Как да попитам гаджето дали иска да отидем на почивка?

  • 3 097
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Какво мислите за връзка между двама души,в която инициаторът на разни романтични пътешествия е жената,а не мъжът. Не говоря за инициатор на срещи и така нататек,а на разни романтични моменти,почивки,екскурзии и прочее. Мъжът в случая не е романтична натура сам по себе си и си го признава.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 20:07 от ceta_

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Самостойно финансиране на тия пътешествия, от страна на жената, има ли в уравнението?

Иначе, не виждам проблем нежната половинка да е по-активният партньор точно в това направление.
Аз специално обичам да посещавам са̀мо дестинации, които лично съм подбрала и проучила.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 18:56 от Blаck Cat

# 2
  • Мнения: 40 310
Какво мислите за връзка между двама души,в която инициаторът на разни романтични пътешествия е жената,а не мъжът. Не говоря за инициатор на срещи и така нататек,а на разни романтични моменти,почивки,екскурзии и прочее. Мъжът в случая не е романтична натура сам по себе си и си го признава.

Че то това май е по-често срещаният вариант - жените да мрънкат за романтични пътувания.

# 3
  • Мнения: 19 673
Ако човекът не му импонира този начин на забавление, си е чиста досада.
Лично за мен е досаден подобен вид "инициатива".

# 4
  • Мнения: 9 583
Не съм романтична натура и бих се дразнила, ако половинката ми постоянно инициира подобни преживявания.

# 5
  • Мнения: 14 668
Какво значи романтични пътешествия?

# 6
  • Мнения: 5 083
Не виждам какво има за мислене по въпроса ако само жената инициира - жената има желание и действа. Проблем би било, ако мъжа не желае да участва.
Т.е. ако е "отиваме където кажеш, само избери" за мен е абсолютно ок. Ако е "моля те, спри да ме мъкнеш" е сблъсък на интереси. Но познавам и такива хора. Пича не обича да пътува, но не спира мацката, която обича. Мацката си ходи по почивки с женска компания. Идилия. Баланс. Това работи при тях.
Ние сме по-компромисно насочени. Примерно - аз на море не обичам да ходя и през ум няма да ми мине да търся почивки на морето. Отиваме, където ММ иска, защото той обича. Аз съм фен на планина - поела съм търсенето на приключения в тази насока, него не го вълнува, знае, че ще намеря място с гледки и разходки.

Black cat, това с парите не го разбирам много много, но предполагам различните семейства си управляват финансите различно, защото често го срещам като казус във форума. При вече бракувана двойка за мен не е много нормално да има мои и твои финанси. Но всекиму своето, разбира се.

# 7
  • Мнения: 499
Аз организирам всички пътувания. Ако чакам мъжът ми да га направи, ще има дълго да си чакам. Но това ни устройва и двамата - аз обичам да се занимавам с подобни организации, избирам си къде ми се ходи, а той винаги остава доволен без да прави нищо.
Колко са романтични обаче, нямам представа. Какво прави едно пътуване романтично?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Black cat, това с парите не го разбирам много много, но предполагам различните семейства си управляват финансите различно, защото често го срещам като казус във форума. При вече бракувана двойка за мен не е много нормално да има мои и твои финанси. Но всекиму своето, разбира се.

Разбира се, моето мнение е същото. Нашият бюджет беше изцяло общ, още преди да сключим граждански брак, но написах поста си по този начин, защото и на мен ми е правило впечатление (от дискусиите във форума), че партньорите в много двойки кътат парите си само за собствени удоволствия и хобита, с които половинката им няма нищо общо. За мен е неразбираема концепция, но явно работи при някои.

# 9
  • Мнения: 164
Какво значи романтични пътешествия?

Еми най-обикновена почивка в някой курортен град за 4 дни ....... искаше ми се много,а знаех,че той няма да се досети и предложих за първи път такова нещо,съответно поех инициативата за това. Той реагира добре и каза,че ще го решим къде ,кога и как ще отидем и ,че и на него му се е искало. Просто го чувствам някак изпросено,може би от предразсъдъци ,че мъжът трябва да предлага такива неща....

Черна котка,естествено не държа той да ми плати абсолютно всичко,на етап гаджета сме,но не мисля ,че финансовата част му е проблем ,в смисъл такъв,че би платил и за мен. Но това само си го мисля,ще видим. Не сме ходили друг път никога заедно.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 980
Пътуванията и дестинациите ги избирам аз, уточняваме бюджета и действаме.

# 11
  • Мнения: 3 703
Почивки и екскурзии организирам аз, мм се включва понякога с идея и винаги с ентусиазъм, романтиката си е отделно. За него романтиката се свежда до букет цветя и да ми сготви нещо специално,де, така че къде ще ходим за годишнината, например, пак аз организирам. Ок съм с това, да.
Плащането не е на дневен ред, бюджета ни е общ.

# 12
  • Мнения: 5 083
Ceta, не търси под вола теле, не си усложнявай живота и не прави нещата по-драматични, от колкото са Simple Smile Не знам защо си решила, че мъжа трябва да предлага такива неща Simple Smile Гледай си твоя принц. Щом се е навил веднага значи нямаш пукнат проблем Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 172
Супер инициативните и романтичните ме дразнят. Двамата разглеждаме и коментираме, обикновено аз решавам , а той поема организацията.

# 14
  • Мнения: X
Не мисля, че има нещо притеснително в това. Много мъже не са романтични, представи си, някои жени също (като мен).

Почивки организираме и двамата, но аз повече. Винаги го обсъждаме, все пак не е ок да решавам сама. Аз винаги съм с повече претенции за хотел и настаняване, оставя ме да реша къде да спим. Имало е случаи, в които се изнервям, че не намирам място, тогава действа той, защото е по-спокоен.

Общи условия

Активация на акаунт