Хламидия - тема 4

  • 84 768
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 370
Здравейте дами, пуснах изследване след като ми казаха че съм имала хламидия и ми е поразила лявата траба в следствие на което се оказах в спешното с извънматочна бременност точно там. Никога не съм я лекувала взеха ми секрет.  това ми изпезе на изследването. Имам въпрос за Цветна снимка задължително ли е Уреаплазма да е отрицателен ?

# 721
  • София
  • Мнения: 35 978
Здравейте,
Бих желала да
Скрит текст:
се консултирам по следният въпрос. В последният месец изпитвам различни дискомфорти, два пъти циститни оплаквани и два пъти гъбични симптоми, като цистита лекувах с ципрофлоксацин първият път, вторият с монурал , а гъбичните оплаквания с локални вътрешни гелове и таблетки. Тъй като е нехарактерно з амен да имам такива оплаквания си направихме с партньора ми тест за хламидия трахоматис IgA, IgM и  IgG и резултатите показаха леко завишение в граничната зона при мен на Igm, отрицателни IgA и IgG , a при него позитивен IgM и негативни IgG и IgA. Как би следвало да се тълкува?

В момента изчаквам и моят ДНК тест за хламидии, уреа- и микоплазми и микробиология, както и ще изследвам стерилна урина.

Благодаря предварително за отговора.
Здравей!
Възможно е да няма Хламидия, а някакъв друг патоген и затова Иг.М да е реагирал.
Другият вариант е, да има много скорошно заразяване с Хламидия - не повече от 15-на дни.
Според мен - трябва да се изчака поне 30 дни и да се повторят отново: Ig.A, Ig. M и Ig.G
Ако ДНК теста е положителен -  тогава се лекувате и не правите  Иг.-те... тях ги пускате само като контрола, поне 40 дни, след АБ-терапия ... като се лекувате и двамата и без секс, докато трае лечението.



Скрит текст:
Здравейте дами, пуснах изследване след като ми казаха че съм имала хламидия и ми е поразила лявата траба в следствие на което се оказах в спешното с извънматочна бременност точно там. Никога не съм я лекувала взеха ми секрет.  това ми изпезе на изследването.
Имам въпрос за Цветна снимка задължително ли е Уреаплазма да е отрицателен ?
Да, трябва да е отрицателен преди да направиш ЦС... защото контрастното вещество може да спомогне за предвижването ( вкарването, изтласкването) на патогена по- нагоре по половата с-ма -> към тръбата и коремните органи ( ако тръбата е проходима и течността изтече към нея).
Говори с лекаря си.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 07:12 от denis.

# 722
  • Мнения: 370
Благодаря, опредлено ще се консултирам с лекаря, но чакам да ми излязат и други изследвания.

# 723
  • Мнения: 3
Здравейте искам да ви задам въпрос ,ако не ви излиза хламидия ,микоплазма и уреаплазма на иследване а имате симптоми страшни болки под бъбреците,проблеми с очите, инфекции след секс ,сърцебиене

На предишната ми партньорка и излизат и хламидия микоплазма и уреоплазма положителни
На сегашната ми приятелка и излиза само уреоплазма а на мен всичко ми излиза отрицателно (правих си тест в геника)
Преди около 7 месеца ме оперираха заради склероза на уретралната тръбичка и още немога да се въстановя от операцията като се натоваря урината ми потъмнява може би заради тази скрита инфекция от която неможе да зарастне оперираното място

# 724
  • България
  • Мнения: 3 621
Какви изследвания правихте.Кръвни ли?

# 725
  • Мнения: 3
Какви изследвания правихте.Кръвни ли?
Моето иследване е направено с Еякулат

# 726
  • Мнения: 173
Няма гаранция в нито едно изследване! Щом има симптоми - значи има причина! Нито една лаборатория не може да ви гарантира точен и достоверен резултат! Не случайно на всяко изследване си пише, че не е диагноза! Лошото е че сегашните лекари лекуват като по книга. Гледат резултатите и ако не е излезнало нищо ти казват, че си здрав. Ти има казвал, че не се чувстваш грам добре и те ти казват, че може би е на психическа основа. Играли сме я тая игра! Щом бившата и сегашната ви партньорки имат положителни, а и вие си имате симптоми... Трябва да се лекувате! Друг е въпроса кой лекар ще ви изпише нещо при положение, че имате отрицателни резултати. И ако вече са ви изписвали дадени антибиотици които не са ви помогнали... Стандартно това са Азитромицин и Доксациклин. При положение, че вече сте ги пили г трябва ви друг антибиотик и по-сериозно лечение! В медицинските доклади на американската и световната здравни организации за лечение на хламидия на 3то място по ефективност е поставен Левофлоксацин! Когато една инфекция от този тип е достигнала хроничен размер трябва и сериозно лечение. Минимума е около 20 дни само с един антибиотик, не комбинация от два последователни! При Азитромицина се пие на 1ви, 7ми и 14ти ден по 1 грам. За Левофлоксацина е на 24 часа по една таблетка, като първата доза може да е от две таблетки.

# 727
  • Мнения: 3
За две години са ми изписали около 7,8 антибиолтика единия от тях беше Доксациклин ама за 10 дена, почувствах се добре след него и след време получих пак същите оплаквания
По принцип всичките лекари казват че щом не ми излиза на резолтат значи съм здрав ,вече съм и резистентен към доста антибиолтици
На сегашната ми приятелка са и исписали Доксициклин за 7 дена 2х1 и се чудим дали да го почва защото моя доктор казва че съм уж съм здрав но мога за всеки случай да пия антибиолтика който нейния лекар е изписал а реално 7 дена са малко като терапия според мен а и аз вече може да съм резистентен към този антибиолтик.

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 11:11 от Rosenmom4ilov

# 728
  • Мнения: 173
За две години са ми изписали около 7,8 антибиолтика единия от тях беше Доксациклин ама за 10 дена, почувствах се добре след него и след време получих пак същите оплаквания
По принцип всичките лекари казват че щом не ми излиза на резолтат значи съм здрав ,вече съм и резистентен към доста антибиолтици
На сегашната ми приятелка са и исписали Доксициклин за 7 дена 2х1 и се чудим дали да го почва защото моя доктор казва че съм уж съм здрав но мога за всеки случай да пия антибиолтика който нейния лекар е изписал а реално 7 дена са малко като терапия според мен а и аз вече може да съм резистентен към този антибиолтик.

Повечто хора ще кажат, че лекарите носят отговорнст и трябва да ги слушаме. Аз обаче съм се нагледал на такива неща... Ето и ти си се сблъскал с това. Никакъв смисъл няма да пиеш отново Доксациклин! И твоята приятелка няма смисъл да го пие, ако сте правили секс без перезерватив! Резистентността се предава, ти я заразяваш с вече резистентен щам на хламидия! Пил ли си Левокса (Левофлоксацин) или Рулид (Рокситромицин)?

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Денисче, и тук дойдох 😅🤦‍♀️
Пуснахме днес вирусология, че започваме дългия протокол.
Сега гледам 😳 висока стойност на igg.На предното място бяха изследвали igm.
Утре ще го изпратя на доктора, да видим какво ще каже.
Прочетох на първа страница за IgG и виждам, че е за стара инфекция?Ще ми повлияе ли на започването ? 🤦‍♀️😳
Благодаря! 💜

# 730
  • София
  • Мнения: 35 978
Денисче, и тук дойдох 😅🤦‍♀️
Пуснахме днес вирусология, че започваме дългия протокол.
Скрит текст:
Сега гледам 😳 висока стойност на igg.На предното място бяха изследвали igm.
Утре ще го изпратя на доктора, да видим какво ще каже.
Прочетох на първа страница за IgG и виждам, че е за стара инфекция?Ще ми повлияе ли на започването ? 🤦‍♀️😳
Благодаря! 💜

Изследването показва, че доста отдавна си била заразена с Хламидия трахоматис ... и след като антителата Иг.Г са високи - не си лекувана/излекувана.
Трябва да се лекувате и двамата и без секс, докато трае терапията. Контрола - най-рано, 40 дни след терапията.
По-голяма част от специалистите по репр. медицина, при такива показатели, препоръчат терапия и се отлагат опитите.
Този патоген, ако не е унищожен, нанася много поражения и с годините, от пикочо-полова с-ма, се прехвърля по други органи, вкл. по костната с-ма и има способност да отключва дори автоимунни заболявани - напр. РА.
Той, много умело се предвижва, от клетка в клетка и се крие в клетъчните мембрани, на самите клетки.
Според мен първо се излекувайте, защото в даден момент, ако се активира ( от тиха и безсимптомна да се превърне в активна и остра инфекция) може да навреди на бременността и бебчо.
Това е моето мнение ... много съжалявам... мислех, че си проверила това, ... защото това са рутинни изследвания, които се правят още в началото на опитите за зачеване.

# 731
  • Мнения: 173
Денисче, и тук дойдох 😅🤦‍♀️
Пуснахме днес вирусология, че започваме дългия протокол.
Скрит текст:
Сега гледам 😳 висока стойност на igg.На предното място бяха изследвали igm.
Утре ще го изпратя на доктора, да видим какво ще каже.
Прочетох на първа страница за IgG и виждам, че е за стара инфекция?Ще ми повлияе ли на започването ? 🤦‍♀️😳
Благодаря! 💜

Изследването показва, че доста отдавна си била заразена с Хламидия трахоматис ... и след като антителата Иг.Г са високи - не си лекувана/излекувана.
Трябва да се лекувате и двамата и без секс, докато трае терапията. Контрола - най-рано, 40 дни след терапията.
По-голяма част от специалистите по репр. медицина, при такива показатели, препоръчат терапия и се отлагат опитите.
Този патоген, ако не е унищожен, нанася много поражения и с годините, от пикочо-полова с-ма, се прехвърля по други органи, вкл. по костната с-ма и има способност да отключва дори автоимунни заболявани - напр. РА.
Той, много умело се предвижва, от клетка в клетка и се крие в клетъчните мембрани, на самите клетки.
Според мен първо се излекувайте, защото в даден момент, ако се активира ( от тиха и безсимптомна да се превърне в активна и остра инфекция) може да навреди на бременността и бебчо.
Това е моето мнение ... много съжалявам... мислех, че си проверила това, ... защото това са рутинни изследвания, които се правят още в началото на опитите за зачеване.

Аз продължавам да се чудя как препоръчвате контрола на изследване да се прави поне 40 дни след лечение?! Вие някога сблъсквала ли сте се лично или говорите само на теория? И как една инфекция с хламидия която е безсимптомня изведнъж ще стане "активна и със симптоматика"? Това, че няма симптоми не означава, че не е активна! Щом е в теб си е активна! И няма ка от безсимптимна да стане симптомна! Явно, че при конкретния човек си протича без симптоми. Може да се появи болка от пораженията на даден орган. Всяка една стара инфекция трябва да се лекува минимум 20 дни с един антибиотик! Лечения от сорта на 10-14дни не помагат при стара инфекция! И ако случайно не си излекувал инфекцията и чакаш 40-60 дни за евентуално следващо лечение... Инфекцията пак се е развила и все едно не си пил антибиотик, само дето вече използвания антибиотик не действа!

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 18:09 от bubanka

# 732
  • Мнения: 370
На мен лекар с дългогодишен опит ми каза след лечение с антибиотик да изчакам минимум 30 дни преди да си направя контролно изследване ( моето се отнася за уреаплазма парвум, но съм почти сигурна че се действа по един и същи начин както с хламидията в това отношение)

# 733
  • Мнения: 173
На мен лекар с дългогодишен опит ми каза след лечение с антибиотик да изчакам минимум 30 дни преди да си направя контролно изследване ( моето се отнася за уреаплазма парвум, но съм почти сигурна че се действа по един и същи начин както с хламидията в това отношение)

Нямам нищо против! На мен лекар ми е казвал, че се прави ново изследване 10 дни след лечение. За да може да се премине към ново лечение, ако се налага.  Същи така кръвният тест не може да бъде много меродавен след лечение защоти антителата спадат бавно. Трябва да изчакаш много време да спадна, ако не си излекуван? Все едно не си се лекувал въобще! За 40 дни ефекта от антибиотика е изчезнал и инфекцията пак се развила. Друг е въпроса, че няма достоверно изследване за хламидия. Лично професор микробиолог ми го е казвал! Ако става въпрос за лекари... На брат ми лекар завеждащ урологично отделение му каза, че уреаплазмата е вирус и тялото му трябва само да я пребори. А той имаше много високо число на изследването. Лакарите масово са зле в ППБ! Всеки има правото да вярва в каквото иска и да направи каквото реши!

# 734
  • Мнения: 414
Здравейте!
Възможно ли е наличието на Хламидия да е причина за имплантация при няколко Ин витро опита?
Да отбележа,че съм с една отстранена тръба в резулнат на ИБ, и другата е също запушена.Лапароскопия правена и няма открит проблем!
Имплантация обаче няма ,а теста за хламидия е положителен,но не му обърнаха внимание!

Общи условия

Активация на акаунт