И ето Юни стана, за море се стяга ОКТОМВРИйчето с мама!- тема 15

  • 61 425
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 744
Ели направо настръхнах като те прочетох, но съм съгласна с педиатъра ти. направете си всички изследвания, за да си спокойна. Обяснението на БП може и да е вярно, може и да не е.

 Пюър - За зъби давам три пъти дневно дентокинд разтворен в млякото и сока иначе не го иска. Иначе и тя ме побъркваше по нощите. Най-добре се консултирай със зъболекър, да я види, ако трябва да изпише лиодкаин. Не ти препоръчвам да и даваш алкохол, има бебета починали от него.

И аз съм си изпускала нервите понякога, даже ММ като ме чу, че и креснах веднъж, с най-невинния тон ми каза - Не ми се сърди мамо, аз съм бебе. / все едно е тя/ Хем се разсмях, хем се разплаках и ми стана много съвестно, че така и реагирах. И от тогава като пак нещо ме ядосва, все за това се сещам.

Сладкиша се е научила да целува и сутрин като я гушна и тя ме лигави по бузата.
Опасна чаровница е тя.
Научи се да казва - дай, хайде, мама и тата. но според мене са и случайни още и не разбира какво говори.
Пълзи стабилно вече и е перпетуум бебиле. Трудно се удържа.
за спането - в планината е хладно вечер, въпреки жегите през деня, но спим на отворен прозорец, завита с чаршаф и боди по къс ръкав.
Обаче като бяхме в София се потеше от жегата и накрая спа по памперс и едно съвсем тъничко памучно одеалце. Не можех да отварям защото постоянно лаеха кучета или фучаха коли.
За съжаление се наложи да се върнем точно след поставянето на стълбището, още си мирише от лаковете дървото и силикона. Мислех да стануваме на двора, а то се изваля света.
Въпреки студа и вятъра отворих навсякъде да се измирише, гадост. Не знам как ще се спи тая нощ  #2gunfire

# 91
  • Мнения: 1 426
Ей, мастър шефки, как се дава зрял фасул? Със шушулката или не?

# 92
  • Мнения: 1 118
Аз не съм давала още фасул, Лидче, да кажат другите момичета. Крис мисля, че беше давала на Бондюел.

# 93
  • Мнения: 1 744
Лид може би имаш предвид зелен фасул?  newsm78
Зрял боб се дава след годинка и то не с шушулката  Laughing
Зелен фасул съм давала, има и замръзен. Режат му се крайчецата и се маха ципата и се вари 15 минути, после пасираш.

# 94
  • Мнения: 2 615
Адинко, мерси за съвета за млякото, но и това не минава, смених го още вчера.
Може пък малката да е добре щом педи нищо не е казала, но за твое спокойствие се консултирайте и с още един спец.

# 95
  • Мнения: 2 288
Шушулката на зеления боб ли махаш? Или има друга ципа, която аз не съм махала  newsm78. Купих си от пазара, изкиснах го, отрязах краищата и варих. Беше си ок, според мен.

# 96
  • Мнения: 1 744
Отстрани понякога има шушулки с по-дебела ципа и я режа.
Адинко при нас имаше също начеващо срастване, след всеки памперс я мия на чешмата и после разтварям влагалището хубаво с пръсти, да се отвори цялото. Мажа с крем. Отиди да я видят, не се доверявай на педиатърско недоглеждане.
Много ме ядоса моята педиатърка и като ходим на преглед ще има пачанга.

# 97
  • Мнения: 1 426
Чуби, зелен фасул имах предвид. От недоглеждане така съм написала. Благодаря ти.
Зрял боб няма да давам още.  Laughing

# 98
  • Мнения: 19 687
Аз взех замразен и се спуква да го яде.

# 99
  • Мнения: 2 050
Тука пък нали е есен и захладня (има няма 24 градуса, но някои дни пада до 17 Mr. Green) и метнах един джолан в гювеча. Гледам го сега - не го само гледах де - и само си представих бръм с пасатора и ще стане върховно пюре. Другия път мисля да сложа телешко вместо прасенце, без сол и ще осъществя тоя замисъл chef Боб ще ми готвят hahaha

# 100
  • Мнения: 19 687
Аз от понеделник ще вкарам пилешко дробче chef

# 101
  • Мнения: 2 050
Аз направо на телешки дроб минах и го хареса. Сварих го с праз и морков за десетина минути, отделно на пара сладък картоф и стана много вкусно.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 309
Днес времето едно никакво и аз така с него. Не мога да се събера да свърша нищо. Денят ми мина ей така, смотана история. Излязохме вечерта до магазина и се мотахме в квартала. Зверчето пък взе че заспа. Ходих да взема и одеяло да го увия, че студ.

Мотивирахте ме, днес се учихме на "боц". Бързо го схвана, че се и смее.  Laughing

# 103
  • Мнения: 1 118
Здравейте, ние сме будни от ранни зори. Събудихме го малкото спящо патенце, че трябваше да вземем урина. Водихме го в централата на Цибалаб на Гешов да го боцнат за кръв. Чакаме резултати до понеделник. Платихме 50лв допълнително за изследване на витамин Д и Б12, касата не ги поемала...Тя какво ли поема, аз смисъл от нея не виждам никакъв, за всичко се доплаща. Възмутена съм от смотаната ни система.

# 104
  • Мнения: 596
Дано всичко е ок,Ели Hug
Здравната система и специалистите са ни ...Без думи #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт