Хламидия - тема 4

  • 86 716
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 36 119
Скрит текст:
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?
Да.
Показва, че има Хламидиална инфекция - остра, повторна или скорошна.
Благодаря, денис след лечението трябва ли да направя цветна снимка за да видя дали има сраствания?
Да. Всеки, който е имал Хламидия трахоматис трябва да проверява проходимостта на тръбите. Peace

# 511
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?
Да.
Показва, че има Хламидиална инфекция - остра, повторна или скорошна.
Благодаря, денис след лечението трябва ли да направя цветна снимка за да видя дали има сраствания?
Да. Всеки, който е имал Хламидия трахоматис трябва да проверява проходимостта на тръбите. Peace
Много ти благодаря денис за бързият отговор,резултатите ми са
IgM 5.4 (-) neg
IgG 15.7(+) pos
IgA 61.7
От това, което аз разбирам имам стара имфекция,Но и нова  или не ?

# 512
  • София
  • Мнения: 36 119
Скрит текст:
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?
Да.
Показва, че има Хламидиална инфекция - остра, повторна или скорошна.
Благодаря, денис след лечението трябва ли да направя цветна снимка за да видя дали има сраствания?
Да. Всеки, който е имал Хламидия трахоматис трябва да проверява проходимостта на тръбите. Peace
Много ти благодаря денис за бързият отговор,резултатите ми са
IgM 5.4 (-) neg
IgG 15.7(+) pos
IgA 61.7
От това, което аз разбирам имам стара имфекция,Но и нова  или не ?
В момента ти е остра форма, все още е висок Иг. А, а Иг.Г все още нисък, ако не се лекуваш, той ще продължи да се повишава.
Трябва да се лекувате и двамата и без секс, докато трае лечението.
Контрола - най-рано, 40 дни след терапията.

# 513
  • Мнения: 17
Здравей, Денис.
Имам дилема с пустата му Хламидия. Първо да спомена, че съм бременна. Пусках си основните изследвания в 1ви триместър - сифилис, хепатит и спин и имаше по-изгодно пакет, включващ Хламидия. Да си призная, пуснах го само заради цената и не очаквах да има някакъв резултат. С този партньор съм от многооооо време и дори имам още 2 дечица. За моя голяма изненада резултата е IGg 15.7 при референтна 8-11. Утре ще пусна повторно, заедно с igm iga , но междувременно преди малко излезе и резултата на съпруга ми. При него положението е по-различно. Прикачам резултата му. Какво е твоето мнение в ситуацията? И дали случайно си имаш представа ако инфекцията е стара (както най-вероятно е) дали би имало някакви последствия върху децата и ако да какви изследвания да им пусна, за да вземем мерки сравнително на време. Междувременно да вметна от около 3 години (след 2рото раждане) много често ходя по малка нужда и не мога изобщо да задържам, а също така изпетвам и болка по време на полов акт. Говорила съм не веднъж с АГ за това нещо и ме уверяваха, че няма причина за болката, а проблема с уринирането е в следствие на 2те раждания. Никой не ми е и споменавал или намеквал за възможност за хламидия. Благодаря ти предварително за съдействието.

Скрит текст:
Здравей,при мен също излезна ИГГ положително,незнам от колко време Sad И аз също имам този проблем с уринирането.Гинеколога ми каза,че е минала инфекция ,затова няма смисъл след лечението да пускам пак антитела.Мина месец,пак при него,най-накрая ме видя на видеозон и ми казва,че съм за уролог ,защото имам остатъчна урина.Аз имам три дечица за сега,и един спонтанен аборт в 12 седмица,след аборта пуснах кръвни изследвания и научих за хламидията.

# 514
  • Мнения: 754
Здравейте, не знам до колко въпроса ми е до тук, но все пак се надявам някой да ми отговори, доста съм притеснена от седмици.
 Всичко започна на рутинен преглед при гинеколожката ми, прегледа ме, нямах оплаквания, но тя ме попита как се пазим с приятеля ми, казах и - прекъснат полов акт.
 Е, заяви ми, че трябва да си направя ДНК изследване femoflor screen, защото не се знаело какво може да имам... От тогава живея в ад, три седмици само мисля, че имам хламидия, трихомони или гонококи, въпреки, че нямам симптоми, но явно това нищо не означава.. Най-накрая дойде време за часа ми утре за да си направя изследването, просто реших, че е по-добре да знам какво имам въпреки, че не са ми излишни парите, но имам запитване.
Утре ще ми е последен ден от цикъла, което ще рече, че ще ми зацапва, звънях и да я попитам проблем ли ще е, тя каза не, но искам да попитам и вас за мнение, понеже и без това вече не и вярвам много, като специалист, просто отивам да ми вземе изследването и така..

# 515
  • Мнения: 675
Здравей Денис! Може ли да помоля за коментар на моите изследвания. Първите са от януари, след това имам проведено лечение със Сумамед и Доксациклин и контрола през март. После клиниката затвори заради пандемията . Сега ми поискаха нова контрола и последните са от вчера.
Какво е твоето мнение? Правихме изследвания и на мъжа ми. При него са отрицателни.
 Благодаря!

# 516
  • София
  • Мнения: 36 119
Здравей Денис! Може ли да помоля за коментар на моите изследвания. Първите са от януари, след това имам проведено лечение със Сумамед и Доксациклин и контрола през март. После клиниката затвори заради пандемията . Сега ми поискаха нова контрола и последните са от вчера.
Какво е твоето мнение? Правихме изследвания и на мъжа ми. При него са отрицателни.
 Благодаря!
Скрит текст:
Здравей!
Резултатите показват активна инфекция,...може и повторно заразяване?!
Без значение, дали са с полож. резултати и двамата или само единия - терапията се провежда и при двамата и без секс докато трае лечението... в противен случай си предавате патогена един на друг - единия може дори и да не  се разболява, но пък патогена мутира и е по-труден за лечение.

# 517
  • Мнения: 343
Здравейте! Моля ви, може ли някой да ми обясни тези резултати ?

# 518
  • София
  • Мнения: 36 119
Здравейте! Моля ви, може ли някой да ми обясни тези резултати ?
Скрит текст:
Здравей!
Имаш стара инфекция и трябва да се лекувате и двамата.
Без секс, докато трае лечението.
Контрола, най-рано, 40 дни след терапията.

# 519
  • Мнения: 17
IgG 2.1 (<0.9 negative,0.9-1.1doubtful,1.1-100.0 positive )
IgA 0,3 (<20 negative,20.0-25.0 borderline,>25.0 positive 
Какво ще рече? С двама гинеколози се посъветвах,и двата казаха само ако не съм пила антибиотик трябва да се лекува

# 520
  • София
  • Мнения: 36 119
IgG 2.1 (<0.9 negative,0.9-1.1doubtful,1.1-100.0 positive )
IgA 0,3 (<20 negative,20.0-25.0 borderline,>25.0 positive  
Какво ще рече? С двама гинеколози се посъветвах,и двата казаха само ако не съм пила антибиотик трябва да се лекува
Прави са -  имаш стара инфекция, трябва да се лекувате и двамата  и без секс, докато трае лечението.
Контрола, най-рано, 40 дни след терапията.

ПП. То и да си пила АБ, резултата показва, че си с Хламидия и пак трябва да се лекуваш.

# 521
  • Мнения: 17
IgG 2.1 (<0.9 negative,0.9-1.1doubtful,1.1-100.0 positive )
IgA 0,3 (<20 negative,20.0-25.0 borderline,>25.0 positive  
IgG 2.1 (&lt;0.9 negative,0.9-1.1doubtful,1.1-100.0 positive )
IgA 0,3 (&lt;20 negative,20.0-25.0 borderline,&gt;25.0 positive 
Какво ще рече? С двама гинеколози се посъветвах,и двата казаха само ако не съм пила антибиотик трябва да се лекува
Прави са -  имаш стара инфекция, трябва да се лекувате и двамата  и без секс, докато трае лечението.
Контрола, най-рано, 40 дни след терапията.

ПП. То и да си пила АБ, резултата показва, че си с Хламидия и пак трябва да се лекуваш.
Какво ще рече? С двама гинеколози се посъветвах,и двата казаха само ако не съм пила антибиотик трябва да се лекува
Прави са -  имаш стара инфекция, трябва да се лекувате и двамата  и без секс, докато трае лечението.
Контрола, най-рано, 40 дни след терапията.

ПП. То и да си пила АБ, резултата показва, че си с Хламидия и пак трябва да се лекуваш.

И двата гинеколози в Кипър ми казват,че трябва пак да пускам изследване.

# 522
  • София
  • Мнения: 36 119
Dafny26
Ние може само да коментираме и да изкажем някакво мнение, но решението вземаш ти, заедно с твоя лекар.
Ако не ти "харесва" мнението на един лекар, търсиш втори, трети ...

ПП.
Не разбирам, какъв е проблема да не искаш да пуснеш отново изследване?!
Двама лекари ти ги искат?! -  едва ли очакваш ние да ти кажем, не ги прави Simple Smile - нали ако има проблем, терапията те ще ти я назначат, не ние - те ще те лекуват.

# 523
  • Мнения: 17
Denis. Грешно съм написала.Вече с трети гинеколог се консултирах,и той ми казвва ,че няма смисъл пак да се изследвам.Винаги ще е положително ИГГ.И другото,което ми казва,щом е стара инфекция,не трябва да имам симптоми.Казаха да видя половите хормони 😶

# 524
  • Мнения: 52
Здравейте! Присъединявам се и аз в тази тема, тъй като в сряда ми излезе положителен ДНК тест. Докторът ми изписа азакс-еднократна доза от 2х500. Каза, че тъй като нямам усложения, това ще е достатъчно. Но не ме извика за контролен преглед. Кога трябва да отида. Ако отида седмица след приема на АБ, дали ще е достатъчно?

Общи условия

Активация на акаунт