Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 114
  • 807
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 132
Чета ви за корените и имам един въпрос - как да разбера кои корени са въздушни и кои не? Имам една орхидея, която е върху  корите, пуска си корени, но те растат само настрани и нагоре и никой не иска да влиза в корите. Ако ги набутам насила няма ли да е зле за нея? Да са въздушни, а аз да ги "приземя"  ThinkingМоже ли корените й да са само въздушни? Ама, че въпроси, но...  newsm78

# 241
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Корените са само едни, няма два вида Laughing Въздушни просто наричаме тези, които не са заровени в субстрата. Иначе и аз съм имала чешити като твоята, понякога се мъча да насоча някой корен към корите, друг път ги оставям да правят каквото си щат. Ако е с малко корени в субстрата е добре да се насочат още натам просто от гледна точка на по-доброто хидратиране, иначе трябва постоянно да опръскваш въздушните. Но ако има достатъчно корени в саксията не е проблем, че всички нови остават във въздуха.

# 242
  • Мнения: 5 132
Корените са само едни, няма два вида Laughing Въздушни просто наричаме тези, които не са заровени в субстрата. Иначе и аз съм имала чешити като твоята, понякога се мъча да насоча някой корен към корите, друг път ги оставям да правят каквото си щат. Ако е с малко корени в субстрата е добре да се насочат още натам просто от гледна точка на по-доброто хидратиране, иначе трябва постоянно да опръскваш въздушните. Но ако има достатъчно корени в саксията не е проблем, че всички нови остават във въздуха.

Те всички корени са извън субстрата. В субстрата няма нито един. Ей така си я хващам и си я накисвам в съд с вода като водна лилия и после я връщам върху корите. Никой не иска да се насочва към субстрата и затова дали да не набутам някои поне вътре?

# 243
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Амчи зарови ги, бре Laughing Ти като постоянно я вземаш и слагаш няма как някой корен да се зарови сам, процесът не е толкова бърз.

# 244
  • Мнения: 5 132
Амчи зарови ги, бре Laughing Ти като постоянно я вземаш и слагаш няма как някой корен да се зарови сам, процесът не е толкова бърз.

От месеци е все така, корените й само навън, мокрих корите, тя все суха горката естествено. И почнах от един месец така да я обгрижвам като я накисвам директно. Не е от дълго време на този режим. Преди беше стационарна все върху корите, че и цъфтя даже  Heart Eyes Ще ги "насоча" където им е мястото смело тогава  Peace

# 245
  • София
  • Мнения: 409
Здравейте, може би вече много се вглеждам в орхидеята, но забелязвам, че саксията в която я пресадих се изпотява в долната част. Това нормално ли е ? Вчера я поливах дали е заради това?

# 246
  • Варна
  • Мнения: 25 254
/нормално е, естествено. Просто се образува конденз.

# 247
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Ох, от две седмици не съм си вкъщи и ме е страх да си помисля какво ще заваря. Така ме депресирахте с това често поливане в жегите... Dizzy Face

# 248
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
с орхидеите няма да имаш проблем. личен опит. Simple Smile

при мен си заминаха петуниите, част от сакъзите и част от мушкатите.

# 249
  • Мнения: 46
Аз пък да се похваля - въпреки че не е сезона, но едно от фалчетата ми (първото) си пусна листенце, ново разклонение на цветоноса, пъпки и вече мога да се похваля с първите ми лично отгледани цветове и то за едва 2/2,5 месеца  Sunglasses

Enjoy !

Скрит текст:


Вкъщи е доста топло + ние не се кефим много да пускаме климатика, така че е мистерия как оцеляват, но определено дават вид, че им е супер  Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 авг 2017, 11:39 от micuranka

# 250
  • Мнения: 6 388
Честито Hug , нека са първите от още мноого занапред!

Сарк,
Не се притеснявай за орхите. Здравите фаленопсиси издържат на леко засушаване.
Като се прибрахме в неделя имаше няколко с леко оклюмали цветове и листа. Полях и се изпънаха пак.

# 251
  • Мнения: 5 132
Не можах да видя цветовете на micuranka ...

# 252
  • Мнения: 6 388
Ето линка от поста ѝ, просто не е сложен както трябва:
Аз пък да се похваля - въпреки че не е сезона, но едно от фалчетата ми (първото) си пусна листенце, ново разклонение на цветоноса, пъпки и вече мога да се похваля с първите ми лично отгледани цветове и то за едва 2/2,5 месеца  Sunglasses

Enjoy !

http://imgur.com/a/qSMQD

Вкъщи е доста топло + ние не се кефим много да пускаме климатика, така че е мистерия как оцеляват, но определено дават вид, че им е супер  Simple Smile

# 253
  • Мнения: 5 132
Ето линка от поста ѝ, просто не е сложен както трябва:
Аз пък да се похваля - въпреки че не е сезона, но едно от фалчетата ми (първото) си пусна листенце, ново разклонение на цветоноса, пъпки и вече мога да се похваля с първите ми лично отгледани цветове и то за едва 2/2,5 месеца  Sunglasses

Enjoy !

http://imgur.com/a/qSMQD

Вкъщи е доста топло + ние не се кефим много да пускаме климатика, така че е мистерия как оцеляват, но определено дават вид, че им е супер  Simple Smile

Impala, благодаря  bouquet
micuranka, честити красоти  Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 1 765
Чета ви за корените и имам един въпрос - как да разбера кои корени са въздушни и кои не? Имам една орхидея, която е върху  корите, пуска си корени, но те растат само настрани и нагоре и никой не иска да влиза в корите. Ако ги набутам насила няма ли да е зле за нея? Да са въздушни, а аз да ги "приземя"  ThinkingМоже ли корените й да са само въздушни? Ама, че въпроси, но...  newsm78
Имам една такава луда орхидея - има три корена, които растат отвесно нагоре и са по 20тина сантиметра. Приличат на цветоноси, но не са. Simple Smile Даже мислех да я качвам в темата, ама ме мързи. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт