово възпалителна болест и да ме прати на лапароскопия? Знам, че въпросите са ми малко овъртяни, но търся някакво успокоение преди да се видя с АГ другата седмица. Просто копнея да стана майка вече на 30 г и всяка мисъл, че нещо може да попречи на това ме паникьосва.

# 234
  • Мнения: 3 096
Може ли коментар и по тези резултати? Вчера забравих да ги покажа на гинеколога ми. А като се зачетох в последните постове се притесних. На приятеля ми са...

Скрит текст:

# 235
  • Мнения: 47
Dark_ Chokolate, не се вижда добре снимката, но виждам, че стойностите на мъжа ти са под 1, тоест под сивата зона, което означава, че нито е имал хламидия във времето, нито в момента има.

# 236
  • Мнения: 3 096
Да, под 1 са и IgM, и IgG - съответно 0.17 и 0.13.

Първоначално счетох, че всичко е наред, но след това се замислих дали не трябва да са нули двете стройности (нищо, че са в референтни граници) Simple Smile

# 237
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма как да са 0. Ако са 0, би означавало, че няма никакви антитела в организма.

# 238
  • Мнения: 3 096
Благодаря, Нандин. Уж, гледам, че е в референтните стойности и пак се шашкам

# 239
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за помощ и съвет! Моята история е следната: направих кръвен тест, Ig излезе положителен, Iga - в сивата зона. Направих втори тест в друга лаборатория 10 дена след първия. Резултата: Ig - положителен, Iga - положителен. Последва 14-дневен прием на Рулид 500. 30 дена след последния прием нови изследвания във втората лаборатория и резултата отново Igg-положителен, Iga-положителен. Сега направих консултация с друг лекар, който ме посъветва да пусна нови изследвания. Мнението на първия лекар е, че това е прясна инфекция, докато втория обратното. Моля за мнение и съвет!

Общи условия

Активация на акаунт