И ето Юни стана, за море се стяга ОКТОМВРИйчето с мама!- тема 15

  • 61 473
  • 755
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Ние и двете си деца гледаме съвсем сами. Нямаме помощ от баби, дядовци и прочее помагачи. Откакто се роди баткото, не сме били никога някъде на почивка, без него. Свикнахме.
Когато тръгна на ясла, сме си взимали ден отпуск, през седмицата, заведем го сутринта, а ние после отидем да пием кафе и на обедно кино.
Благородно завиждам на всички, които имат на кого да оставят децата си за ден, два, дори за няколко часа, защото ние нямаме...

# 451
  • Мнения: 2 050
Posh от един отбор сме bouquet Това с почивен ден и бебето на ясла го обмислям, но уви тук цялата отпуска се ползва наведнъж и само с мисленето си оставам. Даже точно миналата седмица така се бях наканила, бленувах масажи, маникюри. Когато четвъртък е национален празник, в компанията дават и петък почивен, а си отработваме часовете. И точа се аз, точа за тоз петък, че ще пуснем чавето на ясла предиобеда. Добре, че му погледнах в дневничето - петък задраскан. Почивка ама нъцки. Аз както и кърмя, досега за над час съм излизала веднъж - да вися на опашка във федералната полиция, болна Crossing Arms Ще пораснат..

# 452
  • Мнения: 1 426
Шошши, евалата! Лошо само за цикъла... все не е приятно, но най-мразя да ми разваля почивката.

Пюр, представих си картинката (и неодобрителните погледи също  hahaha ), но на мен би ми било много весело да наблюдавам тази така хубава гледка на опознаващо света бебе!
Теорията за набавянето на желязо най-вече от почвата и аз съм я чела - така, че смело я пробутвай.  Joy

Ани, трудно е без баби и помощ, наистина.  Hug

Мисис, трябвало е да им пръцне за добре дошли - тогава да им видиш реакцията.  hahaha

И аз на дребсън не му суша косата - две изтърквания с качулката и е готов за нова баня. hahaha
Обаче моята коса не мога да я оставя мокра, а няма как да я суша и се въртя в един омагьосан кръг...  Joy

Водих го на най-добрия гастроентеролог - каза ми да намаля количеството храна, да махна нощното хранене (задължително) и да повдигна още матрака. Надявам се да се спре повръщането, защото не ми се мисли какво ми каза, че следва натам...

ПС: Може да си представите крясъците вкъщи, нали...

# 453
  • София
  • Мнения: 1 309
Iid А не, чуваме ги  Mr. Green

Махай нощното хранене... Пробвай с биберон и вода, нали все вода пробутват бабите  Crazy

Хм, "почивен ден" имам, когато/ако ММ успее да гледа малкия за няколко часа. Горе-долу веднъж месечно открадвам няколко часа.  Laughing

# 454
  • Мнения: 1 426
Колко часа имате нощна пауза без хранене?
Аз се опитвам да не го храня в интервала 22 - 06.

Мисис, снощи номерът с водата не мина. Не сме спали цяла нощ.

# 455
  • Мнения: 1 242
Ние апваме към 22.30 и чак на следващият ден между 9.30-10. Не сме имали нощно хранене от 4м,ма знам ли. Ей тва големото чаве ме хвърля по върбите. Пише ми днес по фейса,че нощес сънувала млада жена с дете, били на детската площадка,където ние ходим. Сутринта като става и тръгва на училище,вижда никролога на въпросната жена. Бе тва дете да няма няква дарба,вече в чудо се виждам newsm78

# 456
  • Мнения: 1 744
Поли като човек от род на вещици ти казвам, ако има дарба, има. Само не се плаши. То се свиква с нея.
Лид няма как да махнеш нощтно хранене, ако бебето не го махне само. Ще реве до припадък, няма да спите и ще се влошава рефлукса. Не знам какви са тия светила където ходиш, но няма нищо вярно в това, което ти казват.
Уригвай го по  няколко пъти, да седи изправен. Той седи ли ти вече?
Храни го нормално, махни това АМ за рефлукс. Съдържа клей от рожкови, което става на лепило в червата на бебето. Не лекува рефлукс, само забавя повръщането. Ако не му даваш да яде ще се съдира от  рев и още повече ще влоши положението.

# 457
  • София
  • Мнения: 1 309
Iid Sad Дано тази вечер всичко да е наред и да спите!

Малкият яде около 21:30 и после около 7:30-8:00.

poli1974 Няма лошо, само не се страхувайте. По-добре е да опознае(те) ситуациите и да знаете как да действате.

Нямам някаква дарба, но по време на бремеността имах 2 съня, много ярки. Първият беше буквално 3-4 дни след зачеването. В съня си родих момченце, голямо, малко грозно.  Crazy Ама нали си е моето, ще си го гледам  Crazy . От тогава знаех, че съм бременна. На първата седмица ми се доядоха кисели краставички и ми се допи кола.. много странно усещане, ама знаех че съм бременна. Едва изчаках още седмица за първи ранен тест  Simple Smile

После му сънувах името. От начало много се шегувахме и мислехме други имена. Една приятелка каза - ще видиш, това ще остане. После осъзнах, че много ми хареса името. И да, това остана  Simple Smile

Имам още един сън отскоро с усещане за "по-различен". Скоро ще разбера. Ако се случи, ще споделя.  Simple Smile

# 458
  • Мнения: 19 692
Поли като човек от род на вещици ти казвам,
Ма си личи hahaha

Лид, и моят си яде през нощта. Снощи тамън два пъти Mr. Green

Поли, много страшмо звучи Stop

# 459
  • Мнения: 1 242
Мани тва вещерство,ми купихме проходилка. Сложихме я,тя стъпва плахо с единият крак,другият го гъне. Майко милаааа Shocked
Да я слагам ли по мъничко или да искам направление за ортопед,ффффффффффф Cry

# 460
  • София
  • Мнения: 3 278
Поли като човек от род на вещици ти казвам,
Ма си личи hahaha
Joy Joy Joy Добра вечер, разсмяхте ме с влизането bouquet Съжалявам, че толкова време не съм се обаждала, момичета  bouquet Поскитахме малко с децата докато не са почнали жегите още....  Heart Eyes
Малкият така осезаемо се очовечава, че чак имам чувството, че не изживях бебешорството му, и все още ми се иска да не мисля за него като за дете.... искам още да е бебе  Party
Предстоят ми много прегледи - на профилактичен очен ще ги водя, на детски кардиолог, също профилактичен, на ортодонт.... Ще се отчитам. Сега се връщам да прочета назад колкото мога  bouquet
Хубави летни дни!  bouquet

# 461
  • Мнения: 1 426
Чуби, не е така. В случая за да узрее, това което при малкия не е узряло (убий ме не се сещам медицинския термин) трябва да има една голям пауза между храненията (през нощта) когато в стомахчето не се излива нон стоп храна.
Иначе, да - седи седнал. Но при него не е лек физиологичен рефлукс както при повечето бебета, с който явно ти си запозната. Той повръща дори и каша - затова си трябва специално внимание.

А антирефлуксното мляко няма да го махна, защото предпочитам него отколкото да повръща по 30+ пъти на ден. С повръщането се качва не само мляко, а и стомашни сокове, които увреждат лигавицата и хранопровода. Затова докато не овладея положението си остава на него.

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 06:51 от Iid

# 462
  • Мнения: 294
Хахаха,Чуби,Кристи,разсмяхте ме  Joy
Поли,на колко години е щерката?Ако някое дете от нашите каже такива неща на мъжа ми със сигурност ще сменим апартамента.Милия много е страхлив относно такива истории за духове и паранормални неща ,че даже и ужаси не гледа  hahaha
P.S. Ама много хубаво във вашия край!Изкарахме си страхотно!
При нас сега са такива горещини,че вчера излезнахме към 9 ,за да не хванем жегата.А като погледнах прогнозата за времето го дават вече 40 градуса от другата седмица.
Да ви се похваля,че бебка отново пропи мляко  Mr. Green.Явно е бил някакъв период.
Пош,разбирам те как се чувствате относно гледането на деца сами!Аз имам помощ в събота,когато ходим на гости у свекърите и един ден в седмицата,когато мама почива и идва да ми помага.Чувствам се тогава преродена,че има кой да я подържи за малко вместо мен.Имам приятелки,които се оплакват,че живеят със свекърите си,но по всяко време могат да отидат до магазина,да вземат душ или да свършат нещо друго.Моето къпане е по нощите,пазаруването е само вечер след като ММ се върне от работа,а чистенето е рано сутрин,сега,когато малката си взима сутришната дрямка.Хахахаа,беше ми мъчно,когато моята свекърва еднорог реши да се изнесе и да ни остави само да живеем.Тя ме питаше за менюто какво да готви всеки ден,чистеше,помагаше...ох,хвана ме една носталгия  Laughing

# 463
  • Мнения: 1 117
Ustina хубаво е със свекърва нали...моята ми помага много,повече от майка ми гледа малката.Ще се стегна и ще се справя за десет дни и без нея.Тук има толкова много момичета,който сами си гледате децата,че ми давате сили. HugЕто днес от 6:30 до сега сготвих пюрта,измих шишета,изчистих с прахосмокачка, душ си взех,лакирах се ,маска си направих сега ще се изправям косата машина съм ...трябва повече да си вярвам. Heart Eyes хубав ден на всички

# 464
  • Мнения: 19 692
Аз в момента се оправям сто пъти по-добре, отколкото, когато майка ми беше тук  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт