Хламидия - тема 4

  • 84 351
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 27
Здравей Денис,
моля те за мнение. От октомври със съпругът ми сме при репродуктивен специалист, той ни назначи изследвания за хламидия и хормони. При мен хламидията е отрицателна и в двата показателя IgG- 0.4, IgA-0.1, но при моят мъж резултатите са положителни IgG-1.6 / като полож.резултат в лабораторията е над 1.1/ и  IgA 1.8/над 1.1 полож./ Изписаха му лечение със сумамед и доксициклин за мен казаха, че не е нужно да пия. На 06.01.2020 направи отново изследване,  където IgG вече е 1.1, а IgA- 1.73.Лекаря каза, че вече може да не се пазим , показателите са спаднали, повлияло се е лечението и докато чакаме документите от фонда да пробваме сами за бебе. Тъй като скоро ще съм в овулация, на своя глава го изпратих днес за изследване в др.лаборатория в нашия град и резултата е IgG 1.4 и IgA-2.3. Границите са същите и в тази лаборатория над 1.1 положителна стойност и за двете. Днес не можахме да се свържем с лекаря и незнам какво да правим. Иска ми се да пробваме за бебе, но ме е страх при този резултат да не се заразя.

# 481
  • Мнения: 215
Момичета има ли някоя от вас забременяла след излекувана хламидия IgM?

# 482
  • Мнения: 17
Здравейте Пих антибиотик за хламидия Ig G само положително,2.1.(1.1-100) ,гориха ми и раничка,но вече 2 седмици откакто свършихме антибиотика имам неудържими позиви,много силен сърбеж.Страхувам се,че не сме я излекували,има ли и други след лечение да остават симптомите?

# 483
  • София
  • Мнения: 72


Здравейте, момичета!
Може ли някой да ми разчете резултатите?🙄
До колкото разбрах igm е скорошна хламидия,каквато според мен имам щом е позитивна, или греша?
А другите стойности? 😕
Благодаря предварително! 🤗

# 484
  • София
  • Мнения: 35 911


Здравейте, момичета!
Може ли някой да ми разчете резултатите?🙄
До колкото разбрах igm е скорошна хламидия,каквато според мен имам щом е позитивна, или греша?
А другите стойности? 😕
Благодаря предварително! 🤗
Може и да нямаш Хламидия, но за да си по-спокойна, повтори изследването след 30 дни.
Може да имаш някакъв друг патоген - пусни МБ, изследване за уреа и микоплазми....
Иг.М реагира и на други патогени.

# 485
  • София
  • Мнения: 72


Здравейте, момичета!
Може ли някой да ми разчете резултатите?🙄
До колкото разбрах igm е скорошна хламидия,каквато според мен имам щом е позитивна, или греша?
А другите стойности? 😕
Благодаря предварително! 🤗
Може и да нямаш Хламидия, но за да си по-спокойна, повтори изследването след 30 дни.
Може да имаш някакъв друг патоген - пусни МБ, изследване за уреа и микоплазми....
Иг.М реагира и на други патогени.

Благодаря denis. а възможно ли е igm да реагира на ешерихия коли?
Защото постоянно ми излиза в изследването на стерилна урина😕 пих антибиотик, някакви прахчета уж пак антибиотик и нищо..

# 486
  • Мнения: 97
Здравейте! Влизам, само да се похваля, че със схема на 1, 7, 14 ден антибиотика зимакс ме излекува. Успех на всички, не е страшно, стига да има профилактика и да се хване на време!

# 487
  • Мнения: 6
Здравейте Simple Smile и аз съм с тази гад... От болки в коляното и ЯМР на коляно правих имам разни проблеми там но ми казаха да се изследвам за хламидия и резултата е IGM 1.6 другите IGG IGA са в номрма... Сега обаче моя приятел го няма от 6 месеца а казват че свежа инфекция период от 20 дни до 3 месеца... Е аз не съм правила нищо с друг мъж... Само с моя си който от 6 месеца не е в БГ. Сега ще си пусна и този ДНК тест... Но просто не знам как да си обясня от кога го имам това и гаджето и то се филмира и на него как да обяснявам... И той ще се изледва но до тогава ще се изтрепем от разстояние хаха

# 488
  • София
  • Мнения: 35 911
Здравейте Simple Smile и аз съм с тази гад... От болки в коляното и ЯМР на коляно правих имам разни проблеми там но ми казаха да се изследвам за хламидия и резултата е IGM 1.6 другите IGG IGA са в номрма... Сега обаче моя приятел го няма от 6 месеца а казват че свежа инфекция период от 20 дни до 3 месеца... Е аз не съм правила нищо с друг мъж... Само с моя си който от 6 месеца не е в БГ. Сега ще си пусна и този ДНК тест... Но просто не знам как да си обясня от кога го имам това и гаджето и то се филмира и на него как да обяснявам... И той ще се изледва но до тогава ще се изтрепем от разстояние хаха
Здравей!
Само Иг. М не показва, че има Хламидия трахоматис.
Повтори и трите Иг-на след 20-30 дни.

# 489
  • Мнения: 6
Ами нека обясня.... На 17.01 са първите ми резултати където IGM е 1.3 после курс 10 дни антибиотик вибрамицин след повече от 2 седмици нов тест на 27.02 където IGM е още повече 1.6 от там вече при гинеколога амбулаторно пусна ми цитонамазка резултат PAP 2  B и микробиология в норма както и трите хламидии тест на 26.03 при което отново IGM 1.6 другите  IGG и IGA са отрицателни.... Тогава лекаря ми каза че днк тест не му трябвало да правя и пак каза този антибиотик вибрамицин да пия и пак го пия вече 5 ден..... Да пускам ли ДНК? Има ли начин да разбера горе доло поне от кога съм се заразила и дали моя сегашния приятел ме е заразил с него съм от 3 години или е от преди това... Как да разбера... А той какви изследвания да си пусне... Благодаря ти дениз

# 490
  • Мнения: 187
Здравей! Точно това ти е обяснила Денис, че само ИгМ + не означава, че има Хламидия, тези антитела може да са завишени от друг патоген. Направи си ДНК теста, той ще покаже с точност. При ММ беше така, само ИгМ положителен, два пъти пи антибиотици и пак си беше +. След като направи ДНК тест, излезе отрицателен.
Успех!

# 491
  • Мнения: 1 946
На мен пък уролог ми е казвал, че тези антитела са си чувствителни конкретно за конкретното заболяване.. И нямало как да реагират на друг патоген и също че ДНК теста засича инфекция само в нейното начало.. Успех на всички в борбата.

# 492
  • Мнения: 6
Здравей! Точно това ти е обяснила Денис, че само ИгМ + не означава, че има Хламидия, тези антитела може да са завишени от друг патоген. Направи си ДНК теста, той ще покаже с точност. При ММ беше така, само ИгМ положителен, два пъти пи антибиотици и пак си беше +. След като направи ДНК тест, излезе отрицателен.
Успех!
Добре и какво стана какво направи

# 493
  • Мнения: 187
Здравей! Точно това ти е обяснила Денис, че само ИгМ + не означава, че има Хламидия, тези антитела може да са завишени от друг патоген. Направи си ДНК теста, той ще покаже с точност. При ММ беше така, само ИгМ положителен, два пъти пи антибиотици и пак си беше +. След като направи ДНК тест, излезе отрицателен.
Успех!
Добре и какво стана какво направи

Ами счита се, че няма хламидия в такъв случай и си продължихме с процедурите, направихме инсеминация. Той реално няма откъде да е хванал хламидия. А и аз правих няколко пъти и бях отрицателна. Трябва да се изследват поне два или и трите вида антитела. Иначе може и да не е достоверно изследването.

# 494
  • Мнения: 6
Мхм ми ще направя този днк тест тогава после ще изчакам месец и ще пусна пак IGM IGA IGG пък ще видим.... Благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт