Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 187
  • 807
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Разкошно е Heart Eyes
И аз поливам като ми дойде музата, гледам на седмица - 10 дни максимум. Торя през поливане и вече всичките орхидеи пуснаха нови листа, някои и по две Crazy

# 226
  • Мнения: 6 390
Радвам се за листата Grinning . Продължавам да се чудя защо се бяха запънали.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Предполагам, че малко съм се оляла с неторенето Crazy

# 228
  • Мнения: 6 390
Възможно е.
А цимбидиума ториш ли? Защото тази година реших да храня моя малко повече от миналата - нали обичали да похапват Laughing .

# 229
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Уф, торя го от време на време с водата за балконските... Със син кристалон. И май веднъж с тор за орхидеи. Все забравям за него. Пуснал е 6-7 нови булби.

# 230
  • София
  • Мнения: 6 010
Уау! Този лилав мъник е страхотен! Simple Smile

И при мен има нови листенца Simple Smile

# 231
  • София
  • Мнения: 409
Пак съм аз с изгнилите корени. Изрязах ги, но реално останаха здрави само тези, които са въздушни. Сега съм я засадила, тя едва се държи, защото четох, че трябва да е по - свободна отгоре. Дали има шансове ако е само с тези въздушни корени да оцелее?

Последна редакция: пн, 07 авг 2017, 19:43 от diksan

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ще се захване. Аз имам същия случай - едва се държеше, пусна три коренчета и цветонос двусантиметров.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Ами зарови ги тези въздушни в корите, или поне някои от тях.

# 234
  • София
  • Мнения: 12 012
Ами зарови ги тези въздушни в корите, или поне някои от тях.

аз така направих с една отхидея. Много бързо тези заровени корени пуснаха разклонения.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Ами да, аз също винаги правя така. Оставям един въздушен за всеки случай отгоре, за резерва, останалите ги набутвам в корите.

# 236
  • Мнения: 19 337
Миналата година си купих красива синя орхидея. Дега е цъфнала отново, но всички цветове са чисто бели. Каква е припината?

# 237
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Причината е, че синият цвят е боя, вкарана изкуствено в цветоноса. Сини орхидеи няма.

# 238
  • Мнения: 19 337
Не знаех. Благодаря!

# 239
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 791
Сега в жегите на колко време топите орхидеите? У нас е към 28 градуса през деня и имам чувството, че на 4-5 дни трябва да ги топя.
Аз поливам на 10 дни. Обаче проверявам състоянието на коренчетата преди това. Ако са зелени не потапям съответно.

Общи условия

Активация на акаунт