И ето Юни стана, за море се стяга ОКТОМВРИйчето с мама!- тема 15

  • 61 494
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 242
Устина,на 16г.е.Идея си нямам кво се случва.
Ми убав си е нашият край,ама с най убавите хора Mr. Green
Вика ми,как не виждам някои числа от тото или лотария,да му ударим едни Малдиви,ми се таквиз работи hahaha

# 466
  • Мнения: X
Оооо, аз не държа да съжителстваме, а просто за няколко часа да ме отменят.

# 467
  • Мнения: 2 615
Добро утроо!
Лид, нашия рефлукс почти попремина ( да не дърпам дявола), повръщаше и кашите, и млякото,и водата чак.Но от има нама 2-3 седмици осезаемо  намаля, е случва се да върне малко от време на време, но това мисля, че е вече нормално.Така че имай търпение и лека полека ще го израстете.Иначе си спеше всяка нощ от 21 до 7-8ч., нооо това вече са мечти.От 3 седмици се буди с рев и докато не дам мляко няма успокояване и заспиване.
И аз като съм без свеки ми е по-добре, тя все иска да казва какво да се прави, все тя да е правата....а така не може.Аз не обичам да ми се месят във всичко.Иначе ми помага, спор няма Simple Smile.
Чуби, я разкажи за вещерския си род, стана ми интересно Wink.

# 468
  • София
  • Мнения: 1 309
Добро утро! Ще се справиш, Ани, как няма да се справиш.  Hug

Ustina Супер за млякото! Добре, че го харесва пак  Laughing Явно й е минал женския каприз  Mr. Green  Hug

krassi14 Интересно е това връщане на нощното ядене. Да не би да не стига храната през деня?  newsm78

Сякаш и аз предпочитам само ММ и приятелка за помощ. Нещо родата ги обичам много като са на поне 500 км от мен  Mr. Green

# 469
  • Мнения: 1 744
За баби не ми се говори, че ми се реве. Така искам майка да е пак тук, хем ме отменя, хем с някой приказка да завържеш, че да се поскарате пак, а не цял ден с бебешора. Добре, че си говоря сама, та ни е весело и на двете.  Laughing
Ани не знам как ги правиш тия работи, аз през деня чистя, готвя и т.н. Но т`ва маски за лице, коси - никъв шанс.
Нулев.
Лид не знам колко ти яде детето, само ти казвам, че няма как да ловиш с трици маймуни. Няма как да се събуди едно бебе гладно по нощите и да го лъжеш с гола - вода. Ще ти реве до мляко, па ти к`вото щеш си говори.
Щом се събужда да яде, значи е гладен. Все едно ти да си гладна и аз да ти давам вода, ще те замае примерно за половин час и айде пак рев. Не знам дали си запозната, но чувството на глад при бебетата е проява на силна болка в стомахчето / така, както тебе би те боляло когато си ама много гладна/.
Рева усилва чувството на болка и дискомфорт още повече.
Дори да му даваш вода на един час, това няма с нищо да спомогне на рефлукса.
Поне му давай да пие плодова вода, тя има концентрирана глюкоза, която ще му помогне да прави големи паузи между храненията.
Колко ядете вие и тежите?
Дъщеря ми тежи 8 кг и яде следното :

Закуска - 230 мл АМ
Два часа от ядене - плодова вода 130 мл
Обяд - пюре 230 гр / вдигнах го от 190 гр защото започна да търси ядене по нощите от две седмици/
Два часа от ядене - плодова вода 130 мл
СЗ - плод  пюре 130 гр и каша 100 гр
Вечеря - 230 мл АМ
Храним се на паузи от 4 ч, но тя вече си издържа спокойно по 5 часа паузи сама.
През нощта не ми търси да яде.

Ако сте в момента в скок не спирай нощтното, изчакай поне да мине скока. В момента мозъка дърпа много от храната, защото започва да развива триизмерното мислене и да открива категоризацията на света.
В скок никога не се намаля храна, даже се увеличава. После като излезете от скока тогава можеш да правиш опити за махане на нощтното.
Емоционалният стрес за майката и бебето ще засилят проявите на рефлукс.
Дъщеря ми винаги повръща от стрес, когато нещо я уплаши - обикновено, когато не съм и в полезрението.
Даже да изляза за една минута започва да реве до спукване и да повръща.

Краси - к`во да ти разказвам, но не е за разказване.  Mr. Green

Поли махай проходилката докато не започне да си стъпва стабилно на крачетата хваната за опора. Само беля ще си направиш.
Бамбина вече се изправя на кошарата и ходи, на облегалката на дивана също. Ново любимо е да се изправи на облегалката на дивана и със засилка да се метне по гръб и да си пружинира, скъсва се от смях. Направи тази глупост и на пода веднъж, та рева до посиняване, но вече схвана, че дивана е мек, а пода твърд и там не ги прави тез изпълнения.
Всеки ден нови и безкрайни маймунджулъци.
Прави ясна разлика от пълзене по килим, ламинат и гранитогрес. Най-мрази гранитогреса в коридора защото е най-студен. Сяда на сего и ревунди да я пренеса до хола да си лази на топличко. Но понеже днес Слънцето излива огън от сутринта вече трети ден само там се върти да пълзи, а не ще на килима.
С всеки ден си стават все повече дечица  Laughing Heart Eyes

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 12:50 от Chuby

# 470
  • Мнения: 2 615
Роузи, и аз мисля, че не се наяжда през деня, защото преди ядеше двойно повече, а сега даже на обяд не иска да погледне яденето Sad.И така ще се храним през нощите до първи клас.

# 471
  • Мнения: 1 242
Чуби,може и да си права. Когато я взема в мен с голям зор стъпва. А понеча да я пробвам на мокета свива краката все едно че огън има долу newsm78
Съмнявам се да е от тежината има и по тежки от нея стъпват newsm78

# 472
  • Мнения: 1 426
Чуби, благодаря за мнението, но и аз да не казвам голяма дума, но вчера след намаля ето на млякото от 180 мл на 160 мл и не е повръщал изобщо, а през нощта не се събуди. Смятам да се доверя на лекарското мнение. Ако видя, че нещата не се получават - разбира се, че няма да си държа детето гладно. А и е третият лекар, който ми казва, че 210 мл, та дори и 180 мл са много за малкото му стомахче.

Половината ми пост го няма - а малкият се събуди. Ще дописвам после.

ПС: Краси,  Hug дано и при нас да отмине.

# 473
  • Мнения: 14 821
И Шушулка връща мляко,пюрета и каши рядко,ако се задържи повече по корем. И също яде по нощите. Надявам се скоро да се откаже самичка,иначе ще мисля нещо,но за сега си й давам.
Лид,ще се оправят все някога. Ти си търси лекарско мнение,че и две-три,но си се води и по бебока.  Hug

Моята сега яде джанки.  Mr. Green Едни едри сладички ни донесе един приятел и аз ям,тя мляска и ме гледа,дадох й и й харесаха. Сега и курабийката ми взе...  Crazy  Вече много напира да яде с нас и иска всичко,което види.

# 474
  • Мнения: 1 117
Chuby докато режа зеленчуте си слагам маска : слагам я почвам да режа зелечуците,слагам ги в  тенджерата и е станало време да си мия си лицето,а докато се варят зеленчуците правя нещо друго. Опитай Simple Smile Много ядете ние изяждаме 210 сутринта,втора закуска попара с един сухар защото едвам я яде и 120 мл пюре зеленчук 130,каша с плод 120 гр,мляко 150 и после преди сън 120 .Изпива 150 вода за деня и 50 чай или сок

# 475
  • Мнения: X
Признавам си без бой, че аз от нито една разкрасителна процедура, не съм се лишила. Не ходя по салони, но си ги правя вкъщи. Може да не измия чиниите или да има аламинут за вечеря, ама... Кво да се прави, нарцис съм. Blush

# 476
  • Мнения: 2 769
Аз в момента се оправям сто пъти по-добре, отколкото, когато майка ми беше тук  Rolling Eyes

+1
Бабата се вика само за кафе/торта на гости и то уикенда, час, два-макс.

Вашите хайванчета хапват ли по-малко в тая жега?
Вчера ми бойкотира и двата вида пюре, то и на мен нищо не ми се яде тези дни... chef

# 477
  • Мнения: 14 821
Да,при нас го има това,но пък днес изяде 200 грама пюре на обяд и около 100 плодово за десерт,щото ревна за още и вика Аааамммммм. 😃Явно си имат и те периоди на ядене и неядене.

Ние нямаме баби,лели,стринки.. А и аз смогвам да си правя маски на косата,лицето,лакирам се,епилирам. Не харесвам запуснати  и неподдържани жени и гледам да не се превръщам в такава.  Flutter

# 478
  • Мнения: 2 050
Аз много се озорох сама, карам на сладолед и каквото може да се извади с 1 ръка от хладилника, но пред това да ми се тръсне някоя баба, предпочитам да опъвам сама Whistling Просто като се сетя какво беше в България, ама защо така, другото защо не онака. Все едно случайно го бяхме изгледали това бебе до 6 месеца ooooh! Живи и здрави да са, обаче и майка ми, и свекървата покрай това бебе се превърнаха от нормални жени в.. подвижен цирк. Иначе за малко ако има как някой да ни отмени да идем на един ресторант примерно двамата само. Не, че сега не ходим, но то 3/4 от времето минава в озаптяване Laughing Иначе в квартала има бол салони, уикенда ММ го разхожда сутрин и мога да ида, но не ми се занимава повечето случаи.

Поли щях да пиша за крачето и забравих. Ти си виждала повече прохождащи деца от мен Wink (тройно повече), ама да се изкажа. Моето от няколко седмици се изправя и е доста стабилно по мебели, диван. Опитва да прави крачки и го забелзвам, че примерно с едното краче стъпва смело, а другото нещо няма голям мерак да го мръдне. В неговия случай е опорният крак - усеща явно, че там се крепи и го е страх да прехвърли тежестта. Не съм го мислила изобщо, чак сега го отразих това като факт, ще укрепне. Може и при Гери да е нещо такова, да и трябва време.

# 479
  • Мнения: 1 426
Благодаря ви, момичета!  bouquet
Нещо с ММ се филмирахме, мисля повече от необходимото. Това вече е петият гастроентеролог при когото го водим, но и ММ е главният инициатор. Вчера при лекаря за малко не се разплака, а той му вика тя жена ви по-мъжки го приема. hahaha

Пред това свекървата да ми дойде в къщата предпочитам да чистя по нощите, да не спя изобщо и ресторант да не видя. hahaha Не, че жената не е стока, просто аз съм от тези животни, които знаят за себе си и семейството кое е най-добре и да слушам по цял ден да ми се вади вода от девет кладенеца защо не съм права не ми се иска. А за домакинската работа - мога и сама - че и най-добре си я върша.  hahaha

Днес си купих диня. Чакам да се събуди младежът и на него да дам да опита.

Поли, за твое успокоение заведи мъничката на лекар. Сигурна съм, че няма повод за притеснение, но е важно ти да се успокоиш.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт