Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 328
  • 807
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 391
Друга идея е да се ползват просторите, които са с няколко пръчки.

# 421
  • Мнения: 5 172
st. Dobri, каква чудесна идея за повече орхидеи  bouquet На два реда - на перваза и на корниза. Кашпите са много красиви. Такива красоти имате на този пазар за никакви пари.  Hug
Моите фаленопсиси още се пощипват дали да пускат цветоноси. Само едничка смело-смело ще се изяви след няколко месеца, сега само милиметърче е показала, че ще ме зарадва.

# 422
  • Мнения: 6 391
Точно сега е времето за новите цветоноси, ще се появят Hug .
Миналата седмица изброих 20тина, този уикенд поливах и имах възможност да разгледам по-добре - вече са към 40. Чакам още Smiley .

# 423
  • Русе
  • Мнения: 8 803
Exaaaa, 40...... Crazy Crazy
Страхотно!  Heart Eyes

# 424
  • Варна
  • Мнения: 25 330
И моите почти всичките са пуснали, коя по един, коя по два. Само две се ослушват още, но едната по принцип пуска по-късно, другата е мини с още незасушен миналогодишен цветонос, който има навика да се удължава, та нищо чудно оттам да тръгне нещо. И цимбидиумът ми е пуснал нещичко, още не се знае какво, но по това време на годината се надявам да е цветонос.

# 425
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И при мен тръгнаха. Една имам, която удължава вече два пъти удължения цветонос, а бялата се побърка тотално - три разклонения от стар цветонос, и един чисто нов покара. Едното мини също върви много добре - от новия цветонос са тръгнали още две разклонения. Дано пак не реши да хвърля пъпки, щото много ще се изнервя вече. Angry

# 426
  • Варна
  • Мнения: 25 330
И аз имам такива, които си умират да хвърлят пъпки и накрая я отворят по 2-3 цвята, я не. Да видим като ги торих цяло лято дали ще има някаква разлика. Я ми припомнете, кога беше желателно да се спре торенето, когато се оформят пъпките ли?

# 427
  • Мнения: 6 391
Аз не спирам торенето на фалчетата и цимбидиума. Просто като видя цветонос минавам на тора за цъфтеж.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Аз нямам различни, имам някакъв универсален. Дори не знаех, че има няколко вида. Но сякаш съм чела, че при наличие на пъпки не се тори, може би ще спра като пораснат още малко цветоносите.

# 429
  • Мнения: 6 391
Ако нещо те съмнява спри торенето. Спокойно ще си минат орхидеите и без него Smile .
Иначе по принцип торовете с повече азот са за вегетативното развитие, а с повече калий - за цъфтежа. Балансираните могат да се използват през цялото време.

# 430
  • Мнения: 772
Здравейте!Имам две орхидеи дендробиум нобиле,за тях знам ,че Октомври-Февруари не се поливат и се оставят в стая, която не се отоплява.Така и направих,но постоянно ги мисля и се страхувам,че така ще ги уморя.Кажете, правилно ли постъпвам с тях?

# 431
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
не съм чела такова нещо.
моите са си на западен прозорец целогодишно, поливам си ги и си цъфтят.

# 432
  • Русе
  • Мнения: 4 776
Plams, и аз бях чела такова нещо, но ми дожаля, още повече, че нобилето ми продължи да избива с нови израстъци. Не го направих - целогодишно си е на източен прозорец в хола и се развива прекрасно Simple Smile

# 433
  • Варна
  • Мнения: 25 330
По принцип е така, нобилето се зазимава, за разлика от дендробиум фаленопсиса. Но не съм имала такъв, така че впечатленията ми са само от прочетено. Също бях чела, че фактът, че пуска пъпки не означава, че се е събудил, което ми звучи много озадачаващо Crazy Но ако имам някой ден мисля, че ще намаля поливането, но няма да го оставя съвсем на сухо.

# 434
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, имам сериозен проблем с две от орхидеите ми. Не съм им сменяла мястото, нито е имало спад в температурите където са, торя ги, бая им и всичко каквото е необходимо. Едната я гледам вече трета година, другата ми е от почти година. Досега нищо нередно не се е случвало ... до преди месец. Започнаха нещо като лишеи да излизат по листата, деформираха се, а тази тригодишната започнаха да й  се появяват като капчици по листата, които като ги пипнеш са лепкави. Моля ви за помощ !!!


[/img]

Общи условия

Активация на акаунт